Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

WAkacje , kto traci , kto zyska???

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szarpik
    Senior
    • 02-2002
    • 676

    WAkacje , kto traci , kto zyska???

    Ostatnio przebywałem długi łiiiikend nad naszy polskim morzem i oczywiscie prowadziłem patrol piwny. Wiec doszedłem do wniosku że chyba najbardziej szczęśliwy z wakacyjnych wojarzy nadmorskich może być browar Bosman , którego leja niemal we wszystkich smażalniach i restauracjach, o wiele mniej (naszczęście) jest Lecha i Żywca. Ale szukają c poczciwych piwek z małych browarów też nie było wesoło , właściwie w jednym jedynym sklepiku znalazłem godnego uwagi mocnego Bossa i cenowe Top mocne , reszta to standardowo GŻ i KP , no i oczywiście Bosman
    WWW.EKSTRAKLASA.NET
  • witkowskiartur
    Senior
    • 03-2003
    • 561

    #2
    Szkoda tylko, że Bosman, to już nie Bosman, ale Carlsberg - Okocim.
    KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      #3
      Szarpik, a sprawdzałeś co w tych lokalach Bosmana faktycznie leją do kufla? Czyli czy na kegach jest także znak Bosmana. Miesiąc temu w małej miejscowości letniskowej na Ziemi Lubuskiej, we wszystkich lokalach oflagowanych znakiem Bosmana zobaczyłem, że na kegach jest znaczek Kasztelana. Dla dostawcy to było obojętne bo i tak piwo było z grupy CO.

      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        #4
        pieczarek napisał(a)
        Szarpik, a sprawdzałeś co w tych lokalach Bosmana faktycznie leją do kufla? Czyli czy na kegach jest także znak Bosmana. Miesiąc temu w małej miejscowości letniskowej na Ziemi Lubuskiej, we wszystkich lokalach oflagowanych znakiem Bosmana zobaczyłem, że na kegach jest znaczek Kasztelana. Dla dostawcy to było obojętne bo i tak piwo było z grupy CO.
        Na pewno nie leją Piasta, mimo że też jest to grupa CO, bo Piasta sprowadzono do roli marki lokalnej - podobno browar ma nawet przykazanie, by sprzedawać piwo tylko "wokół komina".

        Comment

        • szarpik
          Senior
          • 02-2002
          • 676

          #5
          A to swoja drogą dziwne ,bo im głośniej słychac o zamknięciu i problemach Piasta , tym czesciej widze to piwo (robione we Wrocku) na pułkach sklepowych w Poznaniu , nad morzem tez było byłbym zapomniał
          WWW.EKSTRAKLASA.NET

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #6
            szarpik napisał(a)
            A to swoja drogą dziwne ,bo im głośniej słychac o zamknięciu i problemach Piasta , tym czesciej widze to piwo (robione we Wrocku) na pułkach sklepowych w Poznaniu , nad morzem tez było byłbym zapomniał
            A jesteś pewien, że ono jest robione we Wrocku, a nie w Okocimiu? Powiem Ci, że ja po tych wszystkich wiadomościach usłyszanych niedawno na forum wybieram się do sklepu na dokładne oględziny puszek i butelek Piasta - może zdobędę informacje odnośnie miejsca produkcji Piasta. Spróbuję też zadzwonić do Piasta.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Z racji bliskości dojazdu nad morze,byłem w tym roku juz kilka razy tam właśnie.Niestety sporo przybytków piwnych było jeszcze zamkniętych.Niestety tu rządzi masówka ludzi interesuje Żywiec ,Lech,Tyskie,Bosman,Warka , Okocim i... to mają.W Międzyzdrojach rok temu był Krajan i Boss w butelkach,w Międzywodziu lane dwie marki Kasztelana za niecałe 3 pln, Kujawiak i Królewskie(ale w innych ogródkach)W tym roku niestety owe knajpy były jeszcze nieczynne.Niech zrobi się tylko cieplej to zawitam tam chętnie


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • pjenknik
                • 08-2001
                • 3388

                #8
                szarpik napisał(a)
                A to swoja drogą dziwne ,bo im głośniej słychac o zamknięciu i problemach Piasta , tym czesciej widze to piwo (robione we Wrocku) na pułkach sklepowych w Poznaniu , nad morzem tez było byłbym zapomniał
                FCJP PÓŁKACH!!!!!
                Na Opolszczyźnie raczej rządzi Namysłów, trochę Braxa. Zwyciężają ceną.
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #9
                  Niestety w związku z możliwościami reklamowymi spodziewam się raczej większego spożycia "piw" z koncernów niż ekspansji małych browarów. Widziałem to ostatnio w Janowie Lubelskim gdzie co prawda starsi piją Janów ale młodzi Żywca albo Lecha z butelki, w ostateczności Perłę.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • KULI
                    ********
                    • 10-2002
                    • 197

                    #10
                    Ja będąc w Pieninach prosto z Żywieckiej giełdy mimo usilnych poszukiwań nie dostrzegłem nic na półkach poza Grupami Żywca (Hainekena) i Okocimia (Calsberga) no może Tyskie gdzieś było ale na szczęście Słowacja tuż tuż )

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      #11
                      pjenknik napisał(a)
                      FCJP PÓŁKACH!!!!!
                      Na Opolszczyźnie raczej rządzi Namysłów, trochę Braxa. Zwyciężają ceną.
                      Widzę że dzisiaj sobie polowania urządzasz
                      A tak poważnie to co do rządzenia Namysłowa to trzeba dodać że panuje on na obrzeżach miasta. Centrum jest jednak opanowane przez molochy choć oczywiście wyjątki się zdarzają.

                      Comment

                      • Johnus_Beer
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 124

                        #12
                        Niestety, wszystkie znaki na niebie i ziemi wróżą, że sytuacja małych browarów będzie zmierzać w tym samym kierunku...

                        Comment

                        • pjenknik
                          • 08-2001
                          • 3388

                          #13
                          I jak widać czyta nas ktos z Gazety Wyborczej, a następnie nie pytając o zdanie cytuje. Ciekawy jestem czy to założyciel tematu?
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • Seler_32
                            Senior
                            • 04-2003
                            • 444

                            #14
                            Podejdźmy do tematu z punktu widzenia Polaka Szaraka, który o piwie wie tyle o ile. Jeśli dookoła jest atakowany bilbordami gigantów branży browarniczej, to nie wygamjmy od rodaka aby sięgnął po coś, czego reklamy w TV lub na ulicy nie uświadczy - automatycznie piwo tańsze skojarzy mu sie z czymś z zasady gorszym. Jak bardzo to widać - każdy wie.
                            Jakie było moje niemiłe zaskoczenie, kiedy 2 lata temu wraz z kolegą k. wybrałem się do Zawad pod Częstochową w celu spożycia lanego Bratcwa i odpoczynku również, zamiast którego musielim Tyskiego się napić, które wtedy jakością i smakiem nie zachwycało. Takich przykładów można mnożyć i każdy wie jakie wnioski z tego wyciągnąć.
                            Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

                            Nie wierzę abstynentom.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎