Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy piłeś "Jubileusza" albo "Wojtka" Z Ostrowa?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ziemniaczek
    Junior
    • 06-2003
    • 12

    Czy piłeś "Jubileusza" albo "Wojtka" Z Ostrowa?

    Cześć. Mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim. Mamy oczywiście browar, ale..........nieczynny od prawie 2 lat. Działał ponad 150 lat i teraz klapa. Kompania Piwowarska stwierdziła, że jest im niepotrzebny. Napiszcie prosze czy piliście kiedykolwiek "Jubileusz" albo "Wojtka" z Ostrowa?!!!!!!
    P.S. Kompania najprawdobodobniej sprzeda go Tesco
    ziemniaczek
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Piłem obydwa. Ale było to już tak dawno temu, że nic poza tym faktem nie mogę napisać. Nie pamiętam nawet czy smakowało czy nie
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Załapalem się parę lat temu na "Wojtka". Smaku nie pamiętam ale było raczej przeciętne - ani złe ani specjalnie dobre. Kupiłem pewnie z powodu zbieżności mojego i "piwnego" imienia. Konsumpcja odbyła się chyba na jakiejś plenerowej imprze. Nic więcej chyba se nie przypomnę. Ciekawe co konkretnie oznacza przejęcie b. browaru przez Tesco - jestem prawie pewien że nic dobrego. Pewnie na działeczce powstanie supermarket i tyle
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #4
        Jakoś sobie przypominam "Wojtka" i tyle.
        Co do przejęcia mogli by coś wyprodukować, ale Głubczyce się już specjalizują w markietowym piwie.
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Oczywiście ja także te dwa piwka miałem okazję wypić. Spotkane w Wielkopolsce, w Rawiczu, zakupione głównie w celu kolekcjonerskim a także z ciekawości.
          Porter Lecha także pochodził z browaru w Ostrowie.

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Piłem Jubileusz-taka zielona etykieta-słodkawe w smaku,Złoty Kłos i Karmelowe Ostrowskie.Całkim dobre piwka.Jubileusz piłem ostatni raz w 96 roku ,a w browarze byłem na 150 lecie w 1989 roku i dostałem szklankę od dyrektora.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              robox napisał(a)
              Porter Lecha także pochodził z browaru w Ostrowie. [/B]
              i którego to też mialem okazję spróbowac
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Center
                Senior
                • 03-2003
                • 133

                #8
                Piłem oba. Jubek to było chyba sztandarowe piwko z Ostrowa - dostępne także w Poznaniu. Nie pamiętam ich dobrze, ale i nie wspominam ich źle, więc na pewno dało się je wypić
                Kompania niedługo może będzie mistrzem w zamykaniu browarów z tradycją - a może koncerny piwne robią zawody kto zamknie więcej browarów

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  #9
                  Również miałem okazję pić oba piwa, z tego co pamiętam to Jubileusz to takie tradycyjne piwko, choć lekko nijakie bez zdecydowanej goryczki jaką posiadał ówczesny Lech pils, przypominał w smaku niektóre jasne produkty piwne z pobliskiego browaru w Krotoszynie. Natomiast smaku Wojtka już nie pamiętam, mówiło się wówczas, że to piwo dla diabetyków ale nie wiem czy to prawda.
                  Attached Files
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    a nie lepiej je wrzucic do historii (etykiety)?
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      #11
                      Pamiętam też Kożlaka i Jelenia. Moja przygoda z Wrocławskim "Piwoszem" zaczęła się na ul. Kluczborskiej, tam zostałem poczęstowany Koźlkiem i GoldenDragonem. Zapytałem się gdzie to można kupić i powiedzieli mi, że tam za rogiem. To był 1996 rok... ech dawne dzieje.
                      Czy ktoś z wrocławian wie czy antykwariat na Kluczborskiej jeszcze istnieje?
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • piwo
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 810

                        #12
                        Piłem oba - jak również golden dragona.
                        Pamiętam, że Wojtek mi bardziej smakował.
                        Wydaje mi się, że był też porter z tego browaru.

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #13
                          A czy Koźlak i Golden Dragon to aby przypadkiem nie produkcja browaru w Krotoszynie ???

                          Comment

                          • pjenknik
                            • 08-2001
                            • 3388

                            #14
                            Masz rację, Ostrów robił "Jelenia". Skleroza to straszna rzecz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              #15
                              Mój pierwszy kontakt z browarem to "Jubileuszowe"/150 lat browaru 1839-1989/.Potem piłem i "Wojtka" i "Jubileusz" a oprócz tego "Rejtana","Wiarusa","Jelenia","Kryształa","Ambera" ,"Pilsa","Karmelowe" i oczywiście niezłego "Portera".Smaków nie potrafię opisać bo było to dawno.Pamiętam tylko,że żadne nie wywołało u mnie negatywnych wrażeń.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎