Browary Lech - otwarcie dla turystów

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2001.08
    • 810

    Browary Lech - otwarcie dla turystów

    Dzisiaj w Pulsie Biznesu artykuł o otwarciu w Poznaniu trasy turystycznej w browarze - zakończonej degustacją. Podobno zwiedzanie ma trwać 2 godziny.
  • Center
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2003.03
    • 133

    #2
    O kurcze! To co oni chcą pokazywać? Chyba, że półtorej godziny ma trwać film nt. produkcji piwa

    Comment

    • breslauer
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2002.05
      • 2690

      #3
      Skoro to jest artykuł, to powinien chyba wylądować w lipcowej Prasówce ...

      Comment

      • dziku
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2002.12
        • 1992

        #4
        Center napisał(a)
        O kurcze! To co oni chcą pokazywać? Chyba, że półtorej godziny ma trwać film nt. produkcji piwa
        Raczej dążą do tego, by te półtorej godziny trwał cały proces produkcji piwa (wliczając 15-krotne filtrowanie chemii). Wtedy będą mogli wszystko pokazać turystom, a na koniec poczęstować ich tą swoją "zagadką metabolizmu".
        Dziku


        Comment

        • mwa
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2003.01
          • 5071

          #5
          O zwiedzaniu dowiedziałem się w kwietniu,
          całkiem podobnie wygląda zwiedzanie Browarów Tyskich ,też zakończonych degustacją.
          Pozdrawiam Cię !!!!

          Comment

          • breslauer
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2002.05
            • 2690

            #6
            Skoro temat się tu przyjął, to skomentuję ...
            Ja czegoś nie rozumiem - zwiedzanie kojarzy się mi osobiście z oglądaniem obiektów mających wartość zabytkową. A co oni chcą w Poznaniu pokazać? Rozumiem zwiedzanie browaru w Tychach czy w Żywcu, gdzie są budynki XIX-wieczne. A browar w Poznaniu został oddany do użytku w roku 1980 - więc co tu jest do zwiedzania, a tym bardziej oglądania????? Stopień korozji żelbetonu?? To tak, jakby organizować wycieczki do zwiedzania TESCO ...

            Comment

            • maryhh
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2001.02
              • 1895

              #7
              breslauer napisał(a)
              Skoro temat się tu przyjął, to skomentuję ...
              Ja czegoś nie rozumiem - zwiedzanie kojarzy się mi osobiście z oglądaniem obiektów mających wartość zabytkową. A co oni chcą w Poznaniu pokazać? Rozumiem zwiedzanie browaru w Tychach czy w Żywcu, gdzie są budynki XIX-wieczne. A browar w Poznaniu został oddany do użytku w roku 1980 - więc co tu jest do zwiedzania, a tym bardziej oglądania????? Stopień korozji żelbetonu?? To tak, jakby organizować wycieczki do zwiedzania TESCO ...
              to może lepiej idź zwiedzać jakaś katedrę lub zamek skoro zwiedzanie browaru kojarzy Ci się tylko z oglądaniem zabytków??

              ja chętnie zwiedziłbym taki browar aby zobaczyć jakich nowoczesnych sprzętów tam używają i całą strukturę mechaniczną takiego zakładu.
              Last edited by maryhh; 2003-07-03, 15:51.
              Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
              "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
              do lekkiej pracy jestem za ciężki"

              Comment

              • Center
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2003.03
                • 133

                #8
                breslauer napisał(a)
                Skoro temat się tu przyjął, to skomentuję ...
                Ja czegoś nie rozumiem - zwiedzanie kojarzy się mi osobiście z oglądaniem obiektów mających wartość zabytkową. A co oni chcą w Poznaniu pokazać? Rozumiem zwiedzanie browaru w Tychach czy w Żywcu, gdzie są budynki XIX-wieczne. A browar w Poznaniu został oddany do użytku w roku 1980 - więc co tu jest do zwiedzania, a tym bardziej oglądania????? Stopień korozji żelbetonu?? To tak, jakby organizować wycieczki do zwiedzania TESCO ...
                Też prawda! Tak to właśnie wygląda w Bremen (Beck's & Co) - pokazują całą historię, ale tam maja co pokazywać
                Oczywiście na końcu też jest degustacja piwa i to jakiego piwa!
                P.S. Trwa to też z 2 godziny (z degustacją, chyba, że nie ma ludzi wtedy można podegustować dłużej i leją więcej ), w tym pokazują 2 filmy (zawsze można kimnąć czekając na degustację).

                Comment

                • mwa
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2003.01
                  • 5071

                  #9
                  Myślę, by coś zwiedzać to nie musi być od razu zabytek.
                  A jest coraz więcej ludzi ciekawych jak przebiega produkcja piwa.
                  Dla osób mniej zainteresowanych i zających temat pozostaje chociaż degustacja.
                  Proszę jeszcze zostawić nr telefonu, gdzie można się umówić na zwiedzanie.
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • Matys
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2003.02
                    • 139

                    #10
                    ...całkiem podobnie wygląda zwiedzanie Browarów Tyskich...
                    Będąc w Tychach zwiedzałem Tyski Browar i zwiedzanie trwało jednak krócej niż 2 godziny.

                    Comment

                    • mwa
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2003.01
                      • 5071

                      #11
                      Matys napisał(a)
                      Będąc w Tychach zwiedzałem Tyski Browar i zwiedzanie trwało jednak krócej niż 2 godziny.
                      To zależy, ale przewidziano ok. 2 godziny, podobie pewnie jest w Poznaniu.
                      Sam jak byłem to było ponad 40 minut wraz z degustacją, ale trzeba było skrucić program ze względu na późną porę.
                      Pozdrawiam Cię !!!!

                      Comment

                      • arzy
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2002.06
                        • 2814

                        #12
                        mwa napisał(a)
                        O zwiedzaniu dowiedziałem się w kwietniu,
                        całkiem podobnie wygląda zwiedzanie Browarów Tyskich ,też zakończonych degustacją.
                        O budowie Centrum Wycieczkowego w Lech Browary Wielkopolski można przeczytać na stonach
                        KP . Jest to artukuł z grudnia 2002 roku.
                        Centrum miało byc otwarte w lutym.
                        Jak mnie pamięc nie myli to w kwietniu wysyłałem maila do pana Kwiatkowskiego z zapytaniem kiedy będzie otwarte. W odpowiedzi otrzymałem, że jak będzie otwarte to wzmianka ukaze się w prasie i na stronach KP.
                        Na stronie KP nic nie ma , a na wysłany dzisiaj mail do p. Kwiatkowskiego z potwierdzeniem tej wiadomości nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • Cooper
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          🍼🍼
                          • 2002.11
                          • 6055

                          #13
                          breslauer napisał(a)
                          zwiedzanie kojarzy się mi osobiście z oglądaniem obiektów mających wartość zabytkową
                          Ja co prawda też ślę "joby" na nowopowstałe bezduszne fabryki piwa o architekturze wspomnianego hipermarketu , jednak nie mogę zgodzić się iż zwiedzać można tylko obiekty zabytkowe. Zwiedza się po prostu to co może być ciekawe. Fakt iż omówienie przez przewodnika całej historii browaru Lech zajełoby pewnie tyle co zlapanie kilku gżdyli piwa i to z przedstawianiem raportów finansowych za każde z 23 lat owej historii. Fajnie jednak że niektóre browary zwracają uwagę na takie kwestie jak poznawanie ich od kuchni i otwierają się dla zwiedzających. W np prawie 160-letnim browarze warszawskim o takiej działalności nawet nikomu się nie śni . Nie są w stanie nawet zrobić sklepu firmowego przy browarze
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • slavoy
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            🥛🥛🥛
                            • 2001.10
                            • 5055

                            #14
                            Może to i dobry pomysł z takim zwiedzaniem, ale w Browarach, a nie kombinatach.
                            Ja osobiście wolałbym chyba zwiedzić fabrykę np. komputerów, czy hutę stali, bo dowiedziałbym się w tych zakładach jak się produkuje komputery lub stal. Niestety w browarach takich jak Lech o produkcji piwa raczej niczego się nie dowiem. Kogoś, kto nie ma choć małej podstawy wiedzy na temat piwowarstwa, taka wycieczka może tylko ogłupić, a nie douczyć.
                            Temat przewodni: "Jak Się Robi Bezsmakowego Pilsa Od 'A' Do 'Z' w Jeden Dzień"


                            mwa napisał(a)
                            A jest coraz więcej ludzi ciekawych jak przebiega produkcja piwa.
                            Dla osób mniej zainteresowanych i zających temat pozostaje chociaż degustacja.
                            Niewiedzący się tam tego nie dowiedzą, a wiedzący wolą degustować piwo, produkt piwowara, a nie mikroprocesora.
                            Dick Laurent is dead.

                            Comment

                            • Petrax
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2001.12
                              • 662

                              #15
                              A może by tak zaczekać do tego aż ktoś (np. ja ) zda relację z takiego zwiedzania i dopiero wtedy wyrażać swoje osądy? Nie zgodzę się, że zwiedzanie takiego browaru jak Lech nie ma sensu, gdyż:

                              1) Proces technologiczny warzenia piwa jest mimo różnić w smaku poszczególnych marek bardzo zbliżony i myślę, że ktokolwiek będzie prowadził takie wycieczki rzuci chociażby zarys tego skomplikowanego procesu
                              2) Co z tego, że browar mieści się w XVII-wiecznych budynkach, skoro sprzęt i tak ma nie więcej niż kilkanaście lat. Architekturę podziwiać można z zewnątrz a zwiedzanie polega na poznaniu tego co się dzieje wewnątrz.
                              3) Może wreszcie będzie można porozmawiać z jakąś kompetntną osobą w browarze, bo rozmowy na portierni i poprzez e-mail wiele nie wnoszą.
                              In cervisia veritas
                              http://www.ptxc.de.vu
                              Пиво - вот мое экотопливо

                              Comment

                              Przetwarzanie...