Browary Lech - otwarcie dla turystów

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Renegat
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2003.07
    • 134

    #61
    Rzecznik napisał(a)
    {CIACH}
    W ten sposób budujemy:
    (1) kulturę piwną w Polsce, bo ludzie widzą, że browar to nie jakas manufaktura, tylko skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga wiedzy, organizacji i pasji oraz
    (2) dumę Wielkopolan z takiego miejsca; teraz nie tylko mogą się chwalić Ratuszem czy katedrą, ale także browarem i pokazać, że u nas z podłogi można jeść...
    {CIACH}
    Witam,
    Niezależnie od różnicy zdań i mojego stosunku do wielkich korporacji (a jedną z nich tak, czy owak reprezentuje kolega Rzecznik), duże wyrazy uznania za wejście z otwartą przyłbicą do środowiska które, eufemistycznie mówiąc, nie do końca popiera większość działań KP.
    Respekcik! (jak mawiają młodsi ode mnie )

    A tak po tym Wersalu:

    Ad (1) A mnie się tęskni taka właśnie piwna manufaktura. W manufakturze też jest przecież potrzebna wiedza i pasja (może nawet większa niż w total-automatische fabryce i co więcej, pasji nie tłumią uchwały Rady Nadzorczej (no offence) ). Całkowicie lśniące linie produkcyjne naszpikowane komputerami są takie same w opisywanym browarze jak w fabryce makaronu. Albo w wytwórni kredek. Przy okazji pobytu w Poznaniu chętnie obejrzę owe multimedialne cudo, ale paroma komputerami, to już mnie trochę trudno omamić
    Co do (2) to już świat na łbie chyba stanął, że aż trzeba się chwalić tym, co powinno byc normalne...

    Niemniej jednak
    Slainté!
    Rene
    Ceterum censeo Heinekenam esse delendam.

    Comment

    • Petrax
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2001.12
      • 662

      #62
      Ja jako Poznaniak niestety nie bardzo cenię sobie to, że nasze miasto posiada taki a nie inny browar. Nie zapominajmy, że podstawowym celem browaru jest warzenie dobrego piwa a nie olśniewanie potencjalnych klientów wyglądem. Niestety w tym pierwszym przypadku, moim zdaniem nie jest z tym najlepiej. Jeszcze odnośnie samego "świata lecha" - udałem się tam ostatnio w celach kolekcjonerskich i zostałem dość nieuprzejmie (delikatnie mówiąc) "obsłużony" przez jednego pana, który chyba wziął mnie za głupka. Skoro browar ma ambicje propagowania "kultury piwnej" to takie zajście wydaje się trochę nie na miejscu.
      A wycieczkę po browarze chętnie odbędę, nie wiem tylko kiedy, bo jak zwykle czasu brak...
      In cervisia veritas
      http://www.ptxc.de.vu
      Пиво - вот мое экотопливо

      Comment

      • yendras
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2001.12
        • 2052

        #63
        Rzecznik napisał(a)
        [...]To, że Browar zbudowano w latach 70. nie oznacza, że pozbawiony jest historii. Bo kto ma się zaopiekować tradycją np. wybudowanego w 1827 r przez Józefa Mycielskiego Browaru w Kobylempolu, który wszak częściowo położony jest na naszym terenie? U mnie w pokoju nieprzypadkowo stoją meble z gabinetu Huggera. Bo ten Browar jest dziedzicem kilkuset lat tradycji poznańskich piwowarów. [...]
        Szanowny Panie Rzeczniku,
        Z tym powoływaniem się na tradycję zalecałbym jednak daleko posuniętą ostożność. Tradycja dla browaru powinna oznaczać przede wszystkim ciągłość pewnych receptur czy też kultywowanie pewnych charakterystycznych dla miasta, regionu lub konkretnego zakładu gatunków. Przechowaniem mebli z gabinetu Huggera (nawiasem mówiąc ciekaw jestem którego ?), statutów piwowarskich czy innych eksponatów muzealnych równie dobrze może zająć się Muzeum Historii Miasta Poznania czy inna tego typu placówka. Kompania Piwowarska przerywając produkcję piwa grodziskiego - przyzna Pan, że gatunku unikalnego w skali co najmniej naszego kraju - pokazała bardzo dobitnie, że rola "dziedzica kilkuset lat tradycji" jest dla niej bardziej uciążliwa niż zaszczytna.
        A następnym razem kiedy będzie miał Pan ochotę zaopiekować się tradycją browaru w Kobylempolu (swoją drogą naprawdę nie widzę związku między LBW i tym podpoznańskim wówczas folwarkiem) to proszę pamiętać, że hrabia Mycielski zbudował ów zakład w roku 1872. Może to dla Pana drobiazg, ale dla tradycjonalistów - nie tylko piwnych - rok założenia to z reguły data kluczowa.
        Last edited by yendras; 2003-09-04, 20:31.

        Comment

        • BROWARIEC
          Porucznik Browarny Tester
          • 2002.10
          • 429

          #64
          A ja powiem krótko. Lecha nie lubię ze względu na "walory" smakowe, ale browar chętnie zobaczę. Tylko kiedy? To pytanie już padło. Wydaje mi się, że powinno się dopasować godziny otwarcia browaru i sklepu do tzw. ruchu turystycznego. Teraz jadę (mam nadzieję) do Grodziska na Giełdę i następnie chcę zachaczyć o Poznań. I co? I nic! Closed! W weekendy nie pokazujemy browaru i już! Co na to Rzecznik?
          Żadna płaca nie hańbi...
          ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • BROWARIEC
            Porucznik Browarny Tester
            • 2002.10
            • 429

            #65
            BROWARIEC napisał(a)
            ...zachaczyć...
            Taa... Sam znalazłem. FCJP. No przecież mówię ZAHACZYĆ!
            Żadna płaca nie hańbi...
            ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Rzecznik
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2003.09
              • 8

              #66
              Browar faktycznie jest raczej duży, więc wycieczki mogą sie odbywać w takich terminach, aby nie kolidowały z produkcją. Zbyt wiele osób i dzialow firmy musi odpowiednio dopasować swój rytm pracy do wycieczek. A z drugiej strony nie chcemy pokazywac browaru, np. wówczas, kiedy linie rozlewnicze stoją (teraz jest jeszcze sezon, więc nie stoją). Browar najpiękniej wygląda, kiedy pracuje! Chętnie zaproszę całą grupę Forumowiczów na specjalna wycieczkę, tylko proszę zaproponować termin.
              Piwosze Wszystkich Stron Łączcie Się!!!

              Comment

              • BROWARIEC
                Porucznik Browarny Tester
                • 2002.10
                • 429

                #67
                Na weekend też?
                Żadna płaca nie hańbi...
                ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • arzy
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2002.06
                  • 2814

                  #68
                  To pytanie padło już odnośnie zwiedzania Tyskich Browarów, ale dla upewnienia zadam je tutaj.
                  Czy osoby niepełnoletnie mogą zwiedzać browar i czy można robić zdjęcia na terenie browaru?
                  "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  Bractwo Piwne
                  Skład Piwa
                  Piszę poprawnie po polsku!

                  Comment

                  • Rzecznik
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2003.09
                    • 8

                    #69
                    Odpowiadam: a propos Kobylegopola - przepraszam za czeski błąd.
                    Piwo Grodziskie - bardzo fajne to było piwo, choć pewnie im więcej upływa czasu od chwili, gdy zniknęło z rynku, tym ten smak sie wydaje lepszy, a legenda silniejsza. Bardzo chętnie byśmy takie piwo produkowali, ale mamy też akcjonariuszy, którzy spodziewają się, że będziemy produkowali piwo, które znajduje wystarczającą liczbę nabywców na nasze produkty. Takie piwo powinien produkować mały., lokalny browar. A żeby mały browar mógł się utrzymać, trzeba zmodyfikowac model opodatkowania browarów. Proponowałbym zwrócić się do Ministra Finansów, aby stworzył małym browarom warunki zbliżone do niemieckich, gdzie małym browarom znacznie ułatwia się życie.
                    Zdjęcia na terenie browaru - można robić zdjęcia w wyznaczonych miejscach. Nie jesteśmy placówką zmilitaryzowaną, ale mimo to ograniczamy pełną swobodę w tym zakresie, ze zwględu na prośby pracowników, którzy czują się nieswojo, kiedy ktoś im ciągle pstryka fleszem przed nosem.
                    Jeśli chodzi o weekendowe pory zwiedzania - już wyjaśniałem. Niemniej dla specjalnych gości jesteśmy w stanie zaaranżować wizytę np. w sobotę.
                    Piwosze Wszystkich Stron Łączcie Się!!!

                    Comment

                    • Rzecznik
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2003.09
                      • 8

                      #70
                      Aaaaaaaaaa i jeszcze jedno: niepełnoletni. Otóż przepisy w zakresie reklamy są tak sformułowane, że ktoś nadgorliwy mógłby nas oskarżyć, że oprowadzając nieletnich po browarze, zachęcamy do picia. Za to grozi kryminał, więc takich wycieczek nie ma. Wyjątek stanowią składające się z nieletnich klasy szkół specjalistycznych, które zwrócą się do nas oficjalnie, z poparciem np. dyrektora szkoły. Wówczas nie ma sprawy.
                      Piwosze Wszystkich Stron Łączcie Się!!!

                      Comment

                      • BROWARIEC
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2002.10
                        • 429

                        #71
                        Pytanie jeszcze jedno do Rzecznika: jak duża musi być grupa aby zrobić to dajmy na to w sobotę?
                        Czy wśród Forumowiczów będą chętni na którąś sobotę?
                        Żadna płaca nie hańbi...
                        ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • dziku
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2002.12
                          • 1992

                          #72
                          Hmmm Ja to jednak wybiorę się na tą wycieczkę raczej (z czysto zawodowej ciekawości) w normalnym terminie i w przypadkowej grupie. Czyli "nieoficjalnie". Podobnie wstąpię sobie do sklepiku...
                          Tak na Forum, jak i poza nim doszło mnie już tyle różnych głosów na temat profesjonalizmu (bądź jego braku) osób obsługujących te wycieczki, że chcę się sam przekonać.
                          Czyli pewnego jesiennego dnia podrepczę sobie po browarze z innymi zwiedzającymi, których przewodnik będzie mógł (lub nie) uważać za typowych "masowych odbiorców". Jełopów znaczy...
                          Dziku


                          Comment

                          • celt_birofil
                            † 2017 Piwosz w Raju
                            • 2001.09
                            • 4469

                            #73
                            dziku napisał(a)
                            Czyli pewnego jesiennego dnia podrepczę sobie po browarze z innymi zwiedzającymi, których przewodnik będzie mógł (lub nie) uważać za typowych "masowych odbiorców". Jełopów znaczy...
                            Dzik jest dziki, dzik jest zły
                            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                            Comment

                            • dziku
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2002.12
                              • 1992

                              #74
                              celt_birofil napisał(a)
                              Dzik jest dziki, dzik jest zły
                              Raczej Dzik jest ciekawski
                              No i maskuje się czasami. To nieraz nawet procentuje...
                              Dziku


                              Comment

                              • BROWARIEC
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2002.10
                                • 429

                                #75
                                dziku napisał(a)
                                Raczej Dzik jest ciekawski
                                No i maskuje się czasami. To nieraz nawet procentuje...
                                Ty Dziku dobrze kombinujesz! Zamiast walić tam grupą Forumowiczów (uprzywilejowanych) niech każdy sam oceni i opisze wrażenia z takowej wycieczki
                                Żadna płaca nie hańbi...
                                ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...