Polskie piwo produkowane zagranicą??

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 2001.08
    • 3562

    Polskie piwo produkowane zagranicą??

    Na forum była już kilkakrotnie poruszana sprawa przyszłej sytuacji polskich browarów po wejściu do UE, mnie natomiast zastanawia coś innego. Wiadomo iż tacy giganci jak Heineken czy Carlsberg mają swoje browary w sąsiednich państwach naszego kraju. Tak tak wiem nie tylko tam ale i na całym świecie ale mi akurat o te kraje chodzi. Zastanawiam się czy jest możliwe żeby np. Heineken przeniósł część produkcji Żywca na Słowację żeby obniżyć koszty a następnie sprowadzał go z powrotem do Polski?? Niby taka zabawa nie miała by sensu ale dla takich molochów wszystko ma swoje uzasadnienie.
  • breslauer
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2002.05
    • 2690

    #2
    Teoretycznie jest to możliwe, chociaż bardziej obstawiałbym takie rozwiązanie: produkcja np. Żywca na rynek wschodni na Ukrainie lub gdzieś w Rosji; czyli wypchnięcie produkcji poza granice UE i zbyt wyprodukowanego tam piwa również poza UE.

    Comment

    • Simon
      † 1964-2008 Piwosz w Raju
      • 2001.02
      • 993

      #3
      vide: produkcja Pilsener Urquell w Poznaniu...
      I wszystko możliwe !
      Simon

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2001.02
        • 23860

        #4
        raczej w Tychach
        raczej Pilsner
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Marusia
          Marszałek Browarów Rzemieślniczych
          🍼🍼
          • 2001.02
          • 20221

          #5
          No tak, nie bywało się długo na forum i się byki sadzi
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Gambrinus
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2001.06
            • 696

            #6
            O ile mnie pamiec nie myli, w pierwszej polowie lat 90-tych Okocim zamierzal warzyc swoje piwo na Litwie. Nie wiem jednak co z tego wyszlo.
            Popieraj małe browary!!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • sklep-piwowar
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.10
              • 559

              #7
              Odp: Polskie piwo produkowane zagranicą??

              baklazanek napisał(a) Wiadomo iż tacy giganci jak Heineken czy Carlsberg mają swoje browary w sąsiednich państwach naszego kraju. Tak tak wiem nie tylko tam ale i na całym świecie ale mi akurat o te kraje chodzi. Zastanawiam się czy jest możliwe żeby np. Heineken przeniósł część produkcji Żywca na Słowację żeby obniżyć koszty a następnie sprowadzał go z powrotem do Polski?? . [/B]

              Jest w tym jakiś sens i tak może być po wejściu do UE ,ze względu na podatki i akcyzy jakie nasz kraj nałożył na piwo ,a nasi sąsiedzi mają dużo mniejsze.Nie mam akurat szczegółowych przykładów ale pewnie ktoś ma takie wiadomości i się z nami podzieli na Forum

              Comment

              • breslauer
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2002.05
                • 2690

                #8
                Simon napisał(a)
                vide: produkcja Pilsener Urquell w Poznaniu...
                I wszystko możliwe !
                Czy to jest według Ciebie polskie piwo produkowane za granicą? Przeczytaj uważnie temat ...

                Comment

                • witkowskiartur
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2003.03
                  • 561

                  #9
                  W zeszłym roku w Giżycku, natknałem się na puszkowe Dojlidy Classic, ważone gdzieś w Niemczech. Niestety nie pamietam gdzie, ale w przyszłym tygodniu jadę na Mazury i postaram się odnaleźć to piwo.
                  (Było owiele smaczniejsze niż classic rozlewany w Białymstoku).

                  KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                  Comment

                  • arzy
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2002.06
                    • 2814

                    #10
                    W dzisiejszych czasach gdzie wszystko produkowane jest na wschodzie Singapur, Chiny itd., począwszy od zabawek skończywszy na telewizorach, możemy doczekać się piwa np. Lech made in China
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • slavoy
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🥛🥛🥛
                      • 2001.10
                      • 5055

                      #11
                      Wiem że bezalkoholowa wersja Tyskiego była produkowana gdzieś w Niemczech (nie pomnę gdzie). Kupiłem kiedyś takie jedno w Warszawie dla kapsla. Jakież było moje zdziwienie gdy odchtałem dane z kontry...

                      Co do produkowania, po całkowitym wejściu do UE, "naszych" piw przez gigantów np. w Czechach, to myślę że jest cholernie możliwe. Wezmą w łapy kalkulator i jeżeli produkcja będzie tam choćby o ćwierć eurocenta tańsza niż u nas, to taką sytuację mamy jak w banku.
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • Petrax
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2001.12
                        • 662

                        #12
                        slavoy napisał(a)
                        Co do produkowania, po całkowitym wejściu do UE, "naszych" piw przez gigantów np. w Czechach, to myślę że jest cholernie możliwe. Wezmą w łapy kalkulator i jeżeli produkcja będzie tam choćby o ćwierć eurocenta tańsza niż u nas, to taką sytuację mamy jak w banku.
                        I zamiast Pilsnera z Tychów doczekamy się Tyskiego z Pilzna
                        In cervisia veritas
                        http://www.ptxc.de.vu
                        Пиво - вот мое экотопливо

                        Comment

                        • baklazanek
                          † 2014 Piwosz w Raju
                          • 2001.08
                          • 3562

                          #13
                          Złoty Kur z Hurbanova czyli ze Złotego Bażanta

                          Comment

                          • alph
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2003.03
                            • 195

                            #14
                            Petrax napisał(a)
                            I zamiast Pilsnera z Tychów doczekamy się Tyskiego z Pilzna
                            Gorzej jeśli będzie odwrotnie i Staropramen, Kruszowice albo Velkopopovicky Kozel z bliżej nieznanych powodów zaczną być produkowane u Lecha albo bliżej nie wiadomo gdzie...
                            Przepraszamy...Podpis w trakcie tworzenia...

                            Comment

                            • Cooper
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🍼🍼
                              • 2002.11
                              • 6055

                              #15
                              slavoy napisał(a)
                              Wiem że bezalkoholowa wersja Tyskiego była produkowana gdzieś w Niemczech (nie pomnę gdzie
                              Chyba raczej w Austrii. W Austrii przynajmniej robili b/a Lecha i (prawdopodobnie) b/a Złotego Króla z Warszawy. Piwa te warzone były w browarach Osterische Brau.

                              "Złoty Kur z Hurbanova czyli ze Złotego Bażanta"
                              Złoty Kur jest warzony w Łomży ,a z Hurbanovem mają tylko podobną nazwę piwa.

                              Okocim rzeczywiście kilka lat temu miał plany warzenia piwa za granicą ale ja słyszałem że CHYBA na Ukrainie. Chciał ponoć nawet od podstaw wybudować nowy browar ale nic z tego nie wyszło.Jeśli chodzi o przykład produkcji polskich piw za granicą to przypominam sobie jedynie warzenie 2 rodzajów Van Pura w rosyjskim browarze w Kaliningradzie , jakieś 3 lata temu. Browar ten ponadto rozlewał EB (etykiety były inne niż w Polsce). Nie pamiętam czy też warzył czy jedynie rozlewał we wspólpracy z Brokiem i Amerykanami amerykańskie piwo Gold Bull.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              Przetwarzanie...