Nowe piwo z Grudziądzkiego browaru !!!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomTom
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2003.07
    • 11

    Nowe piwo z Grudziądzkiego browaru !!!

    Dziś tj. czwartek 11.09.2003 r. rozstrzygnięto konkurs na nazwę nowego, piątego z kolei grudziądzkiego piwa, spośród wielu nadesłanych propozycji dyrekcja wybrała nazwę "HUBAL", tłumacząc się tym iż nazwa ta będzie łatwo przyswajalna i kojarzona z Grudziądzem. Piwo to jest już produkowane od trzech tygodni, obecnie trwają prace nad wizerunkiem kapsla i etykiety. W sprzedaży dostępne będzie w pierwszym tygodniu października. Niestety nie podano "wymiarów" "Hubala". Jak będzie coś wiadomo na temat % to na pewno dam znać. Postaram się również jak najszybciej zamieścić fotografię etykiety i kapsla, tak szybko jak tylko będzie to możliwe. A jak WAM drodzy forumowicze podoba się nowa nazwa???
  • perłyfan
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.02
    • 1244

    #2
    Hubal,Hubal...pewnie bedzie smaczny
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

    Comment

    • TomTom
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2003.07
      • 11

      #3
      Odp: Nowe piwo z Grudziądzkiego browaru !!!

      Chyba źle sformułowałem poprzednie pytanie. Powinno być tak:

      1. Czy nowa nazwa Wam się podoba ?

      2. Czy będzie kojarzona z Grudziądzem ?

      3. Co sądzicie o nowej nazwie ?

      Comment

      • perłyfan
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.02
        • 1244

        #4
        Niestety nie jestem w stanie odpowiedziec na te pytania.Nigdy nie mialem do czynienia z produktami waszego browaru.Chetnie bym sprobowal, ale nie mam dostepu.Niewiele wiem tez o miescie Grudziadzu.A nazwa sama w sobie jest OK.Pozdrawiam
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #5
          Odp: Odp: Nowe piwo z Grudziądzkiego browaru !!!

          TomTom napisał(a)
          Chyba źle sformułowałem poprzednie pytanie. Powinno być tak:

          1. Czy nowa nazwa Wam się podoba ?

          2. Czy będzie kojarzona z Grudziądzem ?

          3. Co sądzicie o nowej nazwie ?
          nazwa mi sie bardzo podoba i kojarzy jednoznacznie z mjr Henrykiem Dobrzańskim, nie bedzie mi sie kojarzył z Grudziądzem bo ... albo mam braki w historii badź nie pamietam, aby człowiek ten miał jakiś kontakt z tym miastem, z tego co pamiętam Hubal wycofywał się po wybuchu wojny spod Grodna w kierunku Warszawy a dalej po jej upadku do granicy z Węgrami...

          a co sądzę o nazwie? a to z ajiego punktu widzenia, Hubal to konkretny człowiek, osoba...a to juz o czymśświadczy i sam nie wiem czy to jest dobry czy zły pomysł, jednak nazwa jest bardzo patriotyczna
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • TomTom
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2003.07
            • 11

            #6
            Odp: Odp: Odp: Nowe piwo z Grudziądzkiego browaru !!!

            becik napisał:

            "(...)nazwa mi sie bardzo podoba i kojarzy jednoznacznie z mjr Henrykiem Dobrzańskim, nie bedzie mi sie kojarzył z Grudziądzem bo ... albo mam braki w historii badź nie pamietam, aby człowiek ten miał jakiś kontakt z tym miastem(...)"

            Nazwisko jest znane w Grudziadzu ponieważ Henryk Dobrzański był wychowankiem i dowódcą jednego z pułków słynnego na całą Polskę Centrum Wyszkolenia Kawaleri mieszczącego się w Grudziądzu.
            A o to cytat z historii CWK:"(...)Z grudziądzką Grupą Sportu Konnego związane jest nazwisko Henryka Dobrzańskiego (znanego z września 1939 r. jako "Hubal"), doskonałego jeźdźca o niepohamowanym temperamencie, który dołączył do niej w 1925 r. W 1927 r. był on dowódcą szwadronu w 18. Pułku Ułanów Pomorskich. W tym samym roku skierowano go do Grupy Olimpijskiej w Obozie Szkolnym Kawalerii, a w rok później wszedł w skład polskiej ekipy olimpijskiej(...)".

            Nie wszyscy muszą wszystko wiedzieć, co nie?

            Comment

            • Cooper
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2002.11
              • 6055

              #7
              Ja powiem tak: Czy nazwa "Hubal" jest dobra to trudno powiedzieć. Mi też kojarzy się z jakimś oficerem z okresu II RP lub II W.Ś. ale być może dla mieszkńców Grudziądza jest więcej mówiąca. Ja najchętniej nowe (lub i stare) piwo z Grudziądza nazwał bym tak jak nazywało się do niedawna czyli po prostu KUNTERSZTYN. Wiem iż (przynajmniej na razie) jest to niemożliwe ponieważ bezczelnie acz pewnie zgodnie z prawem odebrała je BU i teraz paradoksalnie Kuntersztyna robią Bydgoszcz (butelkowe) czy Warszawa (puszkowego) ale niestety obecnie jest więccej takich paradoksów.Ech...ale czasów dożyłem
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • kangurpl
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2002.03
                • 2660

                #8
                Z tym to sobie można poradzić,
                może np. KUNDERSZTYN
                A Hubal faktycznie ludziom z Polski nie będzie się kojarzył z Grudziadzem.
                Last edited by kangurpl; 2003-09-12, 07:51.
                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Comment

                • TomTom
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2003.07
                  • 11

                  #9
                  Miejmy nadzieję, że teraz jak Heineken wykupił BU jest szansa na odzyskanie dawnych nazw przedewszystkim Kuntersztyna, choć pewnie trochę to potrwa, no ale ta nadzieja jest. Jak mówią nadzieja matką głupich, ale każda matka kocha swoje dzieci.

                  Comment

                  • dziku
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2002.12
                    • 1992

                    #10
                    kangurpl napisał(a)
                    (...) A Hubal faktycznie ludziom z Polski nie będzie się kojarzył z Grudziadzem.
                    Nazwa wydaje mi się całkiem niezła... Związki majora Hubala - Dobrzańskiego z Grudziądzem, jak raz, znałem. Ale czy to źle, że nazwa (przynajmniej początkowo) nie będzie się kojarzyła z Grudziądzem? Myślę, że może to mieć nawet pozytywne znaczenie. Cóż najpierw piwo i tak trafi na lokalny rynek, gdzie jak pisał TomTom może być postrzegana jako swojska. A jak dotrze dalej... Tu wszystko zależy od pomysłowości speców od marketingu, a jeszcze bardziej grafików. Dobrze narysowana etykieta, kilka istotnych zdań na kontrze i związki z Grudziądzem staną się jaśniejsze. Co więcej, przypomniane zostaną wybitne, sportowe dokonania człowieka postrzeganego dotąd powszechnie jako partyzanta. Dzięki temu marka ma szansę stać się bardziej zapamiętywalną. No i picie tego piwa będzie miało pewne aspekty edukacyjne Oby tylko było dobre... Szkoda takiej nazwy na kiepskie piwo.
                    Dziku


                    Comment

                    • TomTom
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2003.07
                      • 11

                      #11
                      Może związki majora Hubala z Grudziądzem są mało znane w Polsce, ale myślę, że z czasem się to zmieni. Ludzie będą więcej wiedzieli o majorze i o Grudziądzu(mam nadzieję), jeżeli tylko piwo zasmakuje no i uda się jego reklama, nie tylko na rynku lokalnym, ale równiez na krajowy, na co bardzo liczę jako mieszkaniec tego miasta. Premiera już niedługo, więc będziemy mogli ocenić czy zawartość jest adekwatna do nazwy.

                      Comment

                      • Cooper
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🍼🍼
                        • 2002.11
                        • 6055

                        #12
                        Jak znam polskie realia to zaraz obrażą się kombatanci że nazwano piwo imieniem ich wodza.Dla mnie nowa nazwa nie jest tak istotna (no chyba że powrót do KUNTERSZTYNA). Ważne aby piwo było dobre , browar funkcjonował i były fajne etykiety , kapsle i podstawki
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Jurand
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2003.01
                          • 20

                          #13
                          A ja nie mogę jakoś się do Hubala przekonać. Mjr Henryk Dobrzański na piwie??? Dla mnie to jakby pokazanie, że co prawda piwo z Grudziądza walczy o słuszną sprawę, ale jest z góry skazane na porażkę ... Wolałbym kontynuację lini stopni wojskowych kawalerii. Był Rotmistrz, a gdzie Wachmistrz?

                          Comment

                          • grzech
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2001.04
                            • 4592

                            #14
                            Popieram zdanie Juranda. Nie podoba mi się nadawanie piwom nazw związanych z nie tak odległą historią. Obawiam się, że rodzina mjr. Dobrzańskiego nie będzie z tego faktu zadowolona. Można było użyć innej "ułańskiej", a bardziej "nieosobowej" nazwy. A tak po Grudziądzu i okolicach walać się będą puste butelki po Hubalu.
                            Tylko czekać, aż Romus wypuści piwo "Sikorski" (pochodzi z Rzeszowszczyzny), Amber piwo "Sucharski", a Królewskie "Starzyński".

                            Comment

                            • zythum
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2001.08
                              • 8305

                              #15
                              Ja też popieram kolegów, nie chciałbym będąc rodziną Mjr. Hubala słyszeć: obaliłem dzisiaj dwa hubale. Według mnie nawiązywanie do nazwisk czy osób realnie istniejących nie jest dobre. Pomysł ze stopniami (Rotmistrz, Wachmistrz) uważam za bardzo dobry. Ja mimo, że nie jestetm jakimś wielkim patriotą jednak szanuję tradycję i historię której częścią jest Mjr. Dobrzański.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              Przetwarzanie...