Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozdwojenie jaźni ??

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Rozdwojenie jaźni ??

    Nurtuje mnie od pewnego czasu wielki problem. Czy zauważyliście że większość polskich browarów (raczej tych dużych-"multikorporacyjnych") w swoich nazwach zamiast słowa "Browar" używa nazwy "Browary". Kiedyś za dawnych pięknych czasów gdy w Polsce było jeszcze możliwie sporo browarów używanie liczby mnogiej miało sens gdyż w skład danych Zakł. Piwowarskich wchodziło po kilka mniejszych zakładów. A obecnie ??Dlaczego np "Browary Warka" skoro składają się z 1 browaru (likwidatorzy ŚP Radomia ), Browary W-skie Królewskie (ŚP Wyszków) , Lech B-ry Wielkopolski (ŚP Ostrów , Krotoszyn), Browary Jurand (ŚP Szczytno,Biskupiec,Kętrzyn) i jeszcze kilka innych tzw "Browarów jednobrowarowych".Czy to głupkwata ściemka dla klienta który ma uwieżyć w daną firmę jako wielką korporację wielu szczęśliwych browarów , czy może po prostu słowo "Browar" będzie pisało się tak jak np "nożyczki" lub "spodnie" - niby wiele a jednak 1 para . Proszę wytłumaczcie mi ten fenomen bo coś nie czaję.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    a właśnie też sie nad tym zastanawiałem pijąc łódzkiego portera gdzie na puszce było napisane - Browary Łódzkie...no i też nic mi do głowy nie przychodziło, jedyne co jest dla mnie prawdopodobne to nawiązanie do jakiejś tradycji
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      ...albo niemożliwość pogodzenia się z nową tragiczną rzeczywistością (do której zresztą sami doprowadzili )
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        Większość przypadków wśród browarów stosujących liczbę mnogą, swe nazwy powołało do życia, kiedy miało pod sobą kilka browarów, oprócz tych przez Coopera wymienionych np. Browary Dolnośląskie Piast (Piastowski, Zakrzów, Świebodzice). Na tak niepewnym rynku, gdzie browary nie wytrzymują konkurencji, jedni przejmują drugich, są często zmiany, nie za bardzo chce im się zmieniać kilku literek w nazwie (trzeba by było trochę pochodzić po urzędach).
        Przecież w sumie tak niedawno zmieniali nazwy z Zakładów Piwowarskich np. Leżajsk, Lublin, Warszawa, Wrocław, Lwówek Śląski.

        Comment

        • arzy
          Senior
          • 06-2002
          • 2814

          #5
          a może dlatego że robią więcej niż jeden gatunek browara
          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          Bractwo Piwne
          Skład Piwa
          Piszę poprawnie po polsku!

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            To nie jest takie proste - pochodzić po urzędach. Zmiana nazwy spółki (a są to spółki prawa handlowego, niektóre obecne na giełdzie) to powazna sprawa. I kosztowna - wpis do KRS.

            Comment

            • S3jT4N
              Junior
              • 07-2003
              • 25

              #7
              robox napisał(a)
              Większość przypadków wśród browarów stosujących liczbę mnogą, swe nazwy powołało do życia, kiedy miało pod sobą kilka browarów, oprócz tych przez Coopera wymienionych np. Browary Dolnośląskie Piast (Piastowski, Zakrzów, Świebodzice).
              W skład Browarów Dolnośląskich Piast nadal wchodzi Browar Zakrzów, przynajmniej do konca tego roku

              A Świebodzice to zawsze tylko rozlewnia byla
              Last edited by S3jT4N; 29-09-2003, 07:42.

              Comment

              • crizz
                ...
                • 02-2003
                • 1255

                #8
                robox napisał
                Na tak niepewnym rynku, gdzie browary nie wytrzymują konkurencji, jedni przejmują drugich, są często zmiany, nie za bardzo chce im się zmieniać kilku literek w nazwie (trzeba by było trochę pochodzić po urzędach).
                W niektórych przypadkach nie tyle nie chce się, co nie jest to wskazane - np. Lech Browary Wielkopolski to dobrze rozpoznawana marka, której wypromowanie trochę zapewne kosztowało.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  S3jT4N napisał(a)
                  A Świebodzice to zawsze tylko rozlewnia byla [/B]
                  no nie zawsze, swoje też coś tam kiedys uwarzyli
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    #10
                    niechlubnym rekordzistą jest chyba browar w Zabrzu , dzisiaj pod nazwą Browary Górnośląskie warzy tylko jeden browar ten Zabrzu.
                    Pozostałe browary: Bytom, Siemianowice, Rybnik, Racibórz, Częstochowa albo zamknięte albo działają samodzielnie.
                    Z tego co pamiętam do grupy tej należały również Tychy , ale nazywała sie wówczas Górnośląskie Zakłady Piwowarskie czy jakoś tak .

                    A tak na marginesie odwiedziłem 2 tygodnie temu browar w Rybniku. W zamnkniętym od dwóch lat zakładzie nadal trwa remont, w tym czasie jak tam byłem remontowano kotły. Z tego co mi przekazano produkcja ma ruszyć w marcu\kwietniu przyszłego roku.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      dryx napisał(a)A tak na marginesie odwiedziłem 2 tygodnie temu browar w Rybniku. W zamnkniętym od dwóch lat zakładzie nadal trwa remont, w tym czasie jak tam byłem remontowano kotły. Z tego co mi przekazano produkcja ma ruszyć w marcu\kwietniu przyszłego roku. [/B]
                      Rybnik jest zamknięty od dwóch lat? moze myślisz o Raciborzu?
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • S3jT4N
                        Junior
                        • 07-2003
                        • 25

                        #12
                        becik napisał(a)
                        no nie zawsze, swoje też coś tam kiedys uwarzyli
                        ups faktycznie, mlody jestem, pic piwa wtedy nie moglem stad moja niewiedza

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          W świadomości tyszan (i nie tylko) nadal funkjonuje nazwa Browary Tyskie, pomimo, że Browar Obywatelski jest od paru lat nieczynny. Mnie osobiście trudno przez gardło przechodzi "Browar Tyski" tudzież "Browar Tychy".
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • dryx
                            † 1966-2017 Piwosz w Raju
                            • 04-2002
                            • 1735

                            #14
                            becik napisał(a)
                            Rybnik jest zamknięty od dwóch lat? moze myślisz o Raciborzu?
                            nie, pisałem o Rybniku, dostępny na rynku piwo Rybnicki Full warzone jest w Jedrzejowie do którego browar rybnicki należy. Produkowany jest ze względu na popularnośc w regionie, Jędrzejów przejął mocny rynek regionalny bez akcji reklamowej
                            browar w Rybniku obecnie to tylko hurtowania , nic więcej, nawet nie rozlewnia
                            a browar w Raciborzu to juz inna historia ...

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              dryx napisał(a)
                              nie, pisałem o Rybniku, dostępny na rynku piwo Rybnicki Full warzone jest w Jedrzejowie do którego browar rybnicki należy. Produkowany jest ze względu na popularnośc w regionie, Jędrzejów przejął mocny rynek regionalny bez akcji reklamowej
                              browar w Rybniku obecnie to tylko hurtowania , nic więcej, nawet nie rozlewnia
                              a browar w Raciborzu to juz inna historia ...
                              no a te wszytskie TAB-y, Hermanny Mullery to też Jędrzejów? Na kontretykietach jest napisane , ze producentem jest browar w Rybniku...świat na głowie staje...
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎