Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelka zwrotna jako bezzwrotna...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    Butelka zwrotna jako bezzwrotna...

    [Admin: dyskusja wydzielona z wątku o łomżyńskim Złotym Kurze: http://www.browar.biz/forum/showthre...?threadid=1233]

    Piłem ostatni,i prawdę mówiąc liczyłem na coś więcej.Bardzo cieniutkie było.W ciemno postawiłbym ,że to 9.No i jestem zaskoczony na minus.Butelka Euro a na krawatce pisze,że bezzwrotna
    Last edited by kiszot; 10-10-2003, 16:13.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

  • RAFIFAFI
    Senior
    • 11-2002
    • 188

    #2
    kiszot napisał(a)
    Piłem ostatni,i prawdę mówiąc liczyłem na coś więcej.Bardzo cieniutkie było.W ciemno postawiłbym ,że to 9.No i jestem zaskoczony na minus.Butelka Euro a na krawatce pisze,że bezzwrotna
    A u mnie dziwnym trafem te butle skupują i to płacą 40gr
    A co do piwa - cienkie jest to fakt ale to naprawdę da się wypić bez skrzywienia twarzy i to w większych ilościach - wypite niedawno z paroma innymi testerami
    Tylko z butli!

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Tu nie chodzi o skupowanie.Tylko,że browar wypuszcza piwo w takich butelkach z napisem bezzwrotne.A to przecież bzdura,bo butelka Euro jest typowa zwrotną butelką.Dziwne jest podejście browaru do tej sprawy.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Kemp
        Senior
        • 03-2002
        • 357

        #4
        kiszot napisał(a)
        Tu nie chodzi o skupowanie.Tylko,że browar wypuszcza piwo w takich butelkach z napisem bezzwrotne.A to przecież bzdura,bo butelka Euro jest typowa zwrotną butelką.Dziwne jest podejście browaru do tej sprawy.
        ART wybacz, że nie o piwie.
        Proponuję, aby kolega Kiszot przed napisaniem czegoś na Forum najpierw zapoznał się z tematyką, którą porusza.Jeżeli producent uiści opłatę recyclingową, za wprowadzenie do środowiska opakowania bezzwrotnego, może sobie sam określać czy to butelka EURO, Steinie czy jaka kolwiek inna.
        Kemp

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Kemp napisał(a)
          ART wybacz, że nie o piwie.
          Proponuję, aby kolega Kiszot przed napisaniem czegoś na Forum najpierw zapoznał się z tematyką, którą porusza.Jeżeli producent uiści opłatę recyclingową, za wprowadzenie do środowiska opakowania bezzwrotnego, może sobie sam określać czy to butelka EURO, Steinie czy jaka kolwiek inna.
          ART wybacz, ze nie na temat.
          Kempie Szanowny, Forum jest moim zdaniem miejscem, gdzie możemy zgłębić tematykę, której do końca nie znamy. Twoja uwaga podniosła naszą wiedzę, jednak moim zdaniem, możesz sobie darować uszczypliwości. Fakt, że wiesz coś czego inni nie, nie upoważnia Cię do wygłaszania złośliwych opinii.
          Jeszcze raz dziękuję za poinformowanie nas o niezwrotności butelek zwrotnych.

          Comment

          • RAFIFAFI
            Senior
            • 11-2002
            • 188

            #6
            kiszot napisał(a)
            Tu nie chodzi o skupowanie.Tylko,że browar wypuszcza piwo w takich butelkach z napisem bezzwrotne.A to przecież bzdura,bo butelka Euro jest typowa zwrotną butelką.Dziwne jest podejście browaru do tej sprawy.
            Całkowicie się z tobą zgadzam. Kpiny sobie robią - w jednych sklepach skupują w innych nie
            Może się chcą pozbyć takich butelek?
            Mają przecież Łomży inne kształty
            Tylko z butli!

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #7
              Kemp napisał(a)
              ART wybacz, że nie o piwie.
              Proponuję, aby kolega Kiszot przed napisaniem czegoś na Forum najpierw zapoznał się z tematyką, którą porusza.Jeżeli producent uiści opłatę recyclingową, za wprowadzenie do środowiska opakowania bezzwrotnego, może sobie sam określać czy to butelka EURO, Steinie czy jaka kolwiek inna.
              Wybacz Art,że nie o piwie
              Proponuję,aby kolega Kemp zapoznał się z moim zdaniem.
              Guzik mnie obchodzi,że Łomża uiściła jakąś opłatę.Denerwuje mnie,że butelkę szklaną(ogólnie stosowaną jako zwrotną),traktują jak opakowanie bezzwrotne. Gdzie kraje bogatsze od Polski skupują nawet puszki.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                Łomża, która ma już swoją (perłowską) butelkę, chce się po prostu pozbyć starych eurobutelek. Podobną, acz mniej drastyczną, taktykę miał Pist, gdy wchodziły butelki okocimskie. Lano w Euro Książa i Fulla, ustanawiając na te butelki kaucję w wysokości 10gr., po to aby ludziom po prostu nie opłacało się ich odnosić do sklepu.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #9
                  Butelkę po głubczyckim Braxie traktują u mnie w jednym sklepie jako bezzwzrotną, choć wiadomo, że jest ona zwrotna. W pobliskim markecie EKO za tą samą butelkę, tym razem po Hammerze, pobierają kaucję 40 gr.

                  Comment

                  • BROWARIEC
                    • 10-2002
                    • 429

                    #10
                    A ja zrobiłe raz tak: butelkę po porterze łódzkim (Dziku! ) zaniosłem z wieloma innymi różnymi do Intermarche. "Pani" (młoda siksa) nie chciała wziąć coś ok. połowy z tego co przyniosłem ("tego nie sprzedajemy!"). Przy tym zrobiła się taka pewna, że postawi na swoim aż zaczęła mnie traktować po hamsku. Nie pozostałem dłużny: "To odklej sobie etykiety i będziesz miała takie jakie sprzedajesz. A jak nie to za pięć minut dzwonię po (tu padło nazwisko właściciela tego sklepu)". Zadziałało! Bez słowa butelki przyjęła, kasę wypłaciła. Teraz chodzę właśnie tam oddawać butelki
                    Żadna płaca nie hańbi...
                    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      #11
                      FCJP chamsku
                      Ja sam odmaczam etykiety i odnoszę do sklepów tam gdzie mi pasuje. A bezzwrotne po piwie niemieckim, np. z "Piwosza" po odmoczeniu oddaję w Czechach za 0,50 korony W ten sposób dbam o środowisko.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • BROWARIEC
                        • 10-2002
                        • 429

                        #12
                        pjenknik napisał(a)
                        FCJP chamsku
                        Czujne to FCJP Pewnie, że CHAMSKU!!! Z wiekiem widzę, że coraz więcej błędów człowiek robi
                        Last edited by BROWARIEC; 25-10-2003, 10:51.
                        Żadna płaca nie hańbi...
                        ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          #13
                          pjenknik napisał(a)
                          A bezzwrotne po piwie niemieckim, np. z "Piwosza" po odmoczeniu oddaję w Czechach za 0,50 korony
                          Czyżby Czesi czepiali się o etykiety? Ja słyszałem że przyjmują NRW jak leci, byle bez przesady.
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Ad rem: piwo Gryf z Ambera, w sieci Orlen jest sprzedawane w typowych butelkach wdrożonych przez Stowarzyszenie Małych i Średnich Browarów - jako bezzwrotne. W przeciwieństwie jednak do niektórych przedmówców nie zacietrzewiam się z tego powodu - jak już muszę kupować piwo w sklepie, biorę butelki na wymianę. A jeśli nie biorę - to wyłącznie wina mojego lenistwa i nie mam o to do nikogo pretensji - ani do sklepu, ani do ustroju.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎