Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak to jest z "Królewskim" porterem?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Jak to jest z "Królewskim" porterem?

    Popijąc sobie wczoraj z Sopistą warszawskiego portera nurtowała nas myśl gdzie faktycznie jest on teraz warzony. Słyszę głosy (ale nie w głowie), że w Rakszawie ale gdzie tu sens? Warzyć w Rakszawie, zeby przywozić je na stołeczny rynek? Czy to jest opłacalne? Przecież w momencie dowozu piwa jego cena powinna wzrosnąć, a z tego co widzę jest taka sama bo często je kupuję, czyżby za transport juz nikt niczego nie dolicza? nie powinno sie to odbić na cenie? Włascieciele napewno by sobie na to nie pozwolili, zeby tracić. Jeśli jest warzony w Rakszawie to równiez te piwo powinno pojawić się na lokalnym rynku, oczywiście - nie wszędzie ale musi byc to fakt zauważalny. Czy pojawiło się? Czy oprócz nie potwierdzonych plotek (bo tylko takie słyszałem) ktoś moze mi obiektywnie zapewnić o fakcie o zaprzestaniu warzenia portera w Warszawie?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23816

    #2
    W Rakszawie powstała jedna warka i jest obecnie podobnoż w Tesco do dostania (w częstochwoskim nie było). reszte musze przemilczeć
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Odp: Jak to jest z "Królewskim" porterem?

      becik napisał(a)
      Popijąc sobie wczoraj z Sopistą warszawskiego portera nurtowała nas myśl
      FCJP

      Myśl pijaczka - toż to upadek obyczajów.

      Słyszałem, że w Rakszawie borykają się z tym porterem, więc nie zdziwiłbym się, gdyby póki co był on warzony równolegle (w Warszawie na wypadek kiepskiej partii w Rakszawie, ale docelowo tylko w Rakszawie)

      Comment

      • Małażonka
        Senior
        • 03-2003
        • 4602

        #4
        Usłyszałam przedwczoraj (z bardzo wiarygodnego źródła), iż warzenie portera powróciło do Warszawy, z tym, że nie fermentuje on w wannach fermentacyjnych jak do tej pory, a w tankofermentatorach...

        Comment

        • Wallles
          Junior
          • 07-2003
          • 25

          #5
          Odp: Jak to jest z "Królewskim" porterem?

          becik napisał(a)
          Popijąc sobie wczoraj z Sopistą warszawskiego portera nurtowała nas myśl gdzie faktycznie jest on teraz warzony. Słyszę głosy (ale nie w głowie), że w Rakszawie ale gdzie tu sens? Warzyć w Rakszawie, zeby przywozić je na stołeczny rynek? Czy to jest opłacalne? Przecież w momencie dowozu piwa jego cena powinna wzrosnąć, a z tego co widzę jest taka sama bo często je kupuję, czyżby za transport juz nikt niczego nie dolicza? nie powinno sie to odbić na cenie? Włascieciele napewno by sobie na to nie pozwolili, zeby tracić. Jeśli jest warzony w Rakszawie to równiez te piwo powinno pojawić się na lokalnym rynku, oczywiście - nie wszędzie ale musi byc to fakt zauważalny. Czy pojawiło się? Czy oprócz nie potwierdzonych plotek (bo tylko takie słyszałem) ktoś moze mi obiektywnie zapewnić o fakcie o zaprzestaniu warzenia portera w Warszawie?
          Królewskie Porter sprzedawany jest nie tylko w Warszawie, ale prawie w całej Polsce (w małych ilościach, ale jednak), także transport jest tu dyskusyjny. Warzenie Portera wróciło do Warszawy, ponieważ Browar Van Pur znowu zmienia własciciela.

          Comment

          • Wallles
            Junior
            • 07-2003
            • 25

            #6
            ART napisał(a)
            W Rakszawie powstała jedna warka i jest obecnie podobnoż w Tesco do dostania (w częstochwoskim nie było). reszte musze przemilczeć
            Masz ART rację, jeśli będziesz miał to piwo ponownie sprawdź co jest na kontretykiecie, a mianowicie jaki termin przydatności.

            Comment

            • Wallles
              Junior
              • 07-2003
              • 25

              #7
              Odp: Odp: Jak to jest z "Królewskim" porterem?

              żąleną napisał(a)
              FCJP

              Myśl pijaczka - toż to upadek obyczajów.

              Słyszałem, że w Rakszawie borykają się z tym porterem, więc nie zdziwiłbym się, gdyby póki co był on warzony równolegle (w Warszawie na wypadek kiepskiej partii w Rakszawie, ale docelowo tylko w Rakszawie)
              Niestety, ale to nieprawda, nie było żadnych problemów.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23816

                #8
                jak rozpoznać skąd jest dany porter?

                z moich wiadomości wynika że:
                - warszawki ma na kontrze wypalononą datę przydatności (biała)
                - rakszawski ma podobnoż nadrukowaną datę przydatności (ale nie miałem w ręku)

                jeśli ktoś by zauważył gdzieś wersję rakszawską proszę o kontakt
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Wallles
                  Junior
                  • 07-2003
                  • 25

                  #9
                  ART napisał(a)
                  jak rozpoznać skąd jest dany porter?

                  z moich wiadomości wynika że:
                  - warszawki ma na kontrze wypalononą datę przydatności (biała)
                  - rakszawski ma podobnoż nadrukowaną datę przydatności (ale nie miałem w ręku)

                  jeśli ktoś by zauważył gdzieś wersję rakszawską proszę o kontakt
                  Masz ARCIE rację, co do daty.

                  Comment

                  • Wallles
                    Junior
                    • 07-2003
                    • 25

                    #10
                    jeśli ktoś by zauważył gdzieś wersję rakszawską proszę o kontakt [/B][/QUOTE]

                    Portera musisz szukać w sieciach Tesco np. Bytomiu, Tychach czy Gliwicach.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23816

                      #11
                      njbliższe mi Tesco, do którego mam dostęp to częstochowskie. niestety tam nie było.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • arzy
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 2814

                        #12
                        W Częstochowie można dostać porterka w "Muszkieterach" Intermarche.
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          #13
                          W lubińskim Tesco "Królewskie" jasne i mocne tylko w puchach, portera nie stwierdzono. Tak na marginesie, to warszawskich piw, oprócz tego marketu, w najbliższej okolicy nie dostaniesz. Dystrybucja szwankuje.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23816

                            #14
                            arzy napisał(a)
                            W Częstochowie można dostać porterka w "Muszkieterach" Intermarche.
                            warszawski czy rakszawski?
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • arzy
                              Senior
                              • 06-2002
                              • 2814

                              #15
                              ART napisał(a)
                              warszawski czy rakszawski?
                              I tu jest problem .... nie wiem.
                              Może jutro po giełdzie się wybiore to dam znać, a jak nie jutro to z pewnością w przyszłym tygodniu.
                              Last edited by arzy; 24-10-2003, 20:56.
                              "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              Bractwo Piwne
                              Skład Piwa
                              Piszę poprawnie po polsku!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎