Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

branża browarnicza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ozzy22
    Junior
    • 11-2003
    • 11

    branża browarnicza

    Ostatnim czasem oglądałem prezentację branży na stronie kompanii, jako żródło danych pojawił się Piwochmiel, wiecie co to jest bo nie moglem tego znalezc. A tak przy okazji wie ktoś gdzie znaleźć dane o branży ( z tego roku ). Ja znalazłem raport, ale kosztuje skromnie około 1000 $
    Dla przyjaciół OZZY
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Dane z raportów można znaleźć w Rzepie, z tym, że będzie trochę roboty ze składaniem tego do kupy. Zapewne w Pulsie Biznesu też.

    Comment

    • Kemp
      Senior
      • 03-2002
      • 357

      #3
      Piwochmiel był z założenia organizacją reprezentującą polskie browary. W latach '90 prawie wszystkie browary posiadały udziały w tej organizacji.Obowiązkiem udziałowców było przekazywanie do Piwochmielu miesięcznych raportów wyników sprzedaży. Informacja ta była teoretycznie poufna, ale i tak wszyscy w branży mieli kserówki.Sens raportowania zmienił się w chwili gdy powstały duże grupy browarów. Wielcy przestali przekazywać informacje lub podawali je łącznie dla całej grupy. Gdy powstał Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego i później Stowarzyszenie Małych i Średnich Browarów, Piwochmiel jakby podupadł, natomiast branża zamiast się łączyć strasznie się podzieliła. W chwili obecnej nie ma organizacji, która przemawiała by w imieniu polskiego piwowarstwa jednym głosem. Po jakims czasie Piwochmiel przekształcił się w coś na kształt firmy ( chandlują materiałami do prod. piwa ), kiedyś wydali polską wersję Piwowarstwa Kunze'go.
      Jeżeli chodzi o dostęp do raportów Piwochmielu w obecnym kształcie to najlepiej byłoby mieć kogoś znajomego w browarze najlepiej w dziale handlowym bo do nich trafiają one najszybciej.
      Kemp

      Comment

      • ozzy22
        Junior
        • 11-2003
        • 11

        #4
        Odp: branża browarnicza

        ozzy22 napisał(a)
        Ostatnim czasem oglądałem prezentację branży na stronie kompanii, jako żródło danych pojawił się Piwochmiel, wiecie co to jest bo nie moglem tego znalezc. A tak przy okazji wie ktoś gdzie znaleźć dane o branży ( z tego roku ). Ja znalazłem raport, ale kosztuje skromnie około 1000 $
        Rzepa?
        Dla przyjaciół OZZY

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Chodzi pewnie o Rzeczpospolitą.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎