Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sposoby picia piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter
    Co do mieszania z kolą to słyszałem opciu piwa z kolą.
    Jakoś mi ta kola nie pasuje.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • janiz
      Junior
      • 12-2004
      • 15

      #47
      Bardzo dobrze ze zajmuje ci to ok. godziny bo delektacja to podstawa, ale dlaczego pijesz tak mało piwa.
      janiz

      Comment

      • janiz
        Junior
        • 12-2004
        • 15

        #48
        Dobre ale na krótką metę.
        janiz

        Comment

        • janiz
          Junior
          • 12-2004
          • 15

          #49
          Całkowicie popieram - gdzie ten smak i zapach?
          janiz

          Comment

          • Dojlidy
            Gość
            • 12-2002
            • 143

            #50
            Piwo powinno sie pić samo bez żadnych dodatków, chyba ze ktoś che sie urznąć , yo lepiej już pić samą wódkę mniej boli głowa.

            Comment

            • Dojlidy
              Gość
              • 12-2002
              • 143

              #51
              Jeśli chodzi o czas picia piwa to z reguły zalezy to od okoliczności. Nowe piwa zawsze piję powoli badając smak, zapach itp.

              Comment

              • Hannibal
                Senior
                • 03-2004
                • 1426

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomekszyman
                Kilka lat temu w teleekspresie pokazali rekordzistę świata w piciu piwa na czas, Był to Polak z Łodzi, wypicie 0,5 l z kufla zajęło mu ...2 sekundy. Czas był liczony od momentu oderwania kufla od baru do momentu postawienia pustego.
                Ten rekord już dawno został przecież pobity. Wypicie 1 litra piwa zajęło pewnemu Niemcowi nieco powyżej 1 sekundy. A to oznacza, że pił 4-krotnie szybciej od tego "Polaka z Łodzi".
                "All the good things for those who wait"

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                  A gdzie można kupić tę kolę ?
                  Napisałem tak bo natchnął mnie post 2 rzędy wyżej.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    #54
                    Ta sekunda w wypiciu 1 litra to jakaś fikcja. Tu już nie chodzi o możliwości danej osoby, ale o przelanie 1 litra do przełyku, nawet jakby to był przełyk olbrzymi jak na człowieka, to samo przelanie tego zajmie więcej czasu. Biorąc np taki otwór jaki ma przeciętna szklanka (żaden człowiek chyba nie ma takich możliwości w swoim przełyku), to samo przelanie 1 litra choćby wody, to może zając dłużej niż 1 sekundę. Sam wziąłem litrowy kufel i przelanie wody do słoika prawie 5 l z dużym otworem(większym niż przeciętny słoik i szklanka) trwa prawie dwie sekundy.
                    Dlatego moim zdaniem to bajki z tym Niemcem. Dobrze byłoby się najpierw zastanowić nad realnością pewnych spraw przed przekazywaniem legend dalej.

                    Comment

                    • Hannibal
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 1426

                      #55
                      Ja tylko podaję informację, którą powziąłem w jednej z książek o piwie,którą to można znaleźć w Empiku. Tak więc każdy może to sprawdzić. Kwestia jest tylko tego, czy w to wierzyć, czy też nie. Ja jednak byłbym skłonny w to uwierzyć, bo po takich wyczynych, jak np. zjedzenie przez mikrego Japończyka ponad 50-ciu hotdogów, trudno już czemukolwiek się dziwić.
                      Co do "technicznych" aspektów takiego wyczynu, to możliwym jest - oczywiście teoretycznie - wypicie czegoś szybciej niż przelanie tego to innego naczynia. Np. w czasie picia można bardzo szybko zrobić wdech, i wówczas dany płyn wleje się szybciej, aniżeli tylko dzięki grawitacji.
                      "All the good things for those who wait"

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2869

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                        Co do "technicznych" aspektów takiego wyczynu, to możliwym jest - oczywiście teoretycznie - wypicie czegoś szybciej niż przelanie tego to innego naczynia. Np. w czasie picia można bardzo szybko zrobić wdech, i wówczas dany płyn wleje się szybciej, aniżeli tylko dzięki grawitacji.
                        Anatomem nie jestem (choć zajęcia z anatomi miałem) ale coś tu mi nie pasuje :
                        - przy wdechu powietrze przechodzi kolejno przez: jamę ustną(i nosową)->gardło->krtań->tchawicę->oskrzela->oskrzeliki->pęcherzyki płucne
                        - przy połykaniu trasa jest trochę inna: jama ustna->gardło->przełyk->żołądek->(dalsze części pomijam )

                        Ostatnim wspólnym narządem jest więc gardło.
                        Jeżeli przy piciu piwa jednocześnie weźmiemy wdech to płyn zamiast do żołądka dostatnie się do płuc i zakrztusimy się. W ten sposób na pewno nie wypije się 1 litra piwa w 1 sekundę.
                        Last edited by grzeber; 04-02-2005, 22:28.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • bonusique
                          Senior
                          • 01-2005
                          • 104

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                          Wypicie 1 litra piwa zajęło pewnemu Niemcowi nieco powyżej 1 sekundy
                          Litr piwa to nawet trudno podnieść, a co dopiero połknąć w 1 sekundę... Pic na wodę fotomontaż

                          Comment

                          • Hannibal
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1426

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                            Anatomem nie jestem (choć zajęcia z anatomi miałem) ale coś tu mi nie pasuje :
                            - przy wdechu powietrze przechodzi kolejno przez: jamę ustną(i nosową)->gardło->krtań->tchawicę->oskrzela->oskrzeliki->pęcherzyki płucne
                            - przy połykaniu trasa jest trochę inna: jama ustna->gardło->przełyk->żołądek->(dalsze części pomijam )

                            Ostatnim wspólnym narządem jest więc gardło.
                            Jeżeli przy piciu piwa jednocześnie weźmiemy wdech to płyn zamiast do żołądka dostatnie się do płuc i zakrztusimy się. W ten sposób na pewno nie wypije się 1 litra piwa w 1 sekundę.
                            My na pewno byśmy się zakrztusili, ale może są takie osoby, które potrafią wykorzystać siłę wdechu w połączeniu z późniejszym zablokowaniem otworu gardła do płuc. To jest moja hipoteza, a nie jakiś konkretny fakt.
                            "All the good things for those who wait"

                            Comment

                            • greesha
                              Junior
                              • 01-2005
                              • 5

                              #59
                              domyślam się, że nie chodzi o czas od podniesienia kufla do postawienia pustego - ale o czas wlania piwa do gardzieli... IMO zwykłe medialne przekłamanie. Wlanie w 2 sek. OK, ale manewry z kuflem i wlewanie zajmują więcej czasu, więc nie powielajmy bajek

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                #60
                                Może w grę wchodzi jakiś dystrybutor, który pod ciśnieniem wlał jakiemuś piwożłopowi ten litr piwa do gardła

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎