Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sposoby picia piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dessloch
    Senior
    • 05-2004
    • 127

    #61
    albo podrzucił litr piwa, tak że poleciało z kufla w powietrze, po czym odłożył kufel w ciągu sekundy... a to że piwo leciało 10sec to już sie nie liczy. Ale, myślę że ciężko by to piwo złapać w locie

    Comment

    • szarpik
      Senior
      • 02-2002
      • 676

      #62
      Ja raz próbowałem ( w pewnej knajpce piwo rżnięte było w cenniku więc chyba klientów miało) piwa rżniętego , pół porter Boss i pół Boss mocny , i musze przyznać że było to dość ciekawe przeżycie smakowe
      WWW.EKSTRAKLASA.NET

      Comment

      • Hannibal
        Senior
        • 03-2004
        • 1426

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika greesha
        domyślam się, że nie chodzi o czas od podniesienia kufla do postawienia pustego - ale o czas wlania piwa do gardzieli... IMO zwykłe medialne przekłamanie. Wlanie w 2 sek. OK, ale manewry z kuflem i wlewanie zajmują więcej czasu, więc nie powielajmy bajek
        W ten sposób wszystko można obrócić w żart i powiedzieć, że są to bajki. Można zakwestionować w ten sposób wszystkie wyczyny w dawnych czasach, które obecnie wydają się nam niemożliwe.
        "All the good things for those who wait"

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          #64
          Można się sprzeczać nad tym czy udało się mu wypić litr piwa w sekundę czy nie, ale ważniejsze jest to, sam rekord to glupota. I dlaczego piwo? Przecież gdyby wlali mu do kufla wodę, to pewnie nie było by rożnicy, a przynajmniej ta dyskusja nie miała by miejsca.
          Wracając do tematu "normalnego" picia - jasne popijam ze szklaneczki lub butelki (nie widzę w tym żadnej profanacji), natomiast piwa ciemne koniecznie w szklankach i kuflach, najlepiej niezbyt wysokich.
          No i oczywiście ważne jest też odpowiednie towarzystwo (dziewczyna kazala mi napisać )
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • Cocobango
            Senior
            • 04-2002
            • 818

            #65
            Co prawda to nie dotyczy picia...

            Włożyłem nowe piwko do zamrażarki, aby szybko się zchłodziło i zapomniałem. Dziś mam lody piwne, zamarzło na kość, dobrze że nie wywaliło

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cocobango
              Co prawda to nie dotyczy picia...

              Włożyłem nowe piwko do zamrażarki, aby szybko się zchłodziło i zapomniałem. Dziś mam lody piwne, zamarzło na kość, dobrze że nie wywaliło
              Pucha czy butelka? Wg mnie butelka ma raczej niewielką szansę przetrwać w warunkach arktycznych

              Comment

              • Cocobango
                Senior
                • 04-2002
                • 818

                #67
                Może Cię to zadziwi ale to była butla (bączek z Bawarem, żeby było ciekawiej), a piwko zamarzło na kość i to bez eksplozji

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cocobango
                  Może Cię to zadziwi ale to była butla (bączek z Bawarem, żeby było ciekawiej), a piwko zamarzło na kość i to bez eksplozji
                  No to miałeś szczęście Może dlatego że to bączek - mniej płynu wewnątrz, a więc mniejsze ciśnienie, poza tym bączek zwrotny, czyli solidniejszy niż cienkie butelki bezzwrotne.
                  Ja nie miałem nigdy takich przygód, ale siostra chciała kiedyś schłodzić Broka Sambora i zapomniała... Buteleczka wyglądała jak przecięta

                  Comment

                  • Cocobango
                    Senior
                    • 04-2002
                    • 818

                    #69
                    bączek był bez zwrotny

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cocobango
                      Włożyłem nowe piwko do zamrażarki, aby szybko się zchłodziło i zapomniałem.
                      Ja wolę raczej włożyć kufel do zamrażalnika na kilkanaście minut i wlać do niego tylko chłodne piwo, nie zimne. Piwo jest wtedy rzeźkie i taki sposób nie zabija tez smaku dobrych piw. Podają tak Brackie w jednej knajpie w Cieszynie.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        #71
                        W ten sposób "schowałem" Miodowe z Ciechanowa. Butelka przetrwała, ale niestety kapsel okazał się za słąby i całość wypłynęła zanim zamarzła "na kość".

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cocobango
                          bączek był bez zwrotny
                          A to dziwne. Jakieś 2 tygodnie temu kupowałem Bawara w normalnym bezzwrotnym bączku. No to masz wielkie szczęście
                          Last edited by Twilight_Alehouse; 03-07-2005, 19:22.

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 5005

                            #73
                            Odswiezam temat bo przypomnialo mi sie, ze w czasach gdy nie mialem pojecia ile jest na swiecie roznych gatunkow piwa, ale z drugiej strony ta wiedza nie byla mi wtedy potrzebna bo Zywiec zawsze byl pyszny.
                            Bylem na Sylwestrze w Szklarskiej Porebie, i tam ktos podawal tzw żorżki (ale sie nameczylem by to napisac) czyli piwo nalane w szklance do polowy a na to po chusteczce higienicznej nalewana byla bardzo delikatnie, wodka. W efekcie byly dwa plyny, jeden na drugim.
                            Pamietam, ze walilo to w mozg strzasznie, ale bylem wtedy mlody i nie takie mieszanki sie wtedy wchlanialo.
                            5430 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13952

                              #74
                              Jakaś forma U-bota, tylko inaczej zapodana.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • ZKB
                                Senior
                                • 12-2009
                                • 172

                                #75
                                Ja do piwa nie dodaję niczego, żadnych soków, cytryn, nie solę ani nie dosładzam. Piwa niezależnie od pory roku pije zimne.
                                W domu lubię pić piwko z małej szklaneczki 200 ml - piwko raczej szybko wychylam, więc taka mała szklanka tworzy iluzję dłuższego smakowania.
                                Beer is for life not just for christmas !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎