Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie do Pomorzan [Piwo Okay]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pytanie do Pomorzan [Piwo Okay]

    Czy piwo, które kryło sie pod nazwą Okay z browaru Brok w Koszalinie było porterem?
    Wszelkie parametry na to wskazują (na kilku etykietach do których odnośniki są poniżej)ale pewności nie mam. Nigdy sam tego piwa nie piłem więc musiało w swoim czasie być lokalnym produktem.
    Z góry dziękuję za pomoc



    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • wlarut
    Member
    • 02-2002
    • 43

    #2
    Ponieważ nikt nie dał 100% odpowiedzi, zabiorę glos w tej kwesti,
    chociaż również tego piwa nie piłem ( czego bardzo żałuję bo jestem wielkim zwolennikiem porterów i piw ciemnych )a do Koszalina mam 40 km. Z informacji na etykietach jestem pewien że był to porter.
    Byl to produkt na pewno regionalny i przypuszczam warzony w niewielkich ilościach. Z porterami Koszalin miał chyba male problemy
    ponieważ dzisiejszy porter sprzedawany pod marką BROKA jak wiecie warzony jest gdzie indziej, a o tym że ma nastąpić powrót warzenia portera w Koszalinie lokalna prasa informowała już od mniej więcej dwóch lat a i tak okazało się że jest tylko w Koszalinie rozlewany.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      czy jesteś pewien na 100%?
      otrzymałem już jedna informację,że ten wzór z mniejszym ekstraktem był czymś w rodzaju koźlaka (choć portery bałtyckie z ekstraktem 16% były i u nas - vide Elbląg) natomiast późniejsze były porterami.
      Zależy mi na bardzo na wiążącej odpowiedzi, z góry dziękuję
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • danoc
        Senior
        • 06-2002
        • 338

        #4
        A próbowałeś zasięgnąć informacji w browarze?
        ************************************************** ************
        Moja kolekcja: wozy konne, bociany i latarnie morskie
        www.beercoasters.glt.pl

        Masz podstawki z wozami konnymi, bocianami lub latarniami morskimi? Daj mi znać.
        ************************************************** ************

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          sądzisz, ze młodziutka pani pracująca w marketingu da konkretną odpowiedź skoro nawet nie wie gdzie jest warzony obecny porter BROK-a?

          Taką odpowiedź daliby napewno ludzie wtedy pracujący i znający się na rzeczy, a nie tacy dla których piwo jest tylko produktem na sprzedaż.

          Najlepiej byłoby skontaktować się z piwowarami, a do nich kontaktu nie mam.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • cororo
            • 04-2003
            • 766

            #6
            hmmm dziwny to produkt regionalny skoro można było go nabyć w supermarkecie max w kielcam chyba w 94czy 93roku!!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              cororo napisał(a)
              hmmm dziwny to produkt regionalny skoro można było go nabyć w supermarkecie max w kielcam chyba w 94czy 93roku!!
              Może był, a może nie był, w to nie wnikam, w każdym bądź razie mi się nigdy nie zdarzyło tego piwa dostać w W-wie (być może było dostępne) i dlatego dla mnie był regionalny.
              Dostępnośc tego piwa mnie nie interesuje jedynie czy to był porter czy nie.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • wlarut
                Member
                • 02-2002
                • 43

                #8
                becik pyta
                czy jesteś pewien na 100%?
                na 100% nie, ale nie sądzę że był to koźlak, z tego co wiem Koszalin
                nigdy koźlaków nie robił ( co nie znaczy że nie mógł spróbować takowy
                uwarzyć ) skłaniałbym sie bardziej ku wersji portera " takiego light".
                Postaram się w najbliższym czasie zasięgnąć informacji o tym piwie może uda mi się dotrzeć do ludzi którzy uczestniczyli w jego produkcji.
                To że można było to piwo kupić w Kielcach wcale mnie nie dziwi ponieważ Brok na początku lat 90-tych ub. stulecia był bardzo agresywny w sprzedaży na terenie kraju.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  wielkie dzięki za pomoc, po prostu moje wątpliwości biorą się stad, że np Szczecin wypuszczał Bocka własnie o takich samych parametrach (może jakieś ułamkowe różnice), a co Bock to nie Porter
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    no i udało mi się samemu rozwikłać ten problem, rozmawiałem dziś z osobą, która pamiętała to piwo z procesu produkcji i otrzyamłem krótką i zwięzła odpowiedź - to nie był Porter

                    a tak swoją drogą dziś w BROK-u jest niezła uroczystość, burmistrz, prasa, nagrody etc, cz ktoś coś wie więcej?
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • wlarut
                      Member
                      • 02-2002
                      • 43

                      #11
                      uroczystość w Brok-u

                      Rzecz dotyczyła inicjatywy na rzecz powstania woj. środkowopomorskiego
                      cytuję za Glosem Pomorza z 13 bm.

                      ...Browar dla województwa

                      Wczoraj Browary Polskie Brok – Strzelec oficjalnie zakończyły akcję „Tak dla
                      Województwa Środkowopomorskiego”

                      Od początku listopada o akcji przypominały hasła reklamowe rozwieszone w miejscowościach byłych województw koszalińskiego i słupskiego.
                      Jak tłumaczył prezes firmy, Adam Brodowski – promocja miała służyć browarowi, ale także umocnić przywiązanie lokalnej społeczności do swojej małej ojczyzny.
                      Wczoraj rozstrzygnięty został konkurs towarzyszący akcji.
                      Pierwszą nagrodę – samochód osobowy – wygrał Zbigniew Pabisiak, mieszkaniec Koszalina,
                      Który przez dwa i pół miesiąca z pomocą rodziny i znajomych zebrał ponad 8 tysięcy
                      Etykiet z butelek piwa...

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Odp: uroczystość w Brok-u

                        wlarut napisał(a)
                        Rzecz dotyczyła inicjatywy na rzecz powstania woj. środkowopomorskiego
                        (...)Browar dla województwa(...)

                        Wczoraj Browary Polskie Brok – Strzelec oficjalnie zakończyły akcję „Tak dla
                        Województwa Środkowopomorskiego”
                        (...)przypominały hasła reklamowe rozwieszone w miejscowościach byłych województw koszalińskiego i słupskiego.
                        Przecież BROK niszcząc browar w Słupsku już dał już swoją odpowiedź w tej kwestii którą można określić "TAK dla woj. środkowopomorskiego , NIE dla browaru Słupsk" o czym - mam nadzieję - będą pamiętać mieszkańcy b. słupskiego i nie podpiszą się bezmyślnie na formularzu , który w rzeczywistości jest tylko reklamówką Broka.Co im po nowym wojweództwie skoro stracili miejca pracy
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎