Gościszewo-wrażenia z wizyty

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cororo
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 04-2003
    • 766

    #16
    widzisz jakie to jest pokręcone wszystko podobnie jak ta cała centralizacja że teraz nie sposób dojść do tego z jakiego browaru jest dana etykieta tatre robią w leżajsku ,warkę w elblągu...etc,etc my zwykli śmiertelnicy nie dojdziemy do ukłądów rządzących tą całą branżą ...a swoją drogą ze smutkiem wspominam te czasy kiedy w każdej wiosce nieomal można było nabyć inne piwko z dziwnych rozlewni no ale jak to się mówi to se ne wrati.A jak widać na przyładzie browaru w gościszewie i kilku innych dochodzi się do absurdalnego wniosku że browary nie chcą sprzedawać piwa?!!

    Comment

    • prima
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 06-2001
      • 148

      #17
      cororo napisał(a)
      [B]Z tym Gościszewem to nie odosobniony przypadek,że właściciele na widok kolekcjonerów zachowują się dziwnie ,a browar mimo tego że niby istnieje ,warzy piwo jest dziwnie opuszczony itp.,itd. Kolejnym tego typu przykładem jest Męcka Wola(kto był ten widział)dojazd przypomina drogę na poligonie ciekaw jestem jak wjeżdżają tam większe samochody ,gdy chciałem nabyć ich piwo właścicielka mnie opierniczyła że jest to nielegalne !co jest nielegalne sprzedaż piwa?
      Znająć miejscowych urzędników skarbowych to ja się właścicielce nie dziwię. Sprzedaż detaliczna piwa...... to koncesja, kasa fiskalna i inne tego typu przyjemności. Za zrobienie komuś uprzejmości można słono zapłacić.

      Comment

      • cororo
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 04-2003
        • 766

        #18
        ooo to ja o tym nie wiedziałem że macie takich dobrych i prawych urzędników,a czy w samym sieradzu można nabyć piwo z męckiej woli?

        Comment

        • robox
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 11-2002
          • 8188

          #19
          cororo napisał(a)
          a czy w samym sieradzu można nabyć piwo z męckiej woli?
          Czy oprócz Mistrza dla Shella, browar Victoria robi jeszcze Konesera Mocnego? Już od długiego czasu tego piwa nie widziałem.

          Comment

          • prima
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 06-2001
            • 148

            #20
            cororo napisał(a)
            ooo to ja o tym nie wiedziałem że macie takich dobrych i prawych urzędników,a czy w samym sieradzu można nabyć piwo z męckiej woli?
            Urzędników to tu jest po prostu bardzo dużo - zostali po likwidacji województwa sieradzkiego , w międzyczasie dużo firm zwinęło żagle - a kontrolować kogoś trzeba. Takie jest życie jednych kontrolują na okrągło , innych w ogóle.Zresztą nie dotyczy to tylko skarbówki - w zapasie jest jeszcze ZUS, PIH, PIP, SANEPID, strażacy , kominiarze, nadzór budowlany i pewnie kilku innych.
            Piwo z Męckiej Woli kupić można ale na stacjach benzynowych Orlenu. Ze sklepów zniknęło +- rok temu. Sprzedawcy mówią "przestali przywozić - jak nie chcą sprzedawać to ich problem". Szkoda bo "Jasne ,że mocne" w wersji 14% było znakomitym piwem. Konesera w Sieradzu nigdy nie widziałem.

            Comment

            • Krzysztof
              Major Piwnych Rewolucji
              • 04-2001
              • 1689

              #21
              Byłem w Gosciszewie tak dawno .... ze nie pamietam Kiedy to było. Faktem jest ze nie było tam z kim i o czym rozmawiać. Powiedziano mi że właściciel zabronił postronnych wpuszczać do browaru bosie boją ujawnienia jakiś tajemnic. Po tym czasie nie było okażji bywać w tamtych okolicach....
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • marcingo
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 03-2003
                • 7

                #22
                Makaron napisał(a)
                Ja w sumie jestem ciekawy ile Gościszewo produkuje piwa rocznie... i co Oni z tym piwem robią... w trójmieście ciężko dostępne i tylko w butelkach, na miejscu jedynie w butelkach... Gdzie to całe piwo wędruje?? Elbląg? Wioski dookoła??
                Według moich informacji Browar w Gościeszewie produkuje 20 tys. hl/rok

                Comment

                • Krzysztof
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 04-2001
                  • 1689

                  #23
                  Gosciszewo

                  Nie wiem czy wszyscy wiedzą że Browar Gościszewo to jeden z dwóch pierwszych browarów wybudowanych w latach 90-tych. Drugim browarem był Browar Barczewo - obecnie nieczynny. Nie pamietam, który był uruchomiony jako pierwszy.
                  Last edited by Krzysztof; 24-02-2004, 14:16.
                  Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                  www.twojmalybrowar.pl

                  Comment

                  • Cywdar
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 02-2003
                    • 7

                    #24
                    Co do piw browaru(??)GoSciszewo

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #25
                      Cywdar napisał(a)
                      Co do piw browaru(??)GoSciszewo
                      To znaczy


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Maremali
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 05-2002
                        • 1955

                        #26
                        Dzisaj miałem okazję odwiedzić browar a raczej hurtownię w Gościszewie. Z piw można tam kupić prawie cały asortyment GŻ - głównie to co warzą w Elblągu oraz kilka marek win raczej tych z nakrętkami oraz plastikowymi korkami . Oczywiście Rycerza nie dostałem ponoć nawet jednej buteleczki nie posiadali. Gdy spytałem o podkładki Pan stwierdził, że nie mają chociaż na półce leżał mały stosik. Na pytanie gdzie można nabyć te piwko niestety nie otrzymałem odpowiedzi . Pewnie bardziej konkretną odpowiedź na to pytanie otrzymałbym od trójmiejskiej ekipy forumowiczów ale mój wyjazd był tak niespodziewany, że nie zdążyłem zapytać na forum .
                        http://maremali.web-album.org/

                        Comment

                        • abernacka
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛
                          • 12-2003
                          • 10861

                          #27
                          Maremali napisał(a)
                          ... Pewnie bardziej konkretną odpowiedź na to pytanie otrzymałbym od trójmiejskiej ekipy forumowiczów ale mój wyjazd był tak niespodziewany, że nie zdążyłem zapytać na forum .
                          Twoja strata ! Jedynym miejscem gdzie można zakupić Rycerza w 3mieście jest 'Bar Atut' który mieści się w Gdyni na ul.Jana Z Kola. Pół litrowa flaszka kosztuje 2,1 zł. A przy okazji można było by się wybrać na lanego Gocha z Bytowa za jedyne 3zł.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Rolek
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 08-2001
                            • 1038

                            #28
                            abernacka napisał(a)
                            Twoja strata ! Jedynym miejscem gdzie można zakupić Rycerza w 3mieście jest 'Bar Atut' który mieści się w Gdyni na ul.Jana Z Kola. Pół litrowa flaszka kosztuje 2,1 zł. A przy okazji można było by się wybrać na lanego Gocha z Bytowa za jedyne 3zł.
                            Jednym słowem czeski film. W browarze, który nie jest browarem, ale hurtownią, można kupić piwo z konkurencji. Poza tym piwo niewarzone w niebrowarze można kupić, ale dopiero w Trójmieście. No i mają też podstawki, których nie mają, bo leżą na półce i ich nie dają. Jaja jak berety .
                            A może jak Beretty?
                            Last edited by Rolek; 07-05-2004, 20:35.

                            Comment

                            • abernacka
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛🥛
                              • 12-2003
                              • 10861

                              #29
                              Będą tam wczoraj, nasze wrażenia z wizty w browarze są delikatnie mówiąc dalekie od tych jakie były wczęśniej napisane. Pan Czernecki oprowadził nas po browarze (dzieki wielkie ) ,podczas którego opowiedział nam całą historię browaru a zarazem zarysował nam plany na niedaleką przyszłość. Oprócz tego w browarze działa przybrowarniany sklepik (brak na ta chwilę jakichkolwiek gadżetów).
                              Ps. Uwaga! W czerwcu jest planowana biesiada z okazji 15-lecia browaru.
                              Last edited by abernacka; 16-05-2006, 19:28.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 04-2001
                                • 1689

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                                Będą tam wczoraj, nasze wrażenia z wizty w browarze są delikatnie mówiąc dalekie od tych jakie były wczęśniej napisane. Pan Czernecki oprowadził nas po browarze (dzieki wielkie ) ,podczas którego opowiedział nam całą historię browaru a zarazem zarysował nam plany na niedaleką przyszłość. Oprócz tego w browarze działa przybrowarniany sklepik (brak na ta chwilę jakichkolwiek gadżetów).
                                Ps. Uwaga! W czerwcu jest planowana biesiada z okazji 15-lecia browaru.
                                Zobaczymy Kogo zaproszą.

                                W sumie to browar Gościszewo to jeden z dwóch pierwszych mini browarów w Polsce.
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...