W jakich krajach nie ma browarów?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gacka
    Porucznik Browarny Tester
    • 2003.10
    • 373

    #31
    Interesujaca ta BIRRA VITTORIA. Somalia,w latach 1905-1936 jako Kolonia Wloska. Niesamowita etykieta.Kapsla z tego co mi wiadomo brak. Odbiegajac od tematu,pochwale sie kapslami z ERYTREI,i LIBII,na ktorych takze jest wloskie BIRRA. Czy jeszcze "gdzies byli Wlosi"?
    Viva Slask Wroclaw!!!

    Comment

    • becik
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🍼🍼
      • 2002.07
      • 14999

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
      W Somalii był kiedyś browar. Sam nawet Becik o tym pisałeś tutaj: http://www.browar.biz/forum/showpost...9&postcount=19
      Tyle, ze wtedy nie wiedziałem, że to piwo było robione we Włoszech dla włoskich wojsk
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • grzeber
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼🍼
        • 2002.05
        • 2869

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
        Tyle, ze wtedy nie wiedziałem, że to piwo było robione we Włoszech dla włoskich wojsk
        Czy to oznacza, że w Somalii nigdy nie było browaru i ta etykieta powinna być traktowana jako włoska?
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
          Czy to oznacza, że w Somalii nigdy nie było browaru i ta etykieta powinna być traktowana jako włoska?
          wg tego co się dowiedziałem to właśnie tak
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • becik
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🍼🍼
            • 2002.07
            • 14999

            #35
            Australia i Oceania, brak browarów w krajach i terytoriach zależnych:
            1. Kiribati
            2. Nauru
            3. Pitcairn
            4. Niue (był browar)
            5. Samoa Amerykańskie
            6. Wallis i Futuna
            7. Tokelau
            8. Midway
            9. Powiernicze Wyspy Pacyfiku
            10. Wyspy Kokosowe
            11. Wyspy Marshalla (z tego co wiem zamknięty już)
            12. Tuvalu

            no i kilka pojedyńczych wysepek, których wymieniać nie będę
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • kony
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2005.08
              • 1701

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
              W Europie browarów obecnie nie ma w:
              ...
              2. San Marino
              ...
              Jesteście pewni ? Co się stało i kiedy? Co prawda ja tam byłem już ze 3 lata temu ale w tym roku we Włoszech widziałem jeszcze ich piwo w sklepie. Może browar znowu wrócił do Włoch albo ktoś wykupił od nich licencję jeżeli faktycznie się zamknęli.

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 2002.07
                • 14999

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony
                Jesteście pewni ? Co się stało i kiedy? Co prawda ja tam byłem już ze 3 lata temu ale w tym roku we Włoszech widziałem jeszcze ich piwo w sklepie. Może browar znowu wrócił do Włoch albo ktoś wykupił od nich licencję jeżeli faktycznie się zamknęli.
                Z tego co wiem to piwo markowane przez browar San Marino warzy obecnie jakis włoski browar. W SM produkcji juz nie ma.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Marcin76
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2005.11
                  • 235

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gacka
                  A jeszcze cos takiego jest na "rynku kapslowym" WYSPY ALANDZKIE.

                  Wyspy Alandzkie posiadają status prowincji autonomicznej. Leżą na Bałtyku i należą do Finlandi. Były tam dwa browary - jeden działał do 1942, drugi od 2004 do dziś ... i ma własne etykiety.

                  Comment

                  • becik
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🍼🍼
                    • 2002.07
                    • 14999

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin76
                    Wyspy Alandzkie posiadają status prowincji autonomicznej. Leżą na Bałtyku i należą do Finlandi. Były tam dwa browary - jeden działał do 1942, drugi od 2004 do dziś ... i ma własne etykiety.
                    http://www.stallhagen.com/index.php
                    Ale już nie popadajmy w skrajności uznając tego typu terytoria autonomiczne bo wtedy lista "państw" rozrośnie się do ponad 300. To tak jak chyba na ratebeer uznaje się jako państwo Wyspe Man, Jersey etc...Analogicznie więc powinniśmy uznać kraj Basków, Gaugazję, Korsykę, Katalonię a Rosję podzielić na całą masę nowych "krajów".
                    A Wyspy Alandzkie to dla mnie Finlandia
                    Last edited by becik; 2010-03-21, 11:45.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Marcin76
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2005.11
                      • 235

                      #40
                      Dla mnie też to jest Finlandia ... a Wyspy Owcze to dla mnie Dania itd ... obydwa terytoria mają podobny status.

                      Comment

                      • ArtK31
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2005.04
                        • 708

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin76
                        Wyspy Alandzkie posiadają status prowincji autonomicznej. Leżą na Bałtyku i należą do Finlandi. Były tam dwa browary - jeden działał do 1942, drugi od 2004 do dziś ... i ma własne etykiety.
                        http://www.stallhagen.com/index.php
                        Podstawka też istnieje (mam w zbiorze jeden wzór), lecz zaliczam ją do Finlandii.

                        Comment

                        • grzeber
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼🍼
                          • 2002.05
                          • 2869

                          #42
                          Jak obecnie wygląda sprawa browarów na dawnych Antylach Holenderskich?
                          Od 10 października 2010 Antyle Holenderskie już nie istnieją, a w ich miejsce powstały oddzielne terytoria autonomiczne Curacao i Sint Maarten (mają status taki jak Aruba). Wyspy Bonaire, Saba i Sint Eustatius mają za to status holenderskich gmin zamorskich.
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • zgroza
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2008.03
                            • 3605

                            #43
                            Z tego co mówi sieć, jest browar na Sint Maartenie (Sint Martin Breweries), a na Curacao nie ma żadnego.
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • becik
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🍼🍼
                              • 2002.07
                              • 14999

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin76
                              Dla mnie też to jest Finlandia ... a Wyspy Owcze to dla mnie Dania itd ... obydwa terytoria mają podobny status.
                              Podobny ale nie ten sam. Dla mnie wyspy Alandzkie to Finlandia, a Wyspy Owcze to yspy Owcze. Te ostatnie maja większy wpływ na swoja politykę zagranicznę, nie są np członkiem EU

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
                              Z tego co mówi sieć, jest browar na Sint Maartenie (Sint Martin Breweries), a na Curacao nie ma żadnego.
                              Na Curacao jest browar restauracyjny
                              Last edited by becik; 2010-11-07, 16:14.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...