Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

SZUKAM NORM NA PIWO

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PANBOG
    Junior
    • 12-2003
    • 6

    SZUKAM NORM NA PIWO

    SZUKAM WIADOMOSCI NA TEMAT PIWA !
    MAM NA MYSLI NORMY OBOWIAZUJACE PIWO, SKLAD CHEMICZNY, ORAZ INNE NAJRUZNIEJSZE CHARAKTERYSTYKI ( DOTYCZACE OPAKOWNA ROWNIEZ)
    CZY KTOS WIE GDZIE MOZNA W INTERNECIE ZNLEŹĆ ??
  • Qak
    Gość
    • 01-2004
    • 26

    #2
    Chodzi ci o przepisy prawne regulujące wyrób, sprzedaż, skład itp. napojów alkoholowych?

    Comment

    • danoc
      Senior
      • 06-2002
      • 338

      #3
      Wątpię żebyś znalazł teksty norm w internecie. Możesz ewentualnie znaleźć numery norm i ich tytuły. Teksty norm są płatne. Można je zakupić m. in. w NOT we Wrocławiu.
      ************************************************** ************
      Moja kolekcja: wozy konne, bociany i latarnie morskie
      www.beercoasters.glt.pl

      Masz podstawki z wozami konnymi, bocianami lub latarniami morskimi? Daj mi znać.
      ************************************************** ************

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        I nie krzycz na drugi raz.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          Teksty norm są płatne? Dlaczego? Tego akurat nie rozumiem. To w takim razie po co drukują oznaczenie normy na etykiecie, jak trzeba zapłacić by dowiedzieć się o co chodzi w tym oznaczeniu? Dla mnie to dziwne.
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • pjenknik
            • 08-2001
            • 3388

            #6
            Nie wiem dlaczego ale takie mamy w Polsce prawo. I co ciekawsze każda z państwowych instytucji chcąca się powołać na jakąś normę (w kontroli np.) musi posiadać jej orginał. Od kilku do kilkunastu zł.
            Last edited by pjenknik; 26-02-2004, 17:53.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • ppns
              Senior
              • 10-2002
              • 1737

              #7
              To samo dotyczy Dz. U. oraz Monitorów.

              Ksero jest niedopuszczalne , ( chyba ) dlatego , bo wysokiej jakości
              kserokopiarką mozna sfałszować dokument.

              Obowiązująca norma piwna w Polsce PN-A-79098/1995.
              piwoppns@wp.pl

              Comment

              • Makaron
                Senior
                • 08-2003
                • 2107

                #8
                Rozumiem płacenie za orginał w przypadku, gdy się coś pordukuje. Ale jeśli konsument chce dokładnie wiedzieć co kupił to też musi zapłacić?? To jest dziwne...
                "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                Comment

                • danoc
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 338

                  #9
                  ppns napisał(a)
                  To samo dotyczy Dz. U. oraz Monitorów.

                  Ksero jest niedopuszczalne , ( chyba ) dlatego , bo wysokiej jakości
                  kserokopiarką mozna sfałszować dokument.

                  Obowiązująca norma piwna w Polsce PN-A-79098/1995.
                  Jeżeli chodzi o ich posiadanie, to nie wiem. Jedyna pociecha w tym, że Dz.U. można ściągnąć z rządowej strony.
                  ************************************************** ************
                  Moja kolekcja: wozy konne, bociany i latarnie morskie
                  www.beercoasters.glt.pl

                  Masz podstawki z wozami konnymi, bocianami lub latarniami morskimi? Daj mi znać.
                  ************************************************** ************

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Konsument może iść do czytelni i sobie przeczytać. Jak kupujesz książkę lub gazetę, to też się oburzasz?

                    Comment

                    • Makaron
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 2107

                      #11
                      Krzysiu napisał(a)
                      Konsument może iść do czytelni i sobie przeczytać. Jak kupujesz książkę lub gazetę, to też się oburzasz?
                      Ja się nie oburzam. Tylko się dziwie.
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        To ja się dziwię, że ty się dziwisz. Druk Polskich Norm. Ja robisz prawo jazdy, musisz sobie kupić kodeks drogowy, żeby się nauczyć przepisów. Nie słyszałem jeszcze, żeby kogoś to dziwiło.

                        Comment

                        • rychur
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 151

                          #13
                          normy

                          Obowiązująca norma piwna w Polsce PN-A-79098/1995.
                          Specjalny Nadzór Podatkowy przy UC wymaga, aby browary, w miarę możliwości, dokonywały podstawowych analiz piwa. Po co zapytacie? Ponieważ posiadamy pozwolenie na produkcję tego niebiańskiego trunku wyłącznie w oparciu o obowiązującą normę.
                          Jeśli parametry nie są zgodne, lub stwierdzenie zgodności z normą jest niemożliwe z powodu braku takowej analizy, wytworzony napój nie jest piwem – więc należy je wylać- a Ty jesteś oszustem.
                          No i racja choć dość kontrowersyjne.
                          Jednakże pobieranie prób do analizy i sposób przeprowadzenia analizy również oparty jest o normy, które również należy zakupić. W sumie najmniej sześć - koszt najtańszej to ok. 15,00 zł ważniejsze ok. 40,00 zł. W sumie da się przeżyć.
                          Oczywiście nie wyjaśnia to dla czego są płatne ale miło było zabrać „głos” Pozdrawiam

                          Comment

                          • neinei2
                            Junior
                            • 07-2003
                            • 20

                            #14
                            rychur napisał(a)
                            Specjalny Nadzór Podatkowy przy UC wymaga, aby browary, w miarę możliwości, dokonywały podstawowych analiz piwa. Po co zapytacie? Ponieważ posiadamy pozwolenie na produkcję tego niebiańskiego trunku wyłącznie w oparciu o obowiązującą normę.
                            Jeśli parametry nie są zgodne, lub stwierdzenie zgodności z normą jest niemożliwe z powodu braku takowej analizy, wytworzony napój nie jest piwem – więc należy je wylać- a Ty jesteś oszustem.
                            A Specjalny Nadzór Podatkowy przy UC to wlasciwie czego wymaga z zakresu normy ? Pilnowania ekstraktu ? Czy moze cos wiecej a jesli tak to jak to weryfikuje ?

                            Comment

                            • rychur
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 151

                              #15
                              ekstrakt brzeczki gorącej, odfermentowanie pozorne, odfermentowanie rzeczywiste, zawartość alkoholu, Kwasowość ,pH ,Barwa, podstawowe analizy mikrobiologiczne (zapis obserwacji pod mikroskopem) i okresowo dokładne badanie z posiewami, które my akurat musimy zlecać SANEPIDOWI.
                              Pilnowania ekstraktu ? Czy moze cos wiecej a jesli tak to jak to weryfikuje ?
                              pilnowania ekstraktu bezsprzecznie - Plato ma decydujący wpływ na wysokość akcyzy. Od nas pobrano próby, które zbadano w laboratorium Piasta. Urzędnikom Kontroli Skarbowej nie odmawia się takiej, poniekąd drobnej, pomocy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎