Prasówka-marzec 2004 [komentarze]

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sopista
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.01
    • 1747

    #16
    Mam nadzieję, że Art mnie nie uszkodzi za bardzo, ale moim zdaniem te oskarżenia mają się średnio do rzeczywistości (ewentualne uszkodzenie przez admina oczywiście nie za to, że tak uważam).
    Attached Files

    Comment

    • sopista
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2003.01
      • 1747

      #17
      Tamta to Zakrzów a teraz Lwówek.
      Attached Files

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 2002.07
        • 14999

        #18
        czy średnio...kwestia dyskusji, w sumie podobieństwo nie tylko w nazwie ale i samej etykiety jest, drobne logo, czy opisy w sumie sa niestotne gdyż przeciętny konsument nie będzie na to zwracał uwagi
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Maremali
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.05
          • 1955

          #19
          Mojej koleżanki mąż pracował w pracowni wzornictwa fabryki wykładzin i z tego co pamiętam wystarczyło aby pozmieniał chyba 20% oryginału (tej liczby na tą chwilę nie jestem pewny) aby nikt nie mógł ich posądzić o plagiat. Więc jak to on mówił wystarczyło pozaginać kilka listków lub obrócić je o jakiś kąt i po sprawie. Demonstrował nam też próbki i było one prawie identyczne a jednak inne.
          Jeśli chodzi o wyżej zamieszczone wzory to według mnie browar się ośmieszył wypuszcając na rynek piwo o tak łudząco podobnej etykiecie i nazwie. W dodatku dlaczego słowo Dobre wydrukowali w kolorze logo
          a w wyrazie polskie to wydaje mi się, że chyba nic nie zmieniono.
          http://maremali.web-album.org/

          Comment

          • zdzczy
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2004.04
            • 4

            #20
            leżakowanie piwa

            Proponuje pić piwa produkowane w browarach o tradycyjnej technologii.
            Tam piwo leżakuje prawidłowo.np. Browar Witnica , Czrnków, itp.

            Comment

            • becik
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🍼🍼
              • 2002.07
              • 14999

              #21
              Odp: leżakowanie piwa

              zdzczy napisał(a)
              Proponuje pić piwa produkowane w browarach o tradycyjnej technologii.
              Tam piwo leżakuje prawidłowo.np. Browar Witnica , Czrnków, itp.
              a w jakim browarze leżakuje nieprawidłowo?
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • zdzczy
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2004.04
                • 4

                #22
                podobieństwo etkiety

                Właściciel Jako Kokanin niech zajmie się produkcja i nie szuka jeleni.
                Piwosze wiedzą co piją! Wole trzy razy Lwówek jak tą mieszaninę z Jako

                Comment

                • becik
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🍼🍼
                  • 2002.07
                  • 14999

                  #23
                  co kto woli kwestia gustu, fakt, ze JAKO od dawna juz używało nazwy MOCNE POLSKIE jest niezaprzeczalny
                  niezaprzeczalne też jest podobobieństwo lwóweckiej etykiety
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • kishar
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2003.10
                    • 1691

                    #24
                    Osobiście co do etykiety to po Lwówku spodziewałem sie czegos lepszego ale wracają do rzeczy czyli porównań etykiet.
                    Lewa strona odmienny sposób podania pojemności, we Lwówku brak kodu oraz są ząbki datowe i napis piwo pasteryzowane.
                    Prawa strona Jako alk. podany na górze we Lwówku odwrotnie, na gorze dodatkowo ekstrakt.We Lwówku kod, rożne rozmieszczenie tekstów o producencie/hurtowni itp, teksty rózne w treści we Lwówku ząbki datowe.
                    Tło podobne choc kolory różne.
                    Sam znak w przypadku Jako owal z czerwoną obwódką we Lwówku spłaszczony owal.
                    Różne znkai firmowe producenta/hurtownika.
                    We Lwówku istnieje słowo Dobre.
                    W obu słowo Mocne, pisane różną czcionką,słowo to ma charakter rodzajowy nie może przynależec do jednego podmiotu określa bowiem dany rodzaj/gatunek piwa.
                    W obu słowo Polskie,czcionka podobna, opinia po części jak wyżej z tym że słowo to dodatkowo określa pochodzenie kraju producenta danego produktu.
                    W jako napis piwo jasne pasteryzowne i norma.
                    Inny kolor i wygląd wiązki zbóż i chmielu.
                    co do nazwy jako całości mamy odróżnienie to znaczy słowo Dobre, jest to rozróżnienie ale jak dla mnie miękie.
                    Ogołnie uwazam ze pod wzgledem preawnym zarzuty Jako są bezzasadne pod wzgledem prawnym bo co do względow etycznych to mam wątpliwości.
                    Co do taktyki obrony to nię bede sie wypowiadał mają pewnie adwokata nie chce mu za bardzo ułatwiąc.

                    Comment

                    • sopista
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.01
                      • 1747

                      #25
                      Nazwa Mocne Dobre Polskie była też użyta w rozlewnianych etykietach
                      (rozlewnia Łask), Kętrzyna, Łomży i Suwałk (a może i innych). Motyw podobny, chociaż tam dodatkowo wystpuje para w ludowych strojach (podobnie - wewnątrz owalu).Ale tu, chociażby ze względu na te postacie, różnice są już większe.

                      Comment

                      Przetwarzanie...