Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Placki ze śniegu, czyli zasłyszane nonsensy piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Placki ze śniegu, czyli zasłyszane nonsensy piwne

    Na pewno zdarzyło wam się usłyszeć różne interesujące teorie piwne wygłaszane przez ludzi podczas kupowania piwa w sklepie lub knajpie. Zapraszam do podzielenia się tymi mądrościami, wszak szkoda, żeby osiągnięcia myśli człowieczej popadły w zapomnienie.

    Slavoy wspominał kiedyś, jak to w kolejce po piwo w Spiżu usłyszał kogoś klarującego drugiej osobie, że pszeniczne to takie młode piwo, "no wiesz, tak jak jest młode wino".

    Wczoraj w zupamarkecie napotkałem, jak to bywa, grupkę kolesi przechadzających się po stoisku piwnym. W pewnym momencie jeden z nich podszedł do półki z Faxe i wyraźnie pod wrażeniem powiedział: Patrz, litrowe niemieckie piwo. Drugi pozostał sceptyczny wobec entuzjazmu kolegi i nadmienił, że nie lubi faszystów. Pierwszy próbował jeszcze przekonywać, jednak drugi ponownie wyraził swoją niechęć wobec w/w formacji ideologicznej.

    Ponieważ nie mam nic przeciwko Amerykanom, włożyłem do koszyka Palma z Palm Beach i poszedłem do kas.
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Niestety ignorancja i prymitywizm zatacza w naszym kraju coraz szersze kręgi. Nie omija to grona piwnego, to znaczy ludzi piwo żłopiących a nie pijących. Zaskoczył mnie kiedyś kumpel, kiedy powiedział, że nie będzie pił nic innego jak krajowych gigantów, bo Czeskie i Słowackie tu cytuję: "...woda a Niemieckie zbyt przesmaczone..." A był zbyt leniwy, żeby poszukać czegoś innego.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3309

      #3
      ktoś chyba kiedyś na Forum chyba już o tym wspominał ale do tego tematu się nadaje:
      przy stoisku piwnym dresik trzymając w łapie pszeniczniaka mówi do swego towarzysza dresa: popatrz - sprzedają popsute piwo, trzeba to zgłosić obsłudze
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Dawno, dawno temu, przed jakimś "wieczorem brydżowym", byłem z kumplem w sklepie - w celu odpowiedniego zaopatrzenia. Sympatyczny pan sprzedawca namawiał nas na zakup "super ekstra mocnego" (dokładnej nazwy nie pamiętam) Kipera, którego etykietę zdobił napis "20° Blg". Swoje namowy popierał ten pan twierdzeniem, że liczba stopni oznacza taką temperaturę piwa, przy której daje ono największego "kopa"...
        Zakupiliśmy po jednym egzemplarzu (na próbę), aczkolwiek nie ogrzaliśmy go do 20 stopni - przez co ominął nas ten "kop", niestety.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • Tumry
          Senior
          • 01-2003
          • 204

          #5
          PIWO - ZDROWA ŻYWNOŚĆ

          Nikt z nas - piwoszy nie powie że piwo jest niezdrowe.
          Ale po raz pierwszy spotkałem piwo w sklepiku mającym pewne ambicje handlu tak zwaną zdriową żywnością".
          Właściciele uznali zwrot "bez konserwantów" jako podobny do "niepasteryzowane" i ...
          prowadzą ciągłą sprzedaż "DOBREGO MOCNEGO" i KSIĄŻENCEGO z Lwówka.
          (adres na forum, w rubryce Piwo-Gdzie?)
          Tumry
          sasiad47@gmail.com.pl
          (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)

          Comment

          • mwa
            Senior
            • 01-2003
            • 5071

            #6
            Jak to czytam to mnie fajny lachot ciągnie.
            Pozdrawiam Cię !!!!

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Ciągle też pokutuje pogląd wg, którego piwna goryczka bierze się ze stosowannia żółci. Co jakiś czas trzeba to ludziom tłumaczyć. Ale o tym już gdzieś pisaliśmy.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • Tumry
                Senior
                • 01-2003
                • 204

                #8
                PIWO - ZDROWA ŻYWNOŚĆ

                O jejku. Przeczytałem własny post (2 do góry) i złapałem się za głowę !
                Oczywiście pisze się KSIĄŻĘCE. Dzięki, że daliście mi czs na autokorektę.
                PS. Sam kiedyś prowadziłem przez rok sklepik "Zdrówko" ze stoiskiem zielarskim, w którym wśród różnych wyrobów Herbapolu był też Azulan(krople rumiankowe, ale na spirytusie). Natychmiast pojawili się "cierpiący" klienci - nie piwosze - więc dla zachowania wizerunku firmy trzeba było zrezygnować z kropelek.
                Mam nadzieję że Lwówek utrzyma się dłużej.
                Tumry
                sasiad47@gmail.com.pl
                (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Nie na temat, ale w tym temacie zauważyłam, że Tumry ma taki sam awatar jak Albeertos, ale Albeertos był pierwszy, więc chyba powinieneś sobie zmienić mordkę
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Tabletka
                    Senior
                    • 11-2003
                    • 194

                    #10
                    A ja coś dodam z autopsji
                    Pracowałam lat temu ok 10 u naszych sąsiadów od strony granicy zachodniej w knajpce śliczniutkiej i malutkiej.
                    Pewnego dnia- oczywiście w początkach mojej kariery barmańskiej-pojawił się młody człowiek i zamówił piwko( marki nie pamiętam już niestety) hefe weizen.Wzięłam ja więc odpowiednie szkło leję to piwko a pod koniec ono jakieś takie mętne się zrobiło.Cichaczem coby klient nie zauważył luuuuuuuuu to zepsute, zmętniałe piwo do zlewu. Biorę kolejne i ......znów tak samo...mętne- czyli zepsute = zlew. Całe szczęście, że przy kolejnym wylewanym piwie owy klient zapytał co ja robię. Spocona....ciężko wystraszona, opowiedziałam, że nie mogę mu chyba podać bo cała partia tego piwa jest jakaś zepsuta itd Oczywiście człek opowiedział to na głos w knajpie, wszyscy ryczeli ze śmiechu (oprócz mnie naturalnie) ale od tego czasu już wiem dokładnie co to piwo pszeniczne i jak ma wyglądać.
                    Dzisiaj zapewne nikt z tych ludzi nie pamięta już "laika z Polski" jakim byłam ale ja jak to sobie teraz przypomnę pękam ze śmiechu

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Tabletka napisał(a)
                      Cichaczem coby klient nie zauważył luuuuuuuuu to zepsute, zmętniałe piwo do zlewu.
                      Ale się obśmiałem. Normalnie usłyszałem to 'luuuuuuuuuu'

                      Comment

                      • jerzy
                        piwoholik
                        • 10-2001
                        • 4705

                        #12
                        Chyba najpopularniejszym nonsensem jest powszechne mniemanie, że piwo robi się z chmielu (a potem ludzie robią " " gdy się im tłumaczy, że chmiel jest tylko "przyprawą").
                        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎