Biedronkowe specjały - z jakich browarów?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BuR
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2003.01
    • 104

    Biedronkowe specjały - z jakich browarów?

    Wczoraj przeszedłem się do Biedronki i dokonałem zakupu m.in trzech piw produkowanych dla Biedronki (VIP, Fasberg i Keniger). Po konsumpcji ( ) zaglądnąłem na bok puszki i spostrzegłem, że browary podane na opakowaniu były inne niż te podane na browar.biz:
    -Fasberg jest produkowany przez Carlsberg Okocim (na browarze podane jest, że przez Belgię i Głubczyce)
    -Keniger zaś przez Głubczyce (na browarze podano browar Belgia)

    Wiem, że czasem jest tak, że w różnych miastach te same piwa produkowane są przez różne browary, ale myślę, że należało by dokonać jakiś poprawek w serwisie browaru (dadać Fasberga do Okocima, a Kenigera do Głubczyc)

    Pozdrawiam
  • Cooper
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🍼🍼
    • 2002.11
    • 6055

    #2
    Niektore marki piw dla sieci handlowych są produkowane przez kilka browarow np piwo Grafen-Walder dla Lidl'a robione przez Białystok i Łomżę. Te piwa opisane w postach pewnie były z jednego browaru a teraz piwa te produkuję również inny browar i trzeba by je opisywać oczywiście jako inne.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 2003.02
      • 7971

      #3
      Odp: Biedronkowe specjały - z jakich browarów?

      BuR napisał(a)
      Wczoraj przeszedłem się do Biedronki i dokonałem zakupu m.in trzech piw produkowanych dla Biedronki (VIP, Fasberg i Keniger). Po konsumpcji ( ) zaglądnąłem na bok puszki i spostrzegłem, że browary podane na opakowaniu były inne niż te podane na browar.biz:
      -Fasberg jest produkowany przez Carlsberg Okocim (na browarze podane jest, że przez Belgię i Głubczyce)
      -Keniger zaś przez Głubczyce (na browarze podano browar Belgia)

      Wiem, że czasem jest tak, że w różnych miastach te same piwa produkowane są przez różne browary, ale myślę, że należało by dokonać jakiś poprawek w serwisie browaru (dadać Fasberga do Okocima, a Kenigera do Głubczyc)

      Pozdrawiam
      Załóż nowy temat i po sprawie


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • robox
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.11
        • 8188

        #4
        Cooper napisał(a)
        Niektore marki piw dla sieci handlowych są produkowane przez kilka browarow np piwo Grafen-Walder dla Lidl'a robione przez Białystok i Łomżę.
        Teraz Grafen Walder robiony jest przez Głubczyce, a co do Biedronki to są częste zmiany, teraz chyba "króluje" Okocim i Belgia.

        Comment

        • krzysp
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2002.12
          • 44

          #5
          W Paryżu zdarzyło mi się pić piwo Budweiser (USA) wyprodukowane przez BROK!!!

          Comment

          • IX1
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2004.01
            • 148

            #6
            robox napisał(a)
            Teraz Grafen Walder robiony jest przez Głubczyce, a co do Biedronki to są częste zmiany, teraz chyba "króluje" Okocim i Belgia.
            Oraz litrowy Chociwel w PET-cie
            Moje wafle: https://sites.google.com/view/polski...C5%82%C3%B3wna

            Comment

            • Makaron
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2003.08
              • 2107

              #7
              IX1 napisał(a)
              Oraz litrowy Chociwel w PET-cie
              Niczego sobie...jak narazie najlepsze piwko jakie piłem z PET`a
              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 2002.07
                • 14999

                #8
                krzysp napisał(a)
                W Paryżu zdarzyło mi się pić piwo Budweiser (USA) wyprodukowane przez BROK!!!
                BROK nie PRODUKUJE Budweisera, jest jedynie importerem
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • robox
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2002.11
                  • 8188

                  #9
                  becik napisał(a)
                  BROK nie PRODUKUJE Budweisera, jest jedynie importerem
                  Chyba już nawet nie jest importerem, piwo zniknęło z naszego rynku.

                  Comment

                  • Ark
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2003.04
                    • 414

                    #10
                    Odp: Biedronkowe specjały - z jakich browarów?

                    BuR napisał(a)
                    Keniger zaś przez Głubczyce (na browarze podano browar Belgia)
                    Zmiana browaru akurat wiele nie dała, taki sam syf jaki był. Wg. mnie zakładanie nowego tematu nie ma sensu, bo diabeł jeden wie kto jeszcze kenigera będzie robił, ewentualny degustator nadmieni z którego browaru pił to piwo i tyle.
                    Last edited by Ark; 2004-03-21, 00:45.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • becik
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🍼🍼
                      • 2002.07
                      • 14999

                      #11
                      Odp: Odp: Biedronkowe specjały - z jakich browarów?

                      Ark napisał(a)
                      Zmiana browaru akurat wiele nie dała, taki sam syf jaki był. Wg. mnie zakładanie nowego tematu nie ma sensu, bo diabeł jeden wie kto jeszcze kenigera będzie robił, ewentualny degustator nadmieni z którego browaru pił to piwo i tyle.
                      kazde oceniane piwo powinno być przyporządkowane do danego browaru, taka jest moja opinia, bo nie każde piwo dyskontowe robione przez różne browary ma ten sam smak (np Gobin - warzony w co najmniej 5-ciu)
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Ark
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2003.04
                        • 414

                        #12
                        Jeśli chodzi opiwa z dyskontów to upierałbym się (jak pisałem wyżej) o dopisek że piwo było robione w takim to a takim browarze. Wg. mnie jest to raczej 'robota na zlecenie' niż produkt własny browaru i jako taka winna być oceniana (taki maraton marki po browarach).
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Piwofil
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2002.01
                          • 907

                          #13
                          W Biedronce można było dostać CDNy i Krugery z browaru w Brzegu, chociaż to filia Głubczyc.
                          Teraz nie wiem czy są jeszcze bo dawno już tych pyszności nie piłem.
                          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                          Comment

                          • maki
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2003.07
                            • 186

                            #14
                            Od znajomego który pracuje w centrali Biedronki dowiedziałem się że obszar Polski podzielony jest na częsci dla których produkty (tu piwo)o tej samej nazwie produkowane są przez wyznaczone dla danej częsci browary stąd rozbieżności. Z tego co wiem na teren Poznania piwo w Biedronce jest z Okocimia.

                            Comment

                            • Czapayew
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2002.10
                              • 1966

                              #15
                              Piwofil napisał(a)
                              W Biedronce można było dostać CDNy i Krugery z browaru w Brzegu, chociaż to filia Głubczyc.
                              KRUGERY jeszcze są - m.in. w Dąbrowie Górniczej. Na kontrze jako producent widnieje browar Belgia.
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              Przetwarzanie...