Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kac po piwe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskarx
    Senior
    • 02-2004
    • 248

    Kac po piwe

    Na stronie RealBeer.com jest artykuł o kacu po piwie.
    Piszą, że niektóre osoby mogą być uczulone na związki zawarte w piwie niepasteryzowanym w wyniku czego mogą mieć kaca po takim piwie.
    Co wy na to?
    Oskar
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Generalnie po normalnej dawce imprezowej mam kaca. Nie ważne czy piję pasteryzowane czy nie.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      nigdy się jeszcze nie upiłem piwem niepasteryzowanym ale zauważyłem przykrą dla mnie rzecz, że po takim piwie niestety boli mnie brzuch co automatycznie wyklucza spożywanie go w większych ilościach
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Andrewbrw
        Senior
        • 03-2004
        • 932

        #4
        Muszę przyznać że piłem często np. Książęce(niepasteryzowane) w dużych ilościach (nie wnikam czy jest to piwo pasteryzowane,czy nie ,bo wiem że zdania na ten temat są podzielone) i muszę przyznać że nie zauważyłem różnicy konsekwencji porannych ,z bólami brzucha również na szczęście się nie spotkałem

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          Ja mam kaca zarówno po pasteryzowanym jak i niepasteryzowanym... zależy tylko od ilości spożycia...
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • Sven
            Senior
            • 09-2003
            • 1211

            #6
            Nie miewam kaca po piwie! Ale nie wiem jak to jest w przypadku niepasteryzowanego. Muszę kiedyś zakupić odpowiednią ilość, tak od 8 w górę i przetestować w 1 wieczór!
            Last edited by Sven; 07-04-2004, 21:22.
            Celia, cerevisia et conventus.

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              U mnie kac po piwie jest równie dokuczliwy jak po "mocnych" trunkach, lecz na nogi najlepiej stawia sok POMIDOROWY. Najlepiej z "FORTUNY"
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                cielak napisał(a)
                U mnie kac po piwie jest równie dokuczliwy jak po "mocnych" trunkach, lecz na nogi najlepiej stawia sok POMIDOROWY. Najlepiej z "FORTUNY"
                oczywiście z browaru FORTUNA
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #9
                  Pijąc piwa niepasteryzowane (szczególnie z browarorestauracji) jeszcze nigdy nie miałem kaca, mogę też spożyć znacznie większe ilości niż piw "normalnych", świetnie regulują mi też żołądek. Jak widać dla mojego samopoczucia tylko piwo NIEpasteryzowane. Swoją drogą ciekawe dlaczego są tak odmienne odczucia , np.: becika kłopoty z żołądkiem, a u mnie zdecydowanie odwrotnie. Uważam, że kac po piwie niepasteryzowanym powinien być mniejszy bo zawiera takie piwo znacznie więcej np.: witamin, które podczas picia są wypłukiwane z organizmu.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • rychur
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 151

                    #10
                    Piszą, że niektóre osoby mogą być uczulone na związki zawarte w piwie niepasteryzowanym w wyniku czego mogą mieć kaca po takim piwie.
                    Marusia mówiła ... że niektórzy z Wrocławskiej Ekipy po Szwejku (szczególnie, gdy pili po raz pierwszy) miewali obiawy kaca z bólem głowy. Ja przekonałem się na sobie i zgadzam się z taką tezą.

                    Comment

                    • rychur
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 151

                      #11
                      miewali obiawy kaca
                      objawy -oczy wiście. pozdrawiam

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        rychur napisał(a)
                        Marusia mówiła ... że niektórzy z Wrocławskiej Ekipy po Szwejku (szczególnie, gdy pili po raz pierwszy) miewali obiawy kaca z bólem głowy. Ja przekonałem się na sobie i zgadzam się z taką tezą.
                        Mnie też główka bolała dzień po wychyleniu Szwejka.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          rychur napisał(a)
                          Marusia mówiła ... że niektórzy z Wrocławskiej Ekipy po Szwejku (szczególnie, gdy pili po raz pierwszy) miewali obiawy kaca z bólem głowy. Ja przekonałem się na sobie i zgadzam się z taką tezą.
                          Ja z kolei po 7 Szwejkach wstaję rano jak nowonarodzona

                          Ostatniego kaca, jakiego miałam po piwie, to było całodniowe mulenie w głowie po spożyciu 6 Żywców - od tej pory z Żywca piję tylko Portera, a i to z rzadka...
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • may
                            Senior
                            • 01-2002
                            • 1508

                            #14
                            Muszę powiedzieć, że ja nie wiem co to jest "kac po piwie".Na drugi dzień czuję raczej niedosyt.

                            Comment

                            • piwowar2
                              Senior
                              • 11-2001
                              • 588

                              #15
                              Kac jest nie obliczalny. Raz jest ogromny po malej ilosci piwa a drugi raz minimalny po stosunkowo duzej ilosci. Raz boli mnie glowa, raz boli zoladek albo jedno z drugim. Najlepsza cecha kaca jest, ze przechodzi. Mimo ze tak dlugo nad nim pracuje, jeszcze kaca nie opracowalem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎