Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

substytut butli CO2

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #16
    Przy nadmuchiwaniu beczki powietrzem piwo trzeba wypić w jeden dzień, bo psuje się dużo szybciej, niż wydmuchane dwutlenkiem węgla.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      W jednym z lokali w Krakowie Smoczą Głowę tak podawali i po tygodniu nie była już ciekawa do picia. Zatem 2-3 dni to góra?!
      No jestem pod wrażeniem Jakoś zawsze myślałem że kega powinna schodzić w góra 2-4 dni niezależnie od tego czym jest pompowana. Tygodniowa Kega to niezależnie od czynnika wypychającego piwo z beczki raczej koszmar każdego piwosza
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • kangurpl
        Senior
        • 03-2002
        • 2660

        #18
        Może powinna być zużyta w tym czasie ale bez przesady piwo z KEG'a pompowanego CO2 nie psuje sie tak szybko.
        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Comment

        • Wesoly
          Senior
          • 10-2003
          • 371

          #19
          Pilem piwo domowe ubierane kilku krotnie KEGa w ciągu 3-4 miesięcy i było OK.
          Pozdrawiam, Wesoły

          Comment

          • mark33
            Idę po piwo do piwnicy.
            • 04-2005
            • 3283

            #20
            Domowe rządzi się innym regułami w końcu jest żywe, po dwóch latach w butelce jest świetne.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19188

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
              ... Jakoś zawsze myślałem że kega powinna schodzić w góra 2-4 dni niezależnie od tego czym jest pompowana. Tygodniowa Kega to niezależnie od czynnika wypychającego piwo z beczki raczej koszmar każdego piwosza
              Sporo właścicieli lokali, z którymi miałem okazję rozmawiać też uważała, że w takim terminie powinna "schodzić", ale znam taki przypadek, gdzie jeden 50 litrowy keg "schodził" miesiąc i piwo nadal było dobre.
              Last edited by e-prezes; 09-07-2007, 14:22.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎