Koniec polskiego (licencyjnego) Palma

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
    🍼🍼
    • 2001.02
    • 20221

    #16
    pieczarek napisał(a)
    Wcale nie żart. Gdyby wszyscy wzięli sie na wstrzymanie z zakupami piwa przez miesiąc, to cena za butelkę Palma niewątpliwie by spadła poniżej 2 złotych.
    Nie oszukujmy się - skoro są browary, które produkują piwa z ceną detaliczną poniżej 1 zł za 05,litra, to browar Belgia jest w stanie wyprodukować piwo w cenie detalicznej 2 złotych. Tam też nie zatrudniają samych głupków.
    Albo, drogi Pieczarku, po prostu przestaną sprowadzać...
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • pieczarek
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2001.06
      • 5011

      #17
      Marusiu, wszyscy przestaną sprowadzać i produkować? Ejże, chyba w takie bajki nie wierzysz! To tak, jakby nagle wszystkie banki przestały udzielać kredytów. Też kompletna bajka.

      Comment

      • żąleną
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.01
        • 13239

        #18
        Przecież Palm to i tak promil ich produkcji. Dlaczego nie mieliby uznać, że nie ma sensu sprowadzać, jeśli sprzedaż by spadła?

        Comment

        • pieczarek
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2001.06
          • 5011

          #19
          Żą, ja piszę o wstrzymaniu się od spożycia WSZELKICH piw. Nie tylko Palma. Ceny na pewno spadną. Ale Polacy są niezbyt rozgarnięci w tych sprawach. No cóż, 50 lat komunizmu musiało ogłupić naród. Takie doświadczenia zapadają głęboko w pamięci i wpływają na bieżące zachowania. Choćby ostatnie wariackie wykupywanie cukru.

          Comment

          • Standarte
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2003.08
            • 467

            #20
            Choć to jak najbardziej czarny scenariusz - Marusia chyba ma rację, w obecnej sytuacji rezygnacja zarówno z produkcji jak i importu jest jak najbardziej prawdopodobna ( co nie zmienia faktu, że wszyscy chcielibyśmy, żeby scenariusz Pieczarka się urzeczywistnił).
            Last edited by Standarte; 2004-04-28, 21:06.

            Comment

            • żąleną
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.01
              • 13239

              #21
              pieczarek napisał(a)
              Żą, ja piszę o wstrzymaniu się od spożycia WSZELKICH piw.
              Masz zatem niezłe zadatki na pisarza science-fiction.

              Comment

              • Marusia
                Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                🍼🍼
                • 2001.02
                • 20221

                #22
                Wziąwszy sobie do serca apel Pieczarka spozywam właśnie ouzo z lodem
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • pjenknik
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2001.08
                  • 3388

                  #23
                  A ja poszedłem do garażu magazynu piwnego i wywlokłem piwo domowe. Piję i się zastanawiam co ja też nawarzyłem
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • adam16
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2001.02
                    • 9865

                    #24
                    Oj żal, że nie będzie już tego piwa "made in poland". Czy to jest informacja potwierdzona? Bo jednak trudno mi w to wierzyć.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Morbital
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.03
                      • 72

                      #25
                      No tak to prawdziwa porażka browaru Belgia. Myślę, że po prostu koszty produkcji tego piwa w Belgii są niższe od tych które producent ponosi w Polsce. Nasz kraj nie sprzyja producentom piwa... i nie tylko. Dzis kupiłem jedną z ostatnich butelczyn polskiego Palma jakie ostały się w Tesco.

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 2001.08
                        • 3562

                        #26
                        Morbital napisał(a)
                        No tak to prawdziwa porażka browaru Belgia. Myślę, że po prostu koszty produkcji tego piwa w Belgii są niższe od tych które producent ponosi w Polsce. Nasz kraj nie sprzyja producentom piwa... i nie tylko. Dzis kupiłem jedną z ostatnich butelczyn polskiego Palma jakie ostały się w Tesco.
                        No nie tak do końca to wygląda, po prostu sprzedaż piwa Palm w Polsce idzie kiepsko więc produkcja go jest nieopłacalna. Nie mieszał bym raczej w to polityki podatkowej. W takim przypadku gdy browar w Belgii produkuje to piwo na swój krajowy rynek oraz na inne przy okazji obejmie też i nasz jak to miało miejsce kilka lat temu.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2001.02
                          • 14936

                          #27
                          To gdzie teraz będą produkowali "Groclina - Grodziska"?

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2004.06
                            • 6310

                            #28
                            Morbital napisał(a)
                            No tak to prawdziwa porażka browaru Belgia. Myślę, że po prostu koszty produkcji tego piwa w Belgii są niższe od tych które producent ponosi w Polsce. Nasz kraj nie sprzyja producentom piwa... i nie tylko. Dzis kupiłem jedną z ostatnich butelczyn polskiego Palma jakie ostały się w Tesco.
                            Porażka kompletna. No ale zapasy jeszcze chyba są... W jednym z łódzkich Tesco Palma jest jeszcze dużo. Dotychczas nie wiedziałem o zaprzestaniu produkcji i zaopatrywałem się w niego niezbyt często, ale chyba trzeba teraz zrobić jakiś mały zapasik
                            Last edited by Twilight_Alehouse; 2004-06-16, 01:41.

                            Comment

                            • robox
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2002.11
                              • 8188

                              #29
                              Krzysiu napisał(a)
                              To gdzie teraz będą produkowali "Groclina - Grodziska"?
                              A jest jeszcze w sprzedaży to piwo?

                              Comment

                              • brzeczka
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2003.12
                                • 373

                                #30
                                ktoś wcześniej napisał, że przewożenie piwa w cysternach wpływa ujemnie na jakość piwa, w kraju piwo wozi się cysternami i nikt o tym nie wspominał do tej pory; chyba nikt nie uwierzy, że w Szczecinie warzą Harnasia, a butelkowanie idzie całą parą, to samo z Carlsbergiem, przecież rurociągu z Brzeska nikt nie ciągnął
                                wracając do Palma - wg mnie jest szansa, że piwo to będzie smaczniejsze niż dotychczas, cena pewnie niestety pójdzie w górę, bo nasz rynek ma to do siebie, że przy każdej okazji należy podnieść jeszcze troszkę
                                swoją drogą na zachodzie browary produkują piwa niszowe tylko ze względu na prestiż, zarabiając na masówce

                                Comment

                                Przetwarzanie...