Pasteryzować, czy nie pasteryzować?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.08
    • 2107

    Oskarx napisał(a)
    Proponuje założyć nowy temat.

    Krzysztof kontra reszta świata.
    Zapewne PRAWDA leży po środku
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • Oskarx
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2004.02
      • 248

      Ja to wole rosół z kury a nie gorący kubek Knora.
      Prościej się nie da.
      Może Krzysztof woli kubek.
      Oskar

      Comment

      • Marusia
        Marszałek Browarów Rzemieślniczych
        🍼🍼
        • 2001.02
        • 20221

        Nad gustem przeciętnego piwosza staramy się tu wszyscy jak jeden mąż pracować
        Jeszcze zobaczysz, Krzysztofie, jak browary redukujące produkcję do pasteryzowanego pilsa nagle zaczynają gonić własny ogon, bo się okaże, że "przeciętny piwosz" dowiedział się o istnieniu innych piw i zaczął je kupować od browarów, które je robią.

        Szkoda, że duże browary nie patrzą w przyszłość, no ale cóż, w pewnym momencie obudzą się z ręką w nocniku i wcale nie będzie mi ich żal
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Krzysztof
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2001.04
          • 1689

          Marusia napisał(a)
          Nad gustem przeciętnego piwosza staramy się tu wszyscy jak jeden mąż pracować
          Jeszcze zobaczysz, Krzysztofie, jak browary redukujące produkcję do pasteryzowanego pilsa nagle zaczynają gonić własny ogon, bo się okaże, że "przeciętny piwosz" dowiedział się o istnieniu innych piw i zaczął je kupować od browarów, które je robią.

          Szkoda, że duże browary nie patrzą w przyszłość, no ale cóż, w pewnym momencie obudzą się z ręką w nocniku i wcale nie będzie mi ich żal
          Masz rację. Ale na to przyjdzie czas. Puki co browary robią to co robią. Sama widzisz że zanikają coraż to nowe gatunki piwa z poszczególnych browarów, które są (a w zasadzie były) wartosciowe np. PALM a wcześniej piwo drożdżowe. Prawdopodobnie pojawią się piwa smakowe. Jakiś fragment rynku przypadnie dla piw drożdżowych - podobnych do legendarnego Grodzisza. Może, ktoś wymysli lub podpatrzy gdzieś coś zupełnie innego.....
          Są juz jakies tam próby wprowadzania innych piw np. Dublin (Olsztyn), piwa "cytrynowe" z różnych browarów. Kiedyś się to rozwinie.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • Krzysztof
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2001.04
            • 1689

            Oskarx napisał(a)
            Ja to wole rosół z kury a nie gorący kubek Knora.
            Prościej się nie da.
            Może Krzysztof woli kubek.

            Rosół też trzeba umieć ugotować......
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • arzy
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.06
              • 2814

              Idąc za tokiem myślenia Krzysztofa stwierdzam, iż browar Kmicic nie potrafi pasteryzować piwa
              Piwo niepasterysowane z beczki, bo tylko takie jest dostępne, jest o niebo lepsze od pasteryzowanej butelki. Nie jest to tylko moje zdanie.
              "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              Bractwo Piwne
              Skład Piwa
              Piszę poprawnie po polsku!

              Comment

              • kiszot
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🍼🍼
                • 2001.08
                • 8106

                FCJP

                Krzysztof napisał(a)
                Puki co
                Ja bym postawił na póki co
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • iron
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2002.08
                  • 6717

                  A co Ty na to Krzysztofie?
                  Rozumiem, że wg Ciebie w CK browarze nie znają się na piwie(czytaj nie wiedzą, że pasteryzacja jest dobra)
                  W załączeniu skan podstawki.
                  Attached Files
                  Last edited by iron; 2004-06-02, 12:31.
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • Marusia
                    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                    🍼🍼
                    • 2001.02
                    • 20221

                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Makaron
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.08
                      • 2107

                      iron napisał(a)
                      A co Ty na to Krzysztofie?
                      Rozumiem, że wg Ciebie w CK browarze nie znają się na piwie(czytaj nie wiedzą, że pasteryzacja jest dobra)
                      W załączeniu skan podstawki.
                      Tylko ,że tam jest opisane nieklarowane i niepasteryzowane. A to według mnie troche zmienia postać rzeczy.
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      • Małażonka
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2003.03
                        • 4602

                        Wypowiedź jest podzielona na dwie części:
                        1. "... naturalne składniki i właściwości, które nie zostały usunięte w procesie filtrowania..."
                        2."...naturalne składniki i właściwości (...) nieunicestwione poprzez pasteryzację"

                        Comment

                        • Krzysiu
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2001.02
                          • 14936

                          Czepiacie się.

                          Postęp = duży browar + pasteryzacja.

                          Proste jak budowa cepa. Nikt wtedy nie gada, że ma jakieś inne (może lepsze) piwo. Wszyscy są równi i bez smaku.

                          Comment

                          • żąleną
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2002.01
                            • 13239

                            iron napisał(a)
                            A co Ty na to Krzysztofie?
                            Rozumiem, że wg Ciebie w CK browarze nie znają się na piwie(czytaj nie wiedzą, że pasteryzacja jest dobra)
                            W załączeniu skan podstawki.
                            Trochę słabo za to znają się na składaniu zdań do kupy:

                            "... naturalne składniki, które nie zostały usunięcie w procesie filtrowania i nieunicestwione poprzez pasteryzację."

                            Czyli jak - nie zostały nieunicestwione?

                            A nawiasem mówiąc, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia: CK Browar reklamuje piwo niepasteryzowane jako dobre, bo takie właśnie piwo sprzedaje.

                            Comment

                            • Krzysztof
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2001.04
                              • 1689

                              iron napisał(a)
                              A co Ty na to Krzysztofie?
                              Rozumiem, że wg Ciebie w CK browarze nie znają się na piwie(czytaj nie wiedzą, że pasteryzacja jest dobra)
                              W załączeniu skan podstawki.
                              Co ja na to? przeczytaj za innymi: tam jest napisane "NIEUNICESTWIONE PRZEZ PASTERYZACJĘ".

                              Elementarz tylko elementarz.

                              Cały czas piszę o PILSACH a nie o niefiltrowanych piwach. Zacznij to dostrzegać bo to jest proste jak określił Krzysiu.
                              To co jest tam napisane może dla kogoś kto nie zna się na piwie a o browarze wie że się w nim piwo produkuje świadczyć że piwo to zostało poddane filtracji i pasteryzacji a w podanym piwie znajduje się wszystko czego ona nie była w stanie usunąć filtacja i pasteryzacja. I dochodzimy do fatalnego przeinaczenia. Nie wiem tylko z jakiego elementarza korzystali w młodości ci którzy to pisali.
                              Prawda jest prosta. Duży browar z dużą produkcją będzie piwo utrwalał porzez pasteryzacją. Mały browar może tego piwa, które sprzedaje wokół komina niepasteryzować jeżeli je szybko sprzeda i to na swoje ryzyko.

                              Proponuję przyłożyc się do tych udanych warek, które są przed Tobą w oparciu o fachową literaturę.
                              Last edited by Krzysztof; 2004-06-02, 23:27.
                              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                              www.twojmalybrowar.pl

                              Comment

                              • Małażonka
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2003.03
                                • 4602

                                Krzysztofie, nie przeczę, że była to specjalnie przeznaczona dla Ciebie prowokacja, na którą złapałeś się jak mucha na lep, jeśli zaś chodzi o Twoje ostatnie zdanie:
                                Krzysztof napisał(a)
                                (...)Proponuję przyłożyc się do tych udanych warek, które są przed Tobą w oparciu o fachową literaturę.
                                - to z przyjemnością poczytamy sobie fachową literaturę (o ile tylko znajdziemy do niej dostęp), a Tobie proponujemy zajrzenie do słownika ortograficznego ogólnie dostępnego na rynku. A teraz skończmy te złośliwości, nie wnoszące nic nowego do tematu ...

                                Comment

                                Przetwarzanie...