Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak zniechęcić sprzedawcę...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    Jak zniechęcić sprzedawcę...

    Tytuł może nieco przewrotny, ale chodzi mi oto jak nie zniechęcać sprzedawcy w sklepie do tego, aby zamawiał piwa z małych browarów. Spotkałem się na przykład z zapytaniem do ekspedientki: "dlaczego w tym sklepie nie ma piwa?" - kiedy dokoła regały i lodówki uginały się pod ciężarem GŻ i KP - wszak to też piwo, a rzeczona pani już się do nas zniechęciła i patrzyła na nas krzywo. Chodzi mi też o Wasze sposoby na namawianie do sprowadzania do sklepów piw mało znanych, z małych browarów.

    Ostatnio osobiścię praktykuję sposób "na hurtownię". Polega to na tym: kiedy znajduję w jakimś sklepie ciekawe piwo pytam z jakiej hurtowni jest zamówione i póżniej pytam w innych sklepach czy biorą piwo z owej hurt. - jeśli tak - wówczas rzucam nazwę piwa i reklamuję je, że smaczne, że ładna etykieta,że cena przystępna itp. itd. Sposób jest spraktykowany i nawet przynosi efekty.
    Rzeczą oczywistą jest dla mnie w takich sytuacjach kultura i oczywiście nie narzucajmy się w sposób nieciekawy. Spróbujmy, żeby nas zapamiętano w sklepie pozytywnie, uśmiechnijmy się, powiedzmy dzień dobry, kupmy kilka piwek i postarajmy się, aby nasza osoba i jej pozytywne przesłanie zostało skojarzone z piwem, które chcemy rozpromować.
    I co Wy na to? Sezon piwny w pełni i jeśli się nie ruszymy to naprawdę zostanie nam ledwie kilka wielkich koncernów i piwowarstwo domowe...
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Ja staram się popytać czy mają piwa z takich i takich browarów. Gdy uda się sprzedawcę wciągnąć w rozmowę można przekazać informacje, zachęcić człowieka do sprowadzenia piwa. Zgadzam się, że nachalne zachowanie może tylko zaszkodzić "sprawie".
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • Andi
      Senior
      • 07-2001
      • 1915

      #3
      Mozesz reklamowac ,namawiac,zalecac itp itd dopuki sprzedawca nie dziala na wlasna reke jest uzalezniony id hurtowni zaopatrujacej jego sklep
      A jak nie bedzie w tym mial interesu i najmniejszych zysköw nic sie nie da zrobic-Pozostanie on przy tradycyjnych gatunkach ktöre predko zchodza z pölki.
      Bedac w Polsce spotkalem Kolege ktöry ma wlasny sklep.
      Wlöasnie zadalem mu pytynie dlaczego nie sprowadza innych Piw
      Odpowiedz byla prosta-A kto to tutaj kupi po tej cenie a wiec najlepiej sprzedawac to co idzie.
      Na wsiach sprzedaje sie najtansze piwa jakie mozna dostac w Hurtowni i najwieksze przebicie zrobic-W miastach bedzie przewyrzszala masöwka typu Tychy,Lech,Zywiec.
      Szukalem ostatnio zawziecie Piw z Pölnocnych stron i na Slasku nie spotkalem zadnych Kujawiaköw czy Lomzy a nawet nie trafilem na Krölewskie z Warszawy-natomiast Lechy,Tychy czy Zywiec byly wszedzie dostepne
      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

      http://www.andreas-kronkorken.de

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Bardzo ważne zagadnienie zostało poruszone.

        Ja zazwyczaj podpytuje sprzedawców o konkretne piwa. I akurat niedawno pytając o Łomżę we Wrocławiu sprzedawca wyraził opinie, że sam by się chętnie napił po piwko dobre. Ma więc spytać swojego hurtownika o to. Jeszcze kilku takich sprzedawców i jest nadzieja
        MM961
        4:-)

        Comment

        • fteo
          Senior
          • 05-2003
          • 1139

          #5
          Nadzieja na Łomże będzie, jak pojedziemy do Łomży na piwo znowu...
          http://lotnictwo.net.pl/
          http://www.flightradar24.com/
          http://www.airshow.sp.mil.pl/

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            mam tę satysfakcję, że przynajmniej w jednym moje zdanie zostalo wziete do serca, mianowicie w Spiżarni w Carrefour Bemowo Gambrynus pojawił się po mojej zachęcającej reklamie tego browaru
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Doodeck
              Senior
              • 05-2003
              • 1612

              #7
              Łomżę na Śląsku znajdziecie w Auchanach.
              A i Kujawiaki, i Kuntersztyny docierają czasem. Trzeba mieć szczęście lub często zaglądać.
              Dalekosiężny
              Obserwator
              Obiektów
              Dynamicznie
              Epatujących
              Ciekawymi
              Koncepcjami

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #8
                Doodeck napisał(a)
                Łomżę na Śląsku znajdziecie w Auchanach.
                A i Kujawiaki, i Kuntersztyny docierają czasem. Trzeba mieć szczęście lub często zaglądać.
                Masz na myśli Złotego Kura albo Docka z Łomży??
                Bo Wyborowa to raczej tam nie bywa. A jak bywa to prosze o potwierdzenie
                MM961
                4:-)

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Ja spowodowałam, że w moim sklepiku osiedlowym pojawił się Porter Strzelecki i Boss Porter. Porozmawiałam z panem za ladą i się po prostu okazało, że pan nawet nie wiedział, że są inne portery niż Żywiec , więc go uświadomiłam, pochwaliłam, że dobre i w dodatku sporo tańsze od Ż. No i są
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Andi
                    Senior
                    • 07-2001
                    • 1915

                    #10
                    Doodeck napisał(a)
                    Łomżę na Śląsku znajdziecie w Auchanach.
                    A i Kujawiaki, i Kuntersztyny docierają czasem. Trzeba mieć szczęście lub często zaglądać.
                    Bylem kilka razy w Zorach i Mikolowie ale spotkalem tylko masöwke i kilka popularych piw Niemieckich,Angielskich i Belgijskich
                    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                    http://www.andreas-kronkorken.de

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #11
                      Nie do końca się mogę zgodzić z Tobą,Andi. Jeżeli byłoby tak jak piszesz to w żadnym sklepie nie byłoby piw z małych browarów, a szczególnie w dużych miastach, a przecież nie jest to prawdą. Czasem jest taka sytuacja o której pisze Marusia - sprzedawca nie wie, że istnieją inne piwa i jeżeli się dowie to w niektórych przypadkach sprowadzi dane piwo, albo zapyta o nie w hurtowni. Przykładem z mojego podwórka jest porter łódzkie, który praktycznie tylko dla mnie był sprowadzany do małego sklepu.
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • Andi
                        Senior
                        • 07-2001
                        • 1915

                        #12
                        zythum napisał(a)
                        Nie do końca się mogę zgodzić z Tobą,Andi. Jeżeli byłoby tak jak piszesz to w żadnym sklepie nie byłoby piw z małych browarów, a szczególnie w dużych miastach, a przecież nie jest to prawdą. Czasem jest taka sytuacja o której pisze Marusia - sprzedawca nie wie, że istnieją inne piwa i jeżeli się dowie to w niektórych przypadkach sprowadzi dane piwo, albo zapyta o nie w hurtowni. Przykładem z mojego podwórka jest porter łódzkie, który praktycznie tylko dla mnie był sprowadzany do małego sklepu.
                        bywaja wyjatki i czasem sie uda cos sprowadzic co w zasadzie nie idzie ale bywa w hurtowni.to tylko dobra wola sprzedawcy.
                        Owego czsu jak Okocim wypuscil kapsle z kartami do gry to mi sie udalo ze znajomy sprowadzil tylko dla mnie cala partie tego piwa i to w dodatku tylko z Dama ktöra byla najtrudniej do zdobycia.
                        W ten sposöb mam jeszcze kilkanascie takich kapsli o ktöre nawet Polscy kolekcjonerzy sie prosza.
                        A tak nawiasem möwiac Hurtownie Piwa w Polsce to sa male przedsiebiorstwa ktöre sprowadzaja tylko poszczegölne gatunki Piwa
                        Odwiedzajac 3 takie Hurtownie stwierdzilem ze czasem sklep osiedlowy w Niemczech ma wiekszy wybör i Ilosci piwa do sprzedania niz wlasnie Hurtownie ktöre sie tam tak szumnie nazywaja
                        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                        http://www.andreas-kronkorken.de

                        Comment

                        • zythum
                          Kot Makawity
                          • 08-2001
                          • 8305

                          #13
                          I dlatego dobrym pomysłem jest to co robi nikita, namierzanie hurtowni i polecanie w sklepach tych które sprowadzają piwa z małych browarów.
                          To inaczej miało być, przyjaciele,
                          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                          Rządzący światem samowładnie
                          Królowie banków, fabryk, hut
                          Tym mocni są, że każdy kradnie
                          Bogactwa, które stwarza lud.

                          Comment

                          • nikita_banita
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 1363

                            #14
                            Dobrym patentem jest zaglądanie do hurtowni, które specjalizują się w handlu piwem. Z mojego doświadczenia wynika, że piwa z małych browarów bywają jednak w hurtowniach, ale ktoś kto reprezentuje hurtownię nawet nie wspomina o piwach spoza masówki, bo o nich najczęściej nawet nie wie i to niestety wpływa na brak tych ciekawszych piw na półce sklepowej. I w związku z powyższym należy społecznie promować marki mniejszych, acz nie gorszych browarów.

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 08-2001
                              • 3562

                              #15
                              Andi napisał(a)
                              Na wsiach sprzedaje sie najtansze piwa jakie mozna dostac w Hurtowni i najwieksze przebicie zrobic-W miastach bedzie przewyrzszala masöwka typu Tychy,Lech,Zywiec.
                              Mylisz się!! I to bardzo. Na wsiach i małych miejscowościach częściej sprzedaje się masówkę(mam na myśli Polskę). Poczytaj choć by o dostępności piw z małych browarów w okolicach z których się "wywodzą".
                              Najczęściej trudno je zakupić bo ludzie uważają to za syf ale Lech czy żywiec to już jest klasa piwo.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎