Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EdelMeister Pilsener (browar w Rakszawie)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mistrzu
    Senior
    • 08-2003
    • 750

    EdelMeister Pilsener (browar w Rakszawie)

    Czy nikt z szanowych kolegów i koleżanek nie pił dotychczas piwa EdelMeister Pilsener z browaru w Rakszawie, 0,5 litra puszka, akoholu 4,6% vol, ekstarktu nie podano (na puszce adres browaru w Warszawie - może to biuro?) Nie wiecie dlaczego nie ma go na liście piw produkowanych przez Van Pura??
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    oto link do teg piwa
    http://www.browar.biz/forum/showthre...t=Edel+Meister

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      Parę razy się przymierzałem, żeby to wypić, ale jakoś nie wyszło. Rzeczywiście nie wiadomo, kto to dokładnie robi?

      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Widziałem to piwo na stacji Orlenu,ale jeszcze się nie dałem skusić,choć zerknąłem gdzie warzone i byłem w szoku,myślałem ,że na Grzybowskiej lub w BB ... Czyżby faktycznie Rakszawa?Naprawdę człek ma już dość tej zgaduj -zgaduli


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • Mistrzu
          Senior
          • 08-2003
          • 750

          #5
          Na puszce napisano:

          Producent: Browar Van Pur w Rakszawie, Warszawa ul Krochmalna.....

          I bądź tu mądry człowieku, eh

          ps. czy tylko ART może dodawać nowe marki piw do listy piw z danego browaru?

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #6
            [QUOTE]Mistrzu napisał(a)
            [B]Na puszce napisano:

            Producent: Browar Van Pur w Rakszawie, Warszawa ul Krochmalna.....

            Czyli, jak mniemam należy rozumieć to tak, że robi to Van Pur, u siebie. W Warszawie pewnie mają główne biuro, bo to niby taki większy prestiż.

            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #7
              Przypomniałem sobie że piłem kiedyś EdelMeistera ale był na 90% z Warszawskim adresem, nic niebyło o Rakszawie. Zamieszanie wynika pewnie z tego że Brau Union do niedawna był właścicilem VanPura(Rakszawy) a i także Browarów Warszawskich.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23816

                #8
                Jeśli nie ma jakiegoś piwa w dziale Forum - Piwo Konkretnie, należy je tam opisać. do listy piw dodaję wtedy nowości na tej podstawie na bieżąco. z Edelmeistrem było wcześniej tak, że nie mogliśmy ustalić skąd jest gdy był podpisany adresem Brau Union. Teraz oczywiście należałoby założyć nowy wątek jako Van Pur, Edelmeister. Van Pur jak już wszyscy zapewne wiemy jest znowu samodzielnym browarem od września ub. roku.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Viktor
                  Senior
                  • 04-2002
                  • 617

                  #9
                  EdelMaister

                  Zamieszanie jest duże z tym piwem. W ulotce reklamowej HIPERNOVEJ ( Piwa z różnych stron świata) obok tego piwa napisno :"piwo niemieckie"!!!. Po raz pierwszy kupiłem to piwo w Kijowie (!) w 1997 r - odczytałem browar i zaskoczenie : VAN PUR , Rakszawa.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Edelmeister był swojego czasu warzony na licencji w Kijowie i Lwowie.Na etykietach była m. in adnotacja, LV Van Pur, więc nie wiem czy to mogło być to samo piwo, które Ty przyuwazyłeś
                    Last edited by becik; 22-06-2004, 11:45.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • cororo
                      • 04-2003
                      • 766

                      #11
                      w sumie to nic dziwnego że browar van pur ma swe biura w warszawie ,identycznie przecież jest z adresem na etykietach i puszkach okocimiu oni mają też przecież biura w wawie.więc wszystko chyba w tych ''pokręconych czasach''jest jasne ehhhh

                      Comment

                      • macmon
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 140

                        #12
                        kishar napisał(a)
                        Przypomniałem sobie że piłem kiedyś EdelMeistera ale był na 90% z Warszawskim adresem, nic niebyło o Rakszawie. Zamieszanie wynika pewnie z tego że Brau Union do niedawna był właścicilem VanPura(Rakszawy) a i także Browarów Warszawskich.
                        Rzeczywiscie, robiliśmy w Warszawie piwo EdelMeister (najpierw 10,5 a ostatnio 8,5 % e.wag.) jeszcze do maja 2004 roku (podobnie jak i inne wynalazki grupy BB : Milenijne, Edeka, Kuntersztyn - marki marketowe), mozliwe, że jak VanPur opuścił grupę Brau Union w IV kwartale 2003 roku, to też rozlewa tę markę. Adres na Krochmalnej... ciekawe, bo część przedwojennej ulicy Krochmalnej przechodzi przez nasz teren na wysokości budynku słodowni (może ktoś w naszym biurowcu pracuje na dwa fronty?) Wiem, że nic nie wiem, czeski film

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #13
                          Adres Krochmalna 3/1104 - jest to typowy blok osiedla "Za Żelazną Bramą". Stoi on obok skrzyżowania z al. Jana Pawła II, tuż za Atrium Tower (de facto na rogu ul. Ciepłej) - stąd do browaru jest kawałek drogi.

                          Natomiast zagadkowy numer łamany (1104) wskazuje na mieszkanie w tym bloku (XI piętro) . To chyba mało reprezentacyjne i prestiżowe miejsce...
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • bury_wilk
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 2655

                            #14
                            Co to może być, co mieści się w mieszkaniu, w zwykłym bloku i ogłasza się do wiadomości publicznej?
                            Może jakaś agencja?

                            Lubię kiedy się zieleni
                            Lubię jak się piwo pieni...

                            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                            Comment

                            • macmon
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 140

                              #15
                              bury_wilk napisał(a)
                              Co to może być, co mieści się w mieszkaniu, w zwykłym bloku i ogłasza się do wiadomości publicznej?
                              Może jakaś agencja?

                              Pewnikiem towarzyska

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎