Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zdecydowanie za mało butelek!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hoffi
    Member
    • 06-2004
    • 48

    Zdecydowanie za mało butelek!

    Jesem początkującym kolekcjonerem i zbieram wszystko co jest związane ze szkłem i pifkiem mam wrażenie, że na polskim rynku jest bardzo mało okolicznościowych butelek. czy możecie powiedzieć dlaczego tak jest?? przecież nadruk na takiej butelce nie jest dużo droższy a na pewno wzosła by sprzedaż takiego piwa. głównie czepiam się Tyskiego. mają 375-lecie i nie mogli zrobić jakieś promocyjnej butli?
  • MAW
    Member
    • 10-2002
    • 78

    #2
    Licza sie koszty. Nie wydaje mi sie zeby okolicznosciowa butelka byla tylko troche drozsza od standardowej. Zwroc uwage na korzysci skali osiagane przy rozlewaniu piwa do standardowej butelki, a co za tym idzie - ceny. Poza tym podejrzewam ze przy okazji niestandardowych butelek trzeba zmieniac ustawienia na linii rozlewniczej. Dodatkowo, okolicznosciowe butelki bylyby bezzwrotne co tez wplywa negatywnie na cene koncowa piwa. Nie zgadzam sie tez z tym, ze okolicznosciowa butelka wplynelaby pozytywnie na sprzedaz piwa. W Polsce caly czas glownym czynnikiem przy zakupie towaru (nie tylko piwa) jest cena, a nie opakowanie.
    Osobiscie wolalbym zeby browary w Polsce warzyly okolicznosciowe albo sezonowe piwa tak jak to jest w Zach. Europie.
    Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery and Today is a gift. That's why we call it - The Present ...

    Comment

    • hoffi
      Member
      • 06-2004
      • 48

      #3
      Może masz racje jednak to nie zmienia faktu ze butelek jest za mało. nie mam na mysli małych browarów które mają "niskie dochody" lecz te duze koncerny, gdzie kasy i tak jest sporo. wydanie limitowanej edycji na pewno przyciągnie nie tylko kolekcjonerów ale i również amatorów tego trunku. napewno sam bys był zainteresowany taką buteleczką, prawda?

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10847

        #4
        Po pierwsze: Większość z nas jest bardziej zainteresowana samym piwem niż opakowaniem.
        Po drugie: Raczej omijamy piwa z dużych koncernów.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Duże koncerny mają sporo kasy właśnie dlatego, że nie wydają jej na głupoty typu "okolicznościowe butelki". Akurat Tychy wydają sporo pieniedzy na różne okolicznościowe rzeczy, ale w sumie - koszulkę czy czapkę weźmie każdy, a butelkę tylko ty.

          I nie znajdziesz tu ludzi zafascynowanych "piffkiem". Tu mówi się o Piwie. Przez wielkie "P".

          Comment

          • ANDRO
            Senior
            • 10-2001
            • 640

            #6
            Wyszło już tyle okolicznościowych flaszek,że zebranie ich zajmie Ci baaaaardzo dużo czasu. Nie jestem złośliwy. Poprostu chodzi mi o to , że nie brakuje wśród nas takich , którzy czytają namiętnie nowości a nic nie wiedzą o Szekspirze np. Zacznijmy od podstaw...
            Andro z wyspy jednej takiej.
            http://www.bahama.uznam.net.pl/

            Comment

            • Makaron
              Senior
              • 08-2003
              • 2107

              #7
              hoffi napisał(a)
              Może masz racje jednak to nie zmienia faktu ze butelek jest za mało.
              Moim skromnym zdaniem butelek zwrotnych w Polsce mamy za dużo. Każdy koncern ma swoje ... Jestem za 1 zwrotną butelką ogólnopolską Ideały ekologiczne, mniesze browary miałyby łatwiejszy start... Może by to wpłyneło na dostępność piw z mniejszych browarów?
              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #8
                Odp: Zdecydowanie za mało butelek!

                [QUOTE]hoffi napisał(a)
                ...mam wrażenie, że na polskim rynku jest bardzo mało okolicznościowych butelek. czy możecie powiedzieć dlaczego tak jest??...


                Moim zdaniem w Polsce pierwszoplanową role odgrywa cena. Taka butelka sporo kosztuje i sprzedaż jej nie przynosiła by oczekiwanych zysków. Najlepszym przykładem jest but. Żywca, niby limitowana, której cena jest o wiele wieksza niż normalnie, a zainteresowanie potencjalnych klientów zerowe.
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #9
                  Odp: Zdecydowanie za mało butelek!

                  hoffi napisał(a)
                  mam wrażenie, że na polskim rynku jest bardzo mało okolicznościowych butelek. czy możecie powiedzieć dlaczego tak jest?? przecież nadruk na takiej butelce nie jest dużo droższy a na pewno wzosła by sprzedaż takiego piwa. głównie czepiam się Tyskiego. mają 375-lecie i nie mogli zrobić jakieś promocyjnej butli?
                  Tychy wypuściły okolicznościową butelkę z okazji jubileuszu, w wersji limitowanej ... dla pracowników browaru.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎