Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sznaucer piwny ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Sznaucer piwny ?

    W książce "Rasy psów" Eva-Maria Krämer napisała tak o sznaucerze olbrzymim:
    "Ten największy ze sznaucerów wywodzi się od bawarskich psów gospodarskich i rzeźnickich. Zwano go kiedyś rosyjskim sznaucerem, sznaucerem niedźwiedzim, potem sznaucerem monachijskim. Duże szorstkowłose psy pilnujące wozów browarskich nosiły nazwę sznaucerów piwnych ."

    Wiecie może coś więcej na ten temat ? Czy te psy miały pilnować wozów z piwem przed kradzieżą czy co ? Kiedy to ewentualnie mogło mieć miejsce ? Są jakieś ryciny tudzież zdjęcia przedstawiające psy towarzyszące wozom z piwem ?
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Wiem tylko tyle że na pewno będzie to nowa marka piwa z Beyond Iron Gate Brewery
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #3
      Będzie pewnie napewno pod jednym wszak warunkiem - że ktoś życzliwy udostępni fotki lub ryciny tego zwierza
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        #4
        A może to były pieski, które nosiły na szyi beczułki z piwem?

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Mam jeden taki obrazek, ale piesek tam zamieszczony jest tylko naszkicowany, a i wygląda raczej jak owczarek kielecki niż sznaucer ...

          Psina znajduje się w prawym dolnym rogu.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎