Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bułgarskie browary-relacja z wyprawy.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • halik
    Junior
    • 03-2004
    • 28

    Bułgarskie browary-relacja z wyprawy.

    W czerwcu spędziłem 10 dni nad Morzem Czarnym. Za bazę noclegową obrałem sobie Słoneczny Brzeg. Ta typowa letniskowa miejscowość ma do zaoferowania wiele atrakcji wszelkiej maści turystom. Piękna plaża licząca sobie 8 km długości i do 100 m szerokości, ok. 600 knajp i inne atrakcje, których jest tak wiele, ze nie sposób ich wszystkich wymienić zaspokoją wymagania nawet najbardziej wymagających turystów kochających morze i lubiących spędzić miły wieczór w sympatycznej knajpce.
    Także piwosze i miłośnicy birofilii znajdą tu coś dla siebie. W knajpach leja przede wszystkim bułgarskie piwa. Królują Kamenitza z Plovdivu, Szumensko Pivo z Szumenu, MM z Warny, Zagorka ze Starej Zagory, Astika z Haskova i Burgasko z Burgas. Gdzieniegdzie mozna spotkac inne piwa z tych browarow i piwa niemieckie. Wszedzie pelno jest tez Amstela rozlewanego (a moze warzonego-tego nie udalo mi sie ustalic) w Starej Zagorze.
    cdn.
  • halik
    Junior
    • 03-2004
    • 28

    #2
    Najbliżej Słonecznego Brzegu znajduje się browar w Burgas. Burgas leży na południe od Słonecznego Brzegu (autobusy odjeżdżają co pół godziny, czas przejazdu ok. 40 minut), a pełna nazwa browaru brzmi: Pivovaren Burgasko Pivo, pisane na etykietach i reklamach niemal wyłącznie cyrylicą.
    Browar w Burgas jest niewielki i ma lokalny zasięg.
    cdn

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Odp: Bułgarskie browary-relacja z wyprawy.

      halik napisał(a)
      Wszedzie pelno jest tez Amstela rozlewanego (a moze warzonego-tego nie udalo mi sie ustalic) w Starej Zagorze.
      cdn.
      warzonego na licencji
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • halik
        Junior
        • 03-2004
        • 28

        #4
        Pivovaren Burgasko Pivo znajduje się przy ul. Janko Komitov. Do browaru można dojechać m. in. autobusami nr 12, 12A i 72.
        Odjeżdżają one z przystanku przed dworcem autobusowym i kolejowym oraz z przystanków na ul. Car Piotr, równoległej do wyłączonego z ruchu kołowego deptaku Aleksandrowska, który z kolei łącząc, usytuowany na południu, dworzec autobusowy Jug oraz przylegający doń dworzec kolejowy z Uniwersytetem Burgaskim na północy, stanowi niejako kręgosłup tego ponad 200 tys. miasta.
        Z przystanku przy ul Car Piotr autobus linii 12A dowiezie nas do browaru w kwadrans. Nie sposób przegapić Burgasko, ponieważ przystanek znajduje się niemal naprzeciwko browaru, a dokładnie budynku administracji, opatrzonego sporym napisem. Dla pewności należy obserwować cały czas lewą stronę. Nawet jezeli przegapi się budynek administracji i nie zdąży wysiąść, dalej po lewej stronie ujrzymy wjazd do browaru z budką strażnika i szlabanem. Przystanek znajduje się niemal za tym wjazdem. Trzeba wrócić ledwie kilkadziesiąt metrów.
        cdn.

        Comment

        • halik
          Junior
          • 03-2004
          • 28

          #5
          Dzięki, że się odezwałeś becik. Jezeli mogę się Tobie jakoś odwdzięczyć za inforacje, które od Ciebie uzyskałem - daj znać. Mam trochę bułgarskich etykiet, podstawek i kapsli.
          Znajdzie się także coś dla benego, dryxa i Odoakra. Pamietałem o obietnicy i przywiozłem trochę gadżetów, z myślą o Was. Nie są to jakieś stosy, ale może znajdzie się coś, co Was zainteresuje. Pozdrawiam.

          Comment

          • piecyk_gazowy
            Senior
            • 05-2004
            • 124

            #6
            A jak wyglada sytuacjia z mocnymi browarami??
            !!!! Fuck you prototypy!!!!

            Comment

            • piecyk_gazowy
              Senior
              • 05-2004
              • 124

              #7
              A i jak z cnami pokoi,zarcia no i oczywiscie piwa w knajpach jak i w sklepach zwyklych ,dyskontowych,marketach??
              !!!! Fuck you prototypy!!!!

              Comment

              • halik
                Junior
                • 03-2004
                • 28

                #8
                Ceny piwa w Bułgarii.
                - w knajpach: 1,2 do 2,5 lewa za 0,5 l piwa krajowego, 2 do 6 lewa za 0,5 l piwa importowanego,
                - w sklepach w Słonecznym Brzegu (przypominam, że jest to kurort): 0,80 do 1,20 lewa za 0,5 l piwa krajowego, 2-4,5 lewa za 0,5 l piwa importowanego (przede wszystkim piwa niemieckie i turecki Efes),
                - w sklepach w Burgas, np. dyskont Billa: 0,40 do 0,80 lewa za 0,5 l piwa krajowego, 1,50 do 4 lewa za 0,5 l piwa importowanego (przede wszystkim piwa niemieckie, np. Becks, tureckie i belgijskie).
                W sklepach jest bardzo duży asortyment piwa krajowego rozlewanego do pet-ów (1,5 l i 2 l-na etykietach oznaczone jako nowość). W przeliczeniu na litry cena piwa w pet-ach kształtuje się korzystnie. Nie widziałem piwa krajowego w puszkach. Piwo importowane w puszkach, to prawdziwa rzadkość.
                Piwo krajowe rozlewane jest do butelek o pojemności 0,5 l i 0,33 l.
                Browar Shumensko Pivo na przykład, rozlewa piwo do butelek 0,5 l, pet-ów oraz bączków 0,33 l zamykanych kapslem z zawleczką.
                cdn.

                Comment

                • halik
                  Junior
                  • 03-2004
                  • 28

                  #9
                  Ceny jedzenia w Bułgarii:
                  - obiadokolacja dla 2 osób w całkiem niezłej knajpie w Słonecznym Brzegu (np. szaszłyk drobiowy-całkiem spory, pizza, dwie sałatki, piwo, dwie herbaty) to wydatek rzędu 10-12 lewa z napiwkiem; w droższych knajpach za podobny zestaw trzeba zapłacić ok. 20 lewa;
                  - w sklepach spożywczych w Słonecznym Brzegu ceny produktów spożywczych porównywalne z tymi w Polsce; bez trudu można dostać polskie Delicje, soki Tymbarka (dość drogie), soki Kubuś (pisany cyrylicą - piękny widok);
                  - w slepach w Burgas, np w dyskoncie Billa- ceny nawet o połowę niższe.
                  1 lewa (100 stotinek)-ok. 2 zł.
                  cdn.

                  Comment

                  • halik
                    Junior
                    • 03-2004
                    • 28

                    #10
                    Jak tylko poradzę sobie z problemami technicznymi dodam zdjęcia i skany etykiet. Na dziś to wszystko. Wkrótce dalszy ciąg relacji.
                    Pozdrawiam

                    Comment

                    • halik
                      Junior
                      • 03-2004
                      • 28

                      #11
                      Dzisiaj zdałem sobie sprawę, że byłem nieobecny na Forum przez blisko 2 miesiące. Niestety zostałem oddelegowany przez pracodawcę do miejsca, w którym dostęp do inernetu miałem poważnie utrudniony. Wróciłem jednak z wygnania i zamierzam dokończyć relację - w każdym bądź razie chcę wreszcie przekazać w jakiś sposób trochę obiecanych etykiet, podstawek i kapsli benemu, becikowi, dryxowi i Odoakrowi. Pozdrawiam

                      Comment

                      • halik
                        Junior
                        • 03-2004
                        • 28

                        #12
                        Załączam zdjęcie piw bułgarskich i tureckich, a także bułgarskich podstawek oraz kapsli.
                        Attached Files

                        Comment

                        • kloss
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 2526

                          #13
                          Byłem zdecydowanie bardziej na północ niż Halik,w Złotych Piaskach koło Warny.Oprócz wymienionych piw były jeszcze do nabycia inne produkty z browarów "Boliarka" Weliko Tyrnowo;"Ledenika" Mezdra;piwo "Habermann" z Ruse;2 browary sofijskie "Ariana" i "Sofia Brewery" oraz "Pirinsko Piwo" z Błagoewgrad.Natomiast "Burgasko Piwo" piłem produkowane przez browar "Kamenitza".Ogólnie najpopularniejsze w Bułgarii są "Zagorka" i "Kamenitza".

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎