Browar Stanley jeszcze istnieje?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MLT
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.12
    • 1045

    Browar Stanley jeszcze istnieje?

    W połowie lipca byłem w Chojnowie i okazało się, że siedziba browaru zanknięta jest na głucho. Miejscowy "język" stwierdził, że zakończyli działalność co najmniej trzy miesiące wcześniej. Co wy na to? Ciekawe, że ostatnio w browar.biz pojawiło się nowe piwo do oceny ze Stanleya.
  • robox
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.11
    • 8188

    #2
    Już z pół roku temu ciężko było zakupić jakieś piwo ze Stanleya w samym Chojnowie.
    Niestety ciemne chmury nad browarem wisiały już od pewnego czasu.
    Ciekawe, czy we wrześniu odbędzie się giełda piwna?

    Comment

    • Krzysiu
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2001.02
      • 14936

      #3
      Browar istnieje, tylko piwa nie robi.

      Comment

      • Cooper
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🍼🍼
        • 2002.11
        • 6055

        #4
        Noooo tak... na tej zasadzie mamy w Polsce obecnie ze sto kilkadziesiąt albo i kilkaset browarów
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #5
          Odp: Browar Stanley jeszcze istnieje????

          MLT napisał(a)
          Ciekawe, że ostatnio w browar.biz pojawiło się nowe piwo do oceny ze Stanleya.
          oceniany ostatnio przeze mnie Stanley (pewnie chodziło Ci o Premium) był zakupiony w budce wolnostojącej w Nieborowie, było to ostatnie piwo wzięte z półki, czasem gdzieś zapewne uda sie się dostać jeszcze jakieś niedobitki
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Krzysiu
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2001.02
            • 14936

            #6
            Byłem dzisiaj, próbowałem wypytać jakiegoś obecnego tam pracownika, ale sami niewiele wiedzą. Stan aktualny jest taki: browar stoi, w planach jest ponowne uruchomienie, wszystko jest przygotowane, słodownia pracuje pełna parą. Kiedy (i czy) to się stanie, trudno zgadnąć. W każdym razie jest wola właściciela ponownego uruchomienia.

            Comment

            • robox
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.11
              • 8188

              #7
              Dobrze, że przynajmniej coś się dzieje w kierunku ponownego uruchomienia warzenia piwa i oby to się stało
              Krzysiu, będąc w Chojnowie, nie dowiedziałeś się czegoś na temat wrześniowej giełdy?

              Comment

              • MLT
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2003.12
                • 1045

                #8
                To bardzo dobra informacja. Mam nadzieję, że właścicielowi wystarczy tej woli.

                Comment

                • kloss
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.03
                  • 2526

                  #9
                  Też byłem ostatnio w Chojnowie i bezskutecznie próbowałem kupić miejscowe piwo.Zadzwoniłem póżniej do browaru i dowiedziałem się,że nie produkują od maja.Moim zdaniem gadki o wznowieniu produkcji to bajki o żelaznym wilku.Niestety kolejny browar trzeba skreślić z mapy.

                  Comment

                  • zgrredek
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2002.10
                    • 315

                    #10
                    Jeśli nie produkują od maja to już wiadomo o co chodzi. W Gazecie Wyborczej z 20 sierpnia w dziale Gospodarka jest artykuł ,,Browary umierają". Chodzi o to, że od 1 maja (wejście do Unii) wszyscy producenci ,,wyrobów akcyzowych" czyli także piwa muszą mieć skład podatkowy. ,,Ale żeby dostać zezwolenie na prowadzenie składu, trzeba płacić na bieżąco podatki i składki na ZUS. Nie wolno też mieć żadnych zaległości wobec fiskusa. To nie koniec - małe browary muszą jeszcze złożyć tzw. zabezpieczenie akcyzowe (rodzaj kaucji), czasami kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych, co często przekracza ich możliwości." Być może browar w Chojnowie ruszy, kiedy będzie miał ten skład podatkowy. W artykule jest też napisane, że ,,Skład to wymóg UE. Dzięki nim towary obłożone akcyzą krążą po całej Unii, trafiając ze składu do składu, a producenci i importerzy nie muszą płacić akcyzy, dopóki piwo czy wino go nie opuści. Jednak ostre wymagania potrzebne do tego, aby założyć skład podatkowy, to już wkład polskiego Ministerstwa Finansów i parlamentu."
                    www.collections.pl
                    Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

                    Comment

                    • babalumek
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.02
                      • 1207

                      #11
                      Ja,jak zresztą ze 30 osób znajomych mi z Jawora trzymamy kciuki za ten browar bo robią super dobre i super mocne piwo z beczki,ale szczerze mówiąc,to straciłem już nadzieje.Tak,to prawda że są pogłoski,że niby coś tam mają jeszcze ważyć.na początku takie informacje słyszałem,przedstawiciele browaru twierdzili że to tylko chwilowy przestój,uporządkuja pare spraw i znowu będzie jak dawniej,ale watpliwości rozwiał właściciel mojej ulubionej knajpy,który pojechał do Chojnowa by sie z nimi rozliczyć.Oni mają kupę długów,więc pozwolenia na produkcje piwa nie ma,na miejscu panuje chaos i brud,podobno część rur została na złom sprzedana.Więc ja już raczej nadziei sobie nie robię.
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      • robox
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2002.11
                        • 8188

                        #12
                        Znajomy z Chojnowa także powiedział mi, że w browarze panuje ogólny chaos i nikt nie jest w stanie nic powiedzieć na temat przyszłości warzenia piwa w tym browarze.
                        Tak na marginesie warzyć .

                        Comment

                        • Krzysiu
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2001.02
                          • 14936

                          #13
                          Pomijając nasze dobre chęci, ze starymi zakładami jest tak, że jak raz się je zatrzyma, to ponowne uruchomienie wymaga wielu wysiłków i kosztów. Obawiam się, że po tej zimie nastąpi ostateczny koniec tego browaru.

                          Comment

                          • remfire
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2004.03
                            • 1334

                            #14
                            Chyba ma rację P-Oset. Taka sama sytuacja jest z innymi producentami wyrobów akcyzowych np. papierosów. W zakładzie w Kamiennej Górze hula wiatr , a do kwietnia produkowali papierosy - moze nie najwyższej jakości , ale robota szła.

                            Comment

                            Przetwarzanie...