Zakaz fotografowania... browaru!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 2001.09
    • 4469

    Zakaz fotografowania... browaru!

    Koledzy fotografujący z pewnością doświadczyli wrogiej postawy ochrony albo innych nadgorliwych pracowników uwiecznianych browarów. Napiszcie proszę, dzie czas się zatrzymał w "głębokim PRL-u". Może unikniemy przez to niepotrzebnych scysji
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 2002.07
    • 14999

    #2
    kiedys musiałem się gęsto tłumaczyć robiąc zdjęcia w Męckiej Woli, innym razem problemy miałem z dawnym browarem w Tomaszowie Mazowieckim, mało, że właściciel obecnej winiarni pytał sie po co i dlaczego to jeszcze problem był ze znajdującą sie tam jakąś agencją celną
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Odoakr
      Porucznik Browarny Tester
      • 2003.07
      • 330

      #3
      Z Petraxem robiliśmy foty browaru w Miłosławiu i Czarnkowie - z zewnatrz. Nikt się nie przyczepiał. Nie wiem jakby sprawa wyglądała w środku, ale nawet nie próbowaliśmy

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 2002.07
        • 14999

        #4
        Odoakr napisał(a)
        Z Petraxem robiliśmy foty browaru w Miłosławiu i Czarnkowie - z zewnatrz. Nikt się nie przyczepiał. Nie wiem jakby sprawa wyglądała w środku, ale nawet nie próbowaliśmy
        sorki że sie czepnę ale temat nie dotyczy bezproblemowych zdjęć tylko takich gdzie są problemy
        aha, miałem jeszcze duże problemy w Podolu, właściciele gonili, zdjęcie obecne na browar.biz musiało być zrobione z dalszej perspektywy
        Last edited by becik; 2004-08-09, 15:12.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • adam16
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2001.02
          • 9865

          #5
          W czasie zwiedzania browaru w Raciborzu mogliśmy fotografować do woli. Nie było absolutnie żadnego zakazu.

          Za to jakiś czas temu musiałem długo prosić o pozwolenie na fotografowanie starego, zamienionego na zespól hurtowni, browaru w Katowicach - Szopienicach. Ale w końcu zdjęcia mogłem zrobić.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Petrax
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2001.12
            • 662

            #6
            Zdecydowanie największe problemy są z browarem EDI. Wyposażenie szopy-warzelni jest chyba objęte najwyższą klauzulą tajności i nie tylko zdjęć robić nie można ale nie wolno.

            Z kolei w Suwałkach robienie zdjęć przed browarem wywołuje wielkie zaniepokojenie i podejrzliwość w stosunku do osoby fotografującej. Kiedy kierownictwo browaru dowiedziało się, że jestem z Poznania, wejście na teren zakładu stało się niemożliwe (szpiedzy KP czujnie patrolują każdy zakątek kraju )
            Last edited by Petrax; 2004-08-09, 15:24.
            In cervisia veritas
            http://www.ptxc.de.vu
            Пиво - вот мое экотопливо

            Comment

            • abernacka
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛
              • 2003.12
              • 10861

              #7
              Bardzo nieprzyjemną historię mieliśmy podczas odwiedzin browaru Krajan w Nakle. Ledwo, co wyciągnęliśmy aparaty, aby pstryknąć kilka fotek pamiątkowych przed bramą browaru, momentalnie pojawił się chamski cieć. Było kilka bluzgów z jego strony, wyrywanie aparatu (nieudała mu się ta sztuka)., itp.
              Wcześniej zwiedzaliśmy inne browary i nigdy nie spotkała nas podobna sytuacja. Od czasu wycieczki do Nakła moja Aniulka bojkotuje produkty Krajana!
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • pieczarek
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2001.06
                • 5011

                #8
                W takich sytuacjach należy dzwonić po policję.
                Właściciel nieruchomości, posesji może zakazać pewnych działań na jej terenie (np. właśnie fotografowania). Jeśli nie znajdujesz się na jej terenie (tu na działce, na której mieści się browar) to mogą Ci skoczyć. Polskie przepisy chronią prawo do wizerunku LUDZI, nie budynków, nie drzew, nie pomników, nie dróg. Prawo do ochrony wizerunku nie zakazuje wykonywania zdjęć bez zgody ludzi - zakazuje ich publikacji bez uzyskania takiej zgody (a i to nie zawsze).
                W przypadku głupich działań ochroniarzy trzeba ich spytać o podstawę prawną. Jeśli stoisz na gruncie publicznym (droga, sąsiednia działka), to w przypadku zachowań agresywnych od razu dzwonić po policję.

                Comment

                • Krzych15
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2002.10
                  • 596

                  #9
                  Nie mam większych problemów z robieniem zdjęć,nawet w środku w browarze,to wykonane jest w sierpniu 2004 w Witnicy.
                  Attached Files
                  krzych
                  Dzień bez piwa to stracony dzień.

                  Comment

                  • Krzych15
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2002.10
                    • 596

                    #10
                    I na zewnątrz.
                    Attached Files
                    krzych
                    Dzień bez piwa to stracony dzień.

                    Comment

                    • Cooper
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🍼🍼
                      • 2002.11
                      • 6055

                      #11
                      Generalnie nie miałem chyba nigdy większych problemów z fotografowaniem browarów. Oczywiście zawsze pytając się ochrony na terenie browaru dostaję odpowiedż że fotografować nie wolno (no chyba że "góra" pozwoli) więc już się nie pytam i jeśli jest szansa - walę z opcji tajniaka
                      Ostatnio dowiedziałem się iż jednemu koledze z W-wy właściciel (lub ochroniarze czy ogólnie jakiś pracownik) prześwietlił kilka ostatnich klatek w filmie za fotografowanie browaru w Jabłonowie. Wytłumaczyli to w ten sposób iż (ponoć) ktoś ich ostatnio okradł i są przewrażliwieni
                      Ja osobiście lekką adrenalinkę (ale póżniej okazała się bezpodstawna) miałem gdy robiłem fotkę browaru w białoruskim Mińsku (do podziwiania w galerii).Opowieści o zatrzymywaniu przez bezpiekę polskich imperialistycznych szpiegów przegrały jednak z chęcią utrwalenia na kliszy tegoż zakładu. Niestety zabrakło mi już odwagi na fotki na terenie owego obiektu.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • mwa
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2003.01
                        • 5071

                        #12
                        Sam zrobiłem parę zdjęć kamerą w trakcie rozlewu. Ale to dzięki kilku osobom.
                        Pozdrawiam Cię !!!!

                        Comment

                        • pIvo
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2002.10
                          • 290

                          #13
                          Tychy

                          Podczas zwiedzania browaru w Tychach, przewodnik wyraźnie zabrania robienia zdjęć w niektórych pomieszczeniach mieszczących nowe linie technologiczne.
                          http://kapsle.w.interia.pl

                          Comment

                          • adam16
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2001.02
                            • 9865

                            #14
                            Odp: Tychy

                            pIvo napisał(a)
                            Podczas zwiedzania browaru w Tychach, przewodnik wyraźnie zabrania robienia zdjęć w niektórych pomieszczeniach mieszczących nowe linie technologiczne.
                            To akurat uważam za uczciwe. Zakaz nie dotyczy całego terenu, tylko wybranych obiektów.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • Krzysztof
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2001.04
                              • 1689

                              #15
                              Odp: Tychy

                              pIvo napisał(a)
                              Podczas zwiedzania browaru w Tychach, przewodnik wyraźnie zabrania robienia zdjęć w niektórych pomieszczeniach mieszczących nowe linie technologiczne.
                              W zasadzie to mają rację z zakazem fotografowania. Ale tak naprawdę to na takich zdjęciach i tak nic nie da się "podpatrzyszyć". Przysłowiowy "Diabeł" tkwi w szczegółach a te są ukryte...
                              Dla wycieczek wyznaczyłbym miejsca w których można zrobić zdjęcia z klimatem - w Tychach na starej warzelni.
                              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                              www.twojmalybrowar.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...