Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

degustacja ankietowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19184

    degustacja ankietowa

    byłem dzisiaj na czymś takim organizowanym przez jakąś firmę zajmującą się promocją marki, czy coś takiego.
    już na wstępie pytania: "jakie Pan piwo pija?" i tu wymieniam... a kobieta robi oczy... a coś z jasnego pełnego... też nie trafiłem w coś co ona kojarzy z piwem. w końcu zapytała wprost: "co Pan pija częściej Warkę J.P. czy Tyskie Gronie?" z konieczności musiałem powiedzieć, że Tyskie, bo będąc niedawno za miastem na rowerze niczego innego prócz wielkiej trójcy nie było. do rzeczy jednak...
    test był przeciętny: piwo lane z butelki, mało schłodzone no i masówka...
    najpierw jedno piwo i ocena smaku, koloru, zapachu, etc... potem drugie tak samo. potem porównawczo naraz, a na koniec już w firmowych szklankach. wyszło na to, że preferuje Tyskie :-)
    niemniej na podstawie takich dziwnych badań ustala się co ludzie piją, a patrząc na inne stoliki degustacyjne widziałem jak goście równo żłopali co i jak popadnie, rzucając na oślep oceny.
    Last edited by e-prezes; 26-08-2004, 16:45.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Ty tu nie czaruj tylko wal, kawa na ławę – jak się załapać na takie degustacje…
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Mistrzu
      Senior
      • 08-2003
      • 750

      #3
      Odp: degustacja ankietowa

      e-prezes napisał:
      byłem dzisiaj na czymś takim organizowanym przez jakąś firmę zajmującą się promocją marki, czy coś takiego...najpierw jedno piwo i ocena smaku, koloru, zapachu, etc... potem drugie tak samo. potem porównawczo naraz, a na koniec już w firmowych szklankach. wyszło na to, że preferuje Tyskie...
      Gdyby nie to co napisałeś, że na koniec podano piwo w firmowych szklankach to tego typu test byłby nazwanym z polska "ślepym testem smaku". Jednak w teście takim nie ujawnia się respondentom co pili i które (nie widząc opakowania) wskazali jako najlepsze. Mam na swoim koncie prowadzonych parenaście BLIND TASTE TESTów, a to w czym ePrezesie brałeś udział, jak słusznie zauważyłeś, to po prostu chamska promocja, która w zawoalowany sposób ma przekonać konsumenta jak bardzo się mili, że nie pije np. Tyskiego, skoro jego zmysły mówią, że to najlepsze.
      Last edited by Mistrzu; 26-08-2004, 18:28.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19184

        #4
        Dokładnie masz rację, bo już przed testem wiedziałem które browaru mogły w nim brać udział (spodziewałem się tylko szerszej oferty), a po kilku pytaniach w czasie testu byłem pewien, że wynik nie może być inny. Pani nakłaniała mnie do wypicia wszystkiego co nalała, ale Warka po prostu mi nie smakowała, a Tyskiego wypiłem nie więcej.
        ...a odpowidając na pytanie Adama16 powiem, że brałem udział w innych badaniach rynku niejednokrotnie i pewnie mają moje dane w bazie. Tutaj jednak było z "łapanki" w tym samym miejscu co ostatnio - tam zawsze przeprowadzają takie badania.
        Last edited by e-prezes; 27-08-2004, 14:13.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23816

          #5
          Raz wziąłem udział w podobnej akcji i więcej tego nie uczynię. Róznica była taka że za udział płacono gotówką a zestaw piw do oceny zawierał (dowiedziałem się o tym post factum) bodajże 5 piw tej samej marki, tyle że 4 z nich miały ewidentne wady (to już moje odczucie). Na tej podstawie ustalono że jedynie słuszne piwo także i mnie przypasowało.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎