Z czego kufel?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dudzik17
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2004.01
    • 68

    #16
    to zalezy co Ci sie bardzaiej podoba ja sam jednak wole ceramike z metalową klapka pozdro!!!!!!!!!

    Comment

    • macmon
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2002.10
      • 140

      #17
      Z punktu widzenia degustatora optowałbym za szklanym wysokim kuflem, gdyż mógłbym obserwować barwę, klarowność i nasycenie piwa CO2 obserwując pod światło bąbelki gazu wydzielającego się w masie piwa. Odpowiednia wysokość kufla zapewnia możliwość zbadania czasu opadania piany, który jest kryterium wysycenia i jakości związania CO2 w piwie. Piwa saturowane szybko uwolnią CO2 i piana szybko zniknie znad piwa.

      Comment

      • Marusia
        Marszałek Browarów Rzemieślniczych
        🍼🍼
        • 2001.02
        • 20221

        #18
        A ja lubię szklane kufle pękate, lub szerokie, ale niskie.
        Z tym, że moje upodobania się zmieniają z roku na rok: najpierw wolałam szklanki, potem wysokie, wąskie kufle, no a teraz takie. Zobaczymy, co będzie za rok - tylko kształty kufli mi się kończą
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Ark
          Porucznik Browarny Tester
          • 2003.04
          • 414

          #19
          Podobają mi się (polubić jeszcze nie zdążyłem - jakoś nie mogę na giełdach wypatrzyć) szklane kufelki w kształcie baryłek.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • naczelnik
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.08
            • 1884

            #20
            Trochę chyba odbiegamy od tematu, nieprawdaż?

            Dla mnie mistrzostwem jest Ś.P. kufel ze Szwejka. Nie ma drugiego takiego , który leżałby tak wspaniale w mojej dłoni. Był oryginalny, niepowtarzalny, wyjątkowo prosty. Wzór inny, zupełnie. Dlatego szczególnie sobie go upodobałem. Szkoda, że go opłakuję...
            Last edited by naczelnik; 2005-01-08, 06:17.
            Popieram domowe browary!

            Polakom gratulujemy naczelnika

            Zamykam browar.
            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

            Comment

            • ArturŁ
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2004.11
              • 374

              #21
              Odp: Z czego kufel?

              arcy napisał(a)
              Przydałby mi się drugi kufel i zastanawiam się, z czego powinien być wykonany. Co Waszym zdaniem jest lepsze: szkło, ceramika, glina, kamionka?
              Na kuflach się nie znam bardzo dobrze - ja pijam ze szkła.

              Comment

              • radogol
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2004.02
                • 38

                #22
                ja mam swoj ulubiony szklany kufel przywieziony z reichu. taki od bitburger'a - nic szczegolnego z zewmnatrz, ale mam bardzo mile wspomienia z nim zwiazae, a to chyba jest czesto wazniejsze od szczegolow budowy "anatomicznej" naczynia
                powrót po latach na browar.biz

                Comment

                • Fala
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2004.07
                  • 671

                  #23
                  radogol napisał(a)
                  ja mam swoj ulubiony szklany kufel przywieziony z reichu. taki od bitburger'a - nic szczegolnego z zewmnatrz, ale mam bardzo mile wspomienia z nim zwiazae, a to chyba jest czesto wazniejsze od szczegolow budowy "anatomicznej" naczynia
                  Coś jest w tym Bitburgerze bo ja mam pokalik przywieziony z beerfestu w Pradze i też bardzo go lubię A jeżeli chodzi o kufle na specjalne okazje to chyba najlepsze są ceramiczne
                  Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                  Admin ma zawsze rację

                  PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                  Comment

                  • Huq0
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2004.12
                    • 15

                    #24
                    Ja tam pije ze swojego ceramiczneog "kufla szefa" ale poluje na jakis pozadny szklany z metalowa klapka
                    ...Quot homines, tot sententiae...

                    Comment

                    • Akren
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2004.12
                      • 111

                      #25
                      Może nie ma się co chwalić, ale powiem że ja mam kufel z promocji kasztelana za wysłanych 10 kapsli i 10 etykiet. Co jak co ale bardzo go lubie, zresztą to mój ulubiony typ kufla. Jest on z grubego szkla, wysoki, i ma takie grube, masywne dno. Naprawde fajny kufelek.
                      A taki z metalową klapką też chętnie bym sobie sprawił. Jak znajde go gdzieś to pewnie tak zrobie

                      Comment

                      • macmon
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2002.10
                        • 140

                        #26
                        naczelnik napisał(a)
                        Trochę chyba odbiegamy od tematu, nieprawdaż?

                        Dla mnie mistrzostwem jest Ś.P. kufel ze Szwejka. Nie ma drugiego takiego , który leżałby tak wspaniale w mojej dłoni. Był oryginalny, niepowtarzalny, wyjątkowo prosty. Wzór inny, zupełnie. Dlatego szczególnie sobie go upodobałem. Szkoda, że go opłakuję...
                        Od jakiego tematu? Ty, Naczelniku odbiegłeś od tematu totalnie, bo opisałeś wzór, wrażenia, oryginalność prostoty, a nie podałeś materiału, z jakiego wykonany był Twój Ś.P. Szwejkowski kufel
                        Napisz, co się z nim stało?

                        Comment

                        Przetwarzanie...