Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Parasol w ogrodzie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Fuck_Hate
    Junior
    • 09-2004
    • 1

    Parasol w ogrodzie

    Witam!
    Czy legalnym jest posiadanie w prywatnym ogrodzie parasola z logiem browaru? Wydaje mi sie, że tak. Zdaje sobie sprawe z tego, ze pytanie jest dosyc dziwne, ale zrodzilo sie podczas pewnej dysputy piwoszy, wiec zapytuje, aby rozwiac wszelkie watpliwosci.
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    O ile wiem to parasole są własnością browaru. Sprzedawcom są one dostarczane podobnie jak nalewaki na zasadzie wypożyczenia.
    Kupić ich od browaru nie można. Inna sprawa że browary często nie obierają wyposażenia po zakończeniu umowy. Prawdopodobnie nie panują nad tym wyposażeniem.
    Słyszałem ostatnio że przedstawiciele pewnej grupy przy okazji dojazdu do klientów spisywali adresy ogródków prywatnych w których stały ich parasole.
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • WES
      Senior
      • 11-2003
      • 111

      #3
      Odp: Parasol w ogrodzie

      Fuck_Hate napisał(a)
      Czy legalnym jest posiadanie w prywatnym ogrodzie parasola z logiem browaru?
      Tak, jeżeli nabyłeś ten parasol z legalnego źródła lub w umowie sklepu/piwiarni z właścicielem parasola, przewidziano i zapisano taki wariant.
      W przeciwnym razie ... znasz odpowiedź.
      -
      Wspiera i rozwija Piwowarstwo Amatorskie

      Comment

      • AŃĆKA
        Senior
        • 01-2003
        • 315

        #4
        Czy można mieć w ogródku parasol firmowy?
        Odpowiedź brzmi - mieć można , ale w każdym momencie istnieje ryzyko pojawienia się u Ciebie przedstawiciela danej firmy wraz z policją i parasol zostanie Ci zabrany.Ponieważ logo jest znakiem zastrzeżonym i nikt nie ma prawa sprzedawać parasoli z logiem (nawet producent).Zatem kupić legalnie po prostu nie można.
        Np w moim mieście parasol firmowy w prywatnym ogródku nie postoi nawet kilka dni ...
        http://www.beercoasters.i15.eu

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23816

          #5
          a jak się dostanie parasol prosto z browaru w prezencie? tak jak np. podstawwki? przyjdzie przedstawiciel browaru z policją i mi go odbierze? na jakiej podstawie?

          to, że parasol posiada logo nie znaczy przecież że nie można się takim parasolem posługiwać. Oczywiście nie mam na myśli produkcji przedmiotów (np. parasoli) z logo jakiegoś browaru i sprzedaży ich bez pozowlenia właściciela takiego znaku.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • peter_1000
            Senior
            • 05-2003
            • 583

            #6
            ART napisał(a)
            a jak się dostanie parasol prosto z browaru w prezencie? tak jak np. podstawwki? przyjdzie przedstawiciel browaru z policją i mi go odbierze? na jakiej podstawie?

            to, że parasol posiada logo nie znaczy przecież że nie można się takim parasolem posługiwać. Oczywiście nie mam na myśli produkcji przedmiotów (np. parasoli) z logo jakiegoś browaru i sprzedaży ich bez pozowlenia właściciela takiego znaku.
            Jakoś nie wyobrażam sobie aby jakiś browar był na tyle hojny by rozdawał w prezencie parasole. Jeśli jednak tak, to chyba możesz prosić o jakieś zaświadczenie o takiej darowiźnie.

            To że parasol posiada logo, faktycznie nie znaczy że nie można się nim posługiwać, jednak jeśli dany browar nie wprowadzi swoich parasoli do wolnego handlu lub nie rozdaje w prezentach, to posiadanie takowego w prywatnym ogródku daje do myślenia
            Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Rozdawać na prawo i lewo pewnie żaden browar nie rozdaje, ale chyba może trafić się jakiś prezent. Art, przyznaj się, ile parasoli już masz w domu?

              W sumie ciekawa sprawa - co może browarowi przeszkadzać parasol w prywatnym ogródku? Już pomijając kwestię przywłaszczenia, czy chodzi o to, że zjawia się spragniony klient i wali jak w dym do parasola, a tam owszem, piwo się leje, ale niekonieczne dla każdego chętnego? I wizerunek producenta niby podupada.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎