Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hi tech. Najnowsze urządzenie do oznaczania terminu przydatności piwa.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • I_Sekretarz
    Junior
    • 09-2004
    • 24

    Hi tech. Najnowsze urządzenie do oznaczania terminu przydatności piwa.

    Witam,
    Pijąc czasami piwko i oglądając etykietę zastanawiałem się jakie urządzenie nacina daty przydatności do spożycia. Wyobrazałem sobie coś w rodzaju nacinarki, wypalarki, sterowanej oczywiscie automatycznie, elektronicznie przy pomocy guzików, przycisków i tym podobnych urządzeń.

    Przebywajac w browarze który produkuje dla nas piwo spostrzegliśmy proces produkcyjny który powalił nas na kolana. Po opanowaniu się dokonalismy dokumentacji fotograficznej tej czynności.
    Fotka poniżej. Reszta fotek na naszej stronie www.

    W tak siermiężny sposób powstaje wyśmienite piwo PROLETARYAT.
    Lubimy nasze piwo i lubimy sposoby dzięki którym powstaje.

    Attached Files
    http://www.proletaryat.pl
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23816

    #2
    Po raz kolejny zamieszczasz wiadomości o zabarwieniu reklamowym. Kolejne posty będę usuwał bez ostrzeżenia. Reklamowanie się w naszym serwisie jest PŁATNE.

    Jeżeli chcesz się dzielic z nami ciekawostkami - to okrajaj je z treści reklamowych.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      taki patent widziałem jeszcze jakieś 5-6 lat temu w śp browarze warszawskim. Nie mówię iż była to jedyna (a zwłaszcza główna) metoda datowania piwa ale fakt iż widać czasami posiłkowano się tą metodą Nie jestem jednak pewien czy metoda warszawska nie była przypadkiem nieco nowocześniejsza poprzez wyeliminowanie brzeszczota za pomocą mechanicznej piły-tarczówki.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Tęże technikę zaobserwowaliśmy w Okuniewie 2 lata temu.

        Comment

        • kangurpl
          Senior
          • 03-2002
          • 2660

          #5
          Odp: Hi tech. Najnowsze urządzenie do oznaczania terminu przydatności piwa.

          [i]... Wyobrazałem sobie coś w rodzaju nacinarki, wypalarki, sterowanej oczywiscie automatycznie, elektronicznie przy pomocy guzików, przycisków i tym podobnych urządzeń.
          ... [/B]
          Najprostsze metody są najpewniejsze, pewnie można etykiety nacinać przy pomocy lasera sterowanego numerycznie. Ale po co ???
          Ile to piwo by musiałoby kosztować jakby każdy browar fundował sobie taki sprzęt
          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Comment

          • Krzysztof
            Senior
            • 04-2001
            • 1689

            #6
            Odp: Odp: Hi tech. Najnowsze urządzenie do oznaczania terminu przydatności piwa.

            kangurpl napisał(a)
            Najprostsze metody są najpewniejsze, pewnie można etykiety nacinać przy pomocy lasera sterowanego numerycznie. Ale po co ???
            Ile to piwo by musiałoby kosztować jakby każdy browar fundował sobie taki sprzęt
            No właśnie. Nie potrzebne koszty dla małych browarów.
            Przez nacinanie oznaczano datę przez długie lata w browarach i rozlewniach piwa. Metody były różne w zależnosci od zasobności portwela: piłka ręczna lub mechaniczna, wypalanie.
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              żąleną napisał(a)
              Tęże technikę zaobserwowaliśmy w Okuniewie 2 lata temu.
              I w Konstancinie tak czynią.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎