Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

poważne dane na temat rynku piwa w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adina
    Junior
    • 11-2004
    • 3

    poważne dane na temat rynku piwa w Polsce

    szukam pomocy u Was bo tylko tutaj pozostalo mi jej szukac.
    potrzebuje dane na temat analizy rynku piwa w Polsce.
    wszelkie wiadomosci beda pozadane. dane liczbowe o sprzedazy, produkcji wszystko przyjme
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    To zaczyna być już wnerwiające. Czy wszyscy dzisiejsi studenci to patentowane lenie i nie chciałbym napisać głupki ale samo to słowo się ciśnie na usta.. Słowa są ostre ale
    a) jesteś chyba z 20 osobą chcącą takie dane i jak każdej z nich nie chciało Ci się tych danych poszukać najpierw samemu/samej. My możemy odpowiedzieć na jakieś konkretne pytania ale najpierw pokaż nam, że cokolwiek sam/sama zrobiłaś
    b) istnieje coś takiego jak wyszukiwarka (znaleźć przez nią można trochę informacji i jeszcze więcej już realnych źródeł)
    c) istnieją archiwa gazet (Rzepa, GW, Polityka itd, które zamieszczają co jakis czas różne raporty)
    d) istnieją czasopisma branżowa (Rynki Alkoholowe czy nieistniejący już ale dostepny Piwosz)
    e) istnieje wyszukiwarka na browar.biz.

    Czy skorzystałaś/łeś chociaż z jednej takiej możliwości. Ja nie zamierzam odwalać za kogoś jego pracy. To tak jak bym podczas pisania swojej pracy magisterskiej napisał na forum hydrobiologicznym - dajcie mi takie i takie dane do mojej pracy bo nie chce mi się ich zebrać samemu. Tylko jaka wtedy byłaby wartość tej pracy?????

    Najpierw napisz nam co do tej pory zrobiłeś, jakie dane masz a do jakich nie udało się dotrzeć, jaki jest cel pracy i w jakim keirunku zmierzasz bo przecież wszystkie dane od sasa do lasa nie są nikomu potrzebne, i tak dalej i tak dalej.

    Przepraszam za ostrą formę tego listu ale po prostu dobija mnie część dzisiejszych młodych ludzi którzy uważają, że w porządku jest korzystać wyłącznie z pracy innych samemu mało bądź wręcz nic nie wnosząc. Jeszcze 10 lat temu większości studentom byłoby wstyd ale dzisiaj - szkoda gadać.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • piotrsh
      Senior
      • 07-2003
      • 435

      #3
      Spróbuj też w samych browarach, w stowarzyszeniu Browary Polskie
      http://www.browary-polskie.pl/index2.html oraz w firmach badających rynek- jeżeli potrzebujesz je do niekomercyjnego wykorzystania może Ci udostępnią. Powodzenia.
      Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

      Comment

      • adina
        Junior
        • 11-2004
        • 3

        #4
        dzieki

        wielkie dzieki ze odpisales

        1) dane mi sa potrzebne do raportu na analize rynku

        2) probowalam dostac sie nawet bezposrednio do browarow chociazby o dane archiwalne ale niestety sa one nieosiagalne

        3) wiekszosc osob reaguje wlasnie tak jak ty no ale wlasnie w takiem razie jak mam zdobyc jakiekolwiek info skoro wszyscy na dzien dobry warcza
        4) nie moja wina ze jest teraz tylu studentow i kaza wszystkim robic takie prace

        dzieki za jakakolwiek reakcje i pozdrawiam

        Comment

        • adina
          Junior
          • 11-2004
          • 3

          #5
          Piotrsh dzieki stronka jest super

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            W Rzeczpospolitej zajmuje się tematem pani Lidia Oktaba z działu gospodarczego. W Rzepie sporo jest materiałów podstawowych w tym podumowania kwartalne. Jeszcze więcej jest w Pulsie Biznesu.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎