Moderowane degustacje

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2001.08
    • 8305

    Moderowane degustacje

    Uwaga - to luźne uwagi i refleksje.

    Przeglądając czeskie piwne serwery trafiłem na ciekawe cykliczne wydarzenie. Mianowicie - Klub znawców (miłośników) piwa organizuje comiesięczne moderowane degustacje (np.: dziesiątek z małych browarów albo ogólnie piw ciemnych itp.).Polega to na tym, że pod kierunkiem doświadczonych zawodowych degustatorów (np.: z browarów) uczestnicy (zgłosić się może każdy - opłata około 200 koron, liczba miejsc ograniczona, liczba oglądających dowolna) degustują według praw sztuki - piwa. Oceny się zapisuje a potem przedstawia na www.svetpiva.cz
    Odbywa się to w Pradze (Pivovarsku Dum), Brnie (Piwiarnia Starobrna - duży koncern a jednak przyjazny (sic)), Klatovych (Modry Abbe - piwiarnia), Hradcu Kralovym (?).

    I tak sobie pomyślałem czy byłoby coś takiego możliwe w naszych warunkach. Pewnie nie, bo nie mamy jakiejś zaprzyjaźnionej knajpy do której możemy oficjalnie przywieźć piwa z innych browarów (trzymane są one według zasad - temperatura itp), nie ma chyba w nas też mocy organizacyjnej aby taką rzecz prowadzić przez dłuższy czas.
    Są wśród nas ludzie w browarów: Kemp, Simon, Krzysztof, jest nieoceniony Czes ale nie wiem czy dali by radę odrywać się od swoich obowiązków aby takie degustacje poprowadzić (oczywiście na zmianę).

    Tak więc nie chcę tutaj ropętywać dyskusji o tworzeniu czegoś (były już różne takie i nic z nich nie wynikło).Podaję jedynie tą informację jako ciekawostkę i i jednak dowód, że w innych krajach ludzie organizują rzeczy o których w Polsce można tylko pomarzyć. A najgorsze jest to, że to przez nasz (także mój) jedynie słomiany zapał, tak jak wszystkim Polakom brak nam zdolności organizacyjnych, wytrwałości w dążeniu do celu i wreszcie jakiejś takiej "powagi" w tym co robimy.

    Może jednak część z nas wspólnie z Bractwem Piwnym w oparciu o Peron6 spróbowało by coś podobnego zorganizować. Ja chętnie pomogę i na każdą degustację do Łodzi przybędę
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • Marusia
    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
    🍼🍼
    • 2001.02
    • 20221

    #2
    Cieszę się, Zythumie, że jednak duch organizatora Cię nie opuścił

    A co do ludzi z browarów na forum: pamiętaj, ze to, że ktoś pracuje w browarze nie oznacza, że jest kiperem i może taką degustację przeprowadzić. Ostatecznie informatyk czy przedstawiciel handlowy (nie mam na myśli nikogo konkretnego, bo nie wiem, czy się część zajmuje) wcale nie musi się znać na piwie, a nawet jeśli się zna, to nie ma udokumentowanych predyspozycji do przeprowadzania degustacji. Znam tylko jedną osobę na forum wykonującą to zawodowo.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • zythum
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2001.08
      • 8305

      #3
      Bardziej chodziło mi o sam początek - np.: o wskazanie właściwych ludzi.

      Widzę jeszcze jeden problem (jako organizator z doświadczeniem widzę same problemy) - współpraca z browarami. Sami wiecie, że z niektórymi nie idzie się dogadać - i tu też potrzebni byliby ludzie z branży aby przełamać pierwsze lody.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Borysko
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2004.02
        • 1144

        #4
        No cóż, pomysł sam w sobie ciekawy. Problemem może jednak okazać się znalezienie degustatorów z odpowiednimi kwalifikacjami chętnych i mogących poświęcić swój czas. Ja ze swojej strony postaram sie przedstawić tę propozycję ludziom z Bractwa. Peron 6 na pewno przyjąłby u siebie taką imprezę. Trudniejsze byłoby już zdobycie piw (chyba, że jasne polskie, ale ile można...). Poza tym nie wiem, czy najpierw nie należy przeszkolić tych potencjalnych degustatorów, a dopiero potem pozwolić im degustować.
        Ja osobiście mogę jeszcze dodać, że organizacja takiej imprezy w Łodzi bardzo by mi odpowiadała...

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.01
          • 4628

          #5
          Mnie bardziej odpowiadałoby w Warszawie, ale Łódź jest jak najbardziej do zaakceptowania .

          Pomysł faktycznie bardzo ciekawy - zwłaszcza, że poza jasnymi pilsami dałoby się chyba zebrać trochę ciemnych. Jeżeli nawet nasi Forumowicze pracujący w browarach nie są kiperami, to może mogliby pomóc w nawiązaniu kontaktów z kiperami, którzy są w browarach zatrudniani, tudzież z samymi browarami. Udział Bractwa byłby na pewno cenny - bądź co bądź stowarzyszeniu łatwiej będzie pokonać różne formalne przeszkody (które mogą się pojawić), niż nieformalej przecież grupie Forumowiczów (co nie znaczy, że będziemy tylko siedzieć i oczekiwać na efekty).
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • Krzysztof
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2001.04
            • 1689

            #6
            Degustacje...

            Pomysł wydaje się dobry nawet jeśli wymagałby dopracowania w szczegółach tj. opracowanie własnego regulaminu degustacji - mo ze wzór dałoby się zaczerpnąć z regulaminów z przed laty. Dobrze opracowany regulamin to podstawa sukcesu. Może ktoś ma pomysł. Przydałby się takowy nawet gdyby miał odbiegać od ogólnie przyjętych regulaminów. Oczywiście bez przesady.
            Jeżeli chodzi o ludzi z browarów to dysponuja oni duzym doświadczeniem w degustowaniu piwa. Należy jednak zauważyć, że podczas takich degustacji ocenia się piwa trochę inaczej niż robi to konsument. Czasem znajdujemy wady w piwie, które są dla nas nie do zaakceptowania. Konsumentom natomiast one odpowiadają, gdyż ich zdaniem stanowią część bukietu piwa. I faktycznie. Ale trzeba znać umiar i umieć smak czy zapach interpretować, a to nie jest łatwe. W chwili obecnej nie widzę możliwości przeszkolenia forumowiczów na degustatorów ze względów finansowych. Myślę, że z czasem można wyłonić grupę ludzi, którzy będą chcieli w takich spotkaniach uczestniczyć.
            Żeby zorganizować taką degustację należy także znaleźć pomieszczenie żeby można było w spokoju zdegustować piwo uprzednio odpowiednio schłodzone i anonimowo podane. W chwili obecnej nie mam pomysłu na lokalizację. Jak coś wymyślę to dam znać.....
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • zythum
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2001.08
              • 8305

              #7
              Jeżeli chodzi o degustatorów amatorów to w Czechach wygląda to tak, że przed każda degustacją przechodzi sie krótkie szkolenie. Oczywiście odbywa sie w oddzielnym pomieszczeniu, piwa sa zakupywane bądź dostarczane z browarów przy zachowaniu w miarę równego terminu przydatności do spożycia, piwo jest przywożone na kilka dni przed degustacją i przechowywane w odpowiednich warunkach. Oczywiście taka degustacja nie jest profesjonalna ale jednak na pewno rozwija wiedzę o piwie i smaku, a jednocześnie pokazuje aspekty o jakich na codzień nie myslimy. Dla browarów zas stanowi zawsze jakies badanie focusowe.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • Krzysiu
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2001.02
                • 14936

                #8
                Mogę znaleźć takie pomieszczenie w Świdnicy

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2004.06
                  • 6310

                  #9
                  Pomysł jest bardzo dobry.
                  A lokalizacja? Przecież już padła wyżej propozycja - łódzki Peron 6. Właściciel na pewno by się zgodził, byłby wręcz ucieszony.

                  Comment

                  • dori
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2004.10
                    • 320

                    #10
                    W razie czego jako były degustator służę pomocą

                    Comment

                    • slado
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2003.07
                      • 1072

                      #11
                      Kiperem nie jestem. Oceniać piw w słowie kwiatem przybranym nie potrafię, ale gdyby zabrakło chętnych do degustacji to i owszem , jestem pod ręką. Zawsze imprezę uratować przed klapą organizacyjną mogę.

                      Comment

                      • peter_1000
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2003.05
                        • 583

                        #12
                        Odp: Degustacje...

                        Krzysztof napisał(a)
                        ... Należy jednak zauważyć, że podczas takich degustacji ocenia się piwa trochę inaczej niż robi to konsument. Czasem znajdujemy wady w piwie, które są dla nas nie do zaakceptowania. Konsumentom natomiast one odpowiadają, gdyż ich zdaniem stanowią część bukietu piwa...
                        Tak z ciekawości i trochę obok tematu, jakie to wady są nie do przyjęcia dla zawodowców a cenione przez konsumentów ?
                        Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2001.04
                          • 1689

                          #13
                          zythum napisał(a)
                          Jeżeli chodzi o degustatorów amatorów to w Czechach wygląda to tak, że przed każda degustacją przechodzi sie krótkie szkolenie. Oczywiście odbywa sie w oddzielnym pomieszczeniu, piwa sa zakupywane bądź dostarczane z browarów przy zachowaniu w miarę równego terminu przydatności do spożycia, piwo jest przywożone na kilka dni przed degustacją i przechowywane w odpowiednich warunkach. Oczywiście taka degustacja nie jest profesjonalna ale jednak na pewno rozwija wiedzę o piwie i smaku, a jednocześnie pokazuje aspekty o jakich na codzień nie myslimy. Dla browarów zas stanowi zawsze jakies badanie focusowe.
                          Szkolenie jest jak najbardziej do przyjęcia, a wręcz byłoby wskazane celem przypomnienia wszystkim degustatorom reguł czyli właśnie regulaminu.
                          Nawiązując do regulaminu to kiedyś na degustacjach podawano próbę ślepą z której liczono szybko średnią i podawano do wiadomości degustatorom w czasie degustacji, żeby mogli się odnieść do tej średniej i odpowiednio oceniać. Podczas obliczania wyników odrzucano wyniki odbiegające o 10% powyżej i poniżej od średniej (jezeli takie oceny były). Następnie liczono srednia raz jeszcze i uzyskiwano wynik końcowy do klasyfikacji. Dawało to mozliwość unikniecia duzych "przewałek" tak jak to było w przypadku piwa z Lwówka Śl w czerwcu tego roku....
                          Teraz można dawać max swojemu piwu i dołować innych - bez karnie
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2001.04
                            • 1689

                            #14
                            Odp: Odp: Degustacje...

                            peter_1000 napisał(a)
                            Tak z ciekawości i trochę obok tematu, jakie to wady są nie do przyjęcia dla zawodowców a cenione przez konsumentów ?
                            Są związki np. dwuacetyl, który w małych ilościach np w okolicach 0,15 mg/l jest dla fachowców wadą a dla konsumentów składnikiem bukietu. Czasem nawet przyjemnym. Rzecz w tym, że dla jednych dwuacetyl jest zapachem drażniącym przy danym stężeniu a dla drugich ciekawą nutką. Nie ma w tym nic złego. Rożnica wynika z treningu i wyrobienia sensorycznego.
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • grzeber
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼🍼
                              • 2002.05
                              • 2869

                              #15
                              A jaką nutę smakową lub zapachową daje ów dwuacetyl ? Czy w większym stężeniu jest ona wyczuwalna dla zwykłych konsumentów jako wada ?
                              pozdrawiam
                              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                              Comment

                              Przetwarzanie...