Chwalę Grupę Żywiec S.A.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woj58
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2006.11
    • 15

    #91
    może te wina są robione z tej wódy i wody i jeszcze jakiegoś barwnika oraz substancji zapachowo smakowych identycznych z naturalnymi, napewno pyszne....

    Comment

    • snorre
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2006.02
      • 655

      #92
      Teraz sobie przypominam, że żonie kupowałem jakieś wino z RPA i było z tyłu na etykiecie, że importowane przez GŻ. Wino ponoć było dobre, sam się nie znam, ale z tego co wąchałem było dość gęste i napewno nie rozwodnione (jak piwa Gż)
      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

      Comment

      • kopyr
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2004.06
        • 9475

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
        He, he. Właśnie wyczytałem na stronach Grupy Żywiec, że zajęli się sprzedażą....

        ...wina.
        Z tego co wiem to zajmuje się tym Żywiec Trade. Zresztą to akurat jest najmniej szokujące. Heineken jest z tego co kojarzę właścielem iluś tam winnic na świecie, zwłaszcza Chile. Wina, tym razem z RPA, ma w swojej ofercie również KP.
        Wracając zaś do Tradu, to handlują oni pełnym przekrojem alkoholi i napojów. To co wielu może zaskoczyć, to fakt, że handlują np. Tyskim.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Krzysiu
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2001.02
          • 14936

          #94
          Ponieważ spółki Żywiec Trade wyodrębniły się z sieci dystrybucji Grupy Żywiec i funkcjonują niezależnie, chyba nawet bez większościowego kapitału Heinekena. Są to zresztą duże spółki i w poszczególnych województwach są wysoko w rankingach pod względem wuelkości obrotów i zysków.

          Comment

          • kopyr
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2004.06
            • 9475

            #95
            Handlowanie Tyskim nie wynika z jakiejś samowolki ŻT wobec GŻ. Po prostu niektóre, szczególnie małe, sklepy nie zamierzają brać piwa z kilku hurtowni, chcą mieć tylko jednego dostawcę, bo to wygodne. Wobec czego ŻT aby handlować z tymi sklepami wprowadziło do oferty piwa np. z KP. Inną zaskakującą rzeczą jest fakt, że często GŻ ma lepsze ceny na Tyskie niż oficjalni dystrybutorzy tegoż. ŻT nie obowiązują bowiem cenniki, które KP narzuca swoim dystrybutorom.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Pietrzak
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2007.05
              • 29

              #96
              Byłem wczoraj w Tychach.Produkcja wygląda jak mechaniczna ubojnia.Piliśmy piwo na darmowej degustaci.Swiństwo.Nie znoszę piw z Swiętej Trójcy.Nikt mnie do tego piwa nie przekona.A propos ce ja wolę załapłacić więcej ale za cos lepszego.Inna sprawa że ja płacę 1.70 za ciechana

              Comment

              • Shlangbaum
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2005.03
                • 5828

                #97
                Browar Zamkowy w Cieszynie

                Po piątkowym zwiedzaniu Browaru Zamkowego w Cieszynie, muszę pochawalić GŻ za:

                -utrzymywanie tego żywego skansenu jakim jest Browar Zamkowy
                -za fermentację piwa w otwartych kadziach w tym browarze
                -za dekokcyjne zacieranie w tym browarze
                -za to, że ponad stuletnie wyposażenie nadal jest sprawne i działa w tym browarze

                Mam tylko nadzieję, że kiedyś jaki prezesik z Holandii nie wpadnie na pomysł, by w ramach redukcji kosztów zamknąć ten browar...

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • kopyr
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2004.06
                  • 9475

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                  Mam tylko nadzieję, że kiedyś jaki prezesik z Holandii nie wpadnie na pomysł, by w ramach redukcji kosztów zamknąć ten browar...
                  Prędzej bym się obawiał ambitnego dyrektora finansowego znad Wisły, który będzie chciał się wykazać przed centralą cięciem kosztów.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Czes
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2001.06
                    • 752

                    #99
                    To, że Cieszyn dotąd funkcjonuje jest możliwe tylko dlatego, że browar bardzo spodobał się właśnie jednemu "prezesikowi" z Holandii.
                    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2005.03
                      • 5828

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
                      To, że Cieszyn dotąd funkcjonuje jest możliwe tylko dlatego, że browar bardzo spodobał się właśnie jednemu "prezesikowi" z Holandii.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                      Prędzej bym się obawiał ambitnego dyrektora finansowego znad Wisły, który będzie chciał się wykazać przed centralą cięciem kosztów.
                      W temacie wypowiedziałem się, by pochwalić Grupę Żywiec, więc określenie "prezesik" nie dotyczy się osoby, która aktualnie odpowiada za utrzymanie przy życiu tego cudnego browaru - chwała mu za to Użyłem tego sformuowania w obawie, by tego stanu rzeczy nie zmienił nikt w przyszłości, nie ważne czy Polak czy Holender.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • ZIOMEK2
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2004.09
                        • 2523

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                        Po piątkowym zwiedzaniu Browaru Zamkowego w Cieszynie, muszę pochawalić GŻ za:

                        -utrzymywanie tego żywego skansenu jakim jest Browar Zamkowy
                        -za fermentację piwa w otwartych kadziach w tym browarze
                        -za dekokcyjne zacieranie w tym browarze
                        -za to, że ponad stuletnie wyposażenie nadal jest sprawne i działa w tym browarze

                        Mam tylko nadzieję, że kiedyś jaki prezesik z Holandii nie wpadnie na pomysł, by w ramach redukcji kosztów zamknąć ten browar...

                        Ja też dołączam się do tych słów bo nic więcej nie potrafię dorzucić - tak trzymać !

                        Comment

                        • ZIOMEK2
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2004.09
                          • 2523

                          tak się strasznie zapędziłem, że zapomniałem o sytuacji Zywieckiego Portera w Cieszynie.

                          Będąc ostatnio w Cieszynie rozmawiałem tu i tam, i muszę stwierdzić, iż Brackie jest dostępne tam wszędzie - podobnie jak Tyskie w Tychach ! Można też dostać tamtejszego portera w postaci flaszkowej, i jeszcze da się zauważyć Brackie śmiało atakujące zaolziańską ziemie ( 20kcz/ 0,5l ) i to prawie wszystko ...

                          To prawie - znaczy się poważnym problemem, gdyż znaczna część restauratorów nie wie, iż w cieszyńskim browarze warzy się portera i można go serwować w postaci beczkowej !!!

                          Uważam, że przynajmniej w okresie zimowym jest wskazane jego spożywanie tam - także w postaci beczkowej - chociaż śladowo, w kilku miejscach ! Nie uwierzę, że nie ma nie niego chętnych, zaś sam Cieszyn nie jest przecież prowincjonalnym miasteczkiem !

                          Dla tego powyższego faktu - wielki minus dla GŻ !

                          Więc kochani żywcem z Żywca i Cieszyna - zróbcie coś aby nie trzeba było jeździć za porterem ( tym beczkowym ) do najbliższego Ustronia lub Wisły z B-B na czele!
                          Last edited by ZIOMEK2; 2007-06-21, 19:38.

                          Comment

                          • ZIOMEK2
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2004.09
                            • 2523

                            chwale i jeżdżę, i chwalę - ale czy coś się zmieni lub zmieniło w sprawie cieszyńskiego ?

                            Comment

                            • Tomasz_Moczarski
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2008.01
                              • 182

                              ZIOMEK2 - wracając do tematu beczek - draughtkegów jak na lekarstwo!
                              Prócz Heinekena nigdzie nie widziałem beczkowego piwa... No chyba, że w Żywcu Żywca, ale tak poza tym miastem to w normalnym sklepie nie chcą ich rozprowadzać czy jak?
                              koncerniak = prawie jak piwo :D
                              Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                              reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                              Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                              Comment

                              • Tomasz_Moczarski
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2008.01
                                • 182

                                Za takie promocje to ja lubie Żywca firme

                                szkoda natomiast, ze przy wprowadzeniu Desperadosa zamiast zmniejszyc cene to utrzymano albo zwiekszono tym samym ceny Murphy's (mniam) i Fischera (nie pilem)...
                                koncerniak = prawie jak piwo :D
                                Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                                reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                                Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                                Comment

                                Przetwarzanie...