Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • capitan2
    Junior
    • 12-2007
    • 4

    Ogólnie to budynki stoją i niszczeją a "złomiarze" się bogacą, podobno ma tam powstac galeria handlowa, ale póki co jest zalążek podziemnego parkingu, podobno ma tam powstac dyskoteka w podziemiach i ma byc chyba otwarta w drugie święto wielkanocne, częśc budynków wyburzą częśc przebudują i dobudują i tam ma powstac wyżej wspomniana galeria, pozdrawiam też sąsiadów zza miedzy ;] czasem tam bywam w okolicach bo wędkuje w Baryczy.

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1549

      Witam.Czy cos wiadomo o Czarnkowskim browarze? Na miejskim forum podano,że ogłosił upadłość.Prawda to?.PZDR
      mb WOS

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13952

        Zapewne chodzi ci o tem wpis z 5 grudnia. Nie wygląda mi on zbyt wiarygodnie, zwłaszcza z powodu na pewne sformułowania. Zacytuje go w całości:

        Szanowni Panstwo.Browar niestety czeka upadlosc, papiery juz w sadzie. Alternatywa bylo sprzedanie go Niemcom, wprawdzie za okragly milion,ale kto by to zniosl zeby Niemiec tu rzadzil.
        Szczerze mowiac nie wiem dlaczego dostawa nie dotarla do Szczecina. Prawdopodobnie kierowca sprzedal na lewo caly towar, ale nic mu nie mozna zrobic, bo zaslonil sie prawem.
        Takie zycie.Zatem to co w sklepach jeszcze jest i na magazynie,to resztowki.
        Z powazaniem,
        KJO


        / http://czarnkow.info/forum3/read.php?1,2923 /
        Last edited by Pendragon; 03-01-2008, 16:46.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
          Prawdopodobnie kierowca sprzedal na lewo caly towar, ale nic mu nie mozna zrobic, bo zaslonil sie prawem. Takie zycie.
          Buhaha Znaczy wyłącznie od sprzedaży na lewo 6 kegów ew. jednego samochodu piwa cały browar ma upaść? Jakoś trudno w to uwierzyć. Poza tym na razie ta informacja to zwykłe oszczerstwo.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
          ale kto by to zniosl zeby Niemiec tu rzadzil.
          Zgroza. Jak patrzę co Słowacy zrobili z Grybowem, to odnoszę wrażenie, że Czarnkowowi "niemiecka" ręka mogłaby wyjść na dobre. Skoro jednak lepiej zamknąć browar niż sprzedać go Niemcom, to brak mi słów.
          Zgadzam się z Pendragonem co do wiarygodności tego wpisu. Powiem więcej. Coś tu brzydko pachnie.
          Last edited by delvish; 03-01-2008, 17:34.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1549

            Ja tez na to patrzę z (tym bardziej że akurat spozywam Noteckie),tylko zastanawiam się czemu odwołano przetarg na browar,najlepiej jakby ktoś z miejscowych mógł to "obadać".PZDR
            mb WOS

            Comment

            • magstroz
              Member
              • 05-2006
              • 75

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa
              Ja tez na to patrzę z (tym bardziej że akurat spozywam Noteckie),tylko zastanawiam się czemu odwołano przetarg na browar,najlepiej jakby ktoś z miejscowych mógł to "obadać".PZDR
              Miejscowym ciężko się wypowiadać bo niestety nikt ich nie informuje, wręcz odcina się ich od źródeł informacji. Jakoś ten wpis nie wygląda mi na całkiem poważny - ale cóż - poczekamy zobaczymy.

              Comment

              • kamilh
                Junior
                • 06-2006
                • 2

                Czy browar w Grudziądzu upada?? Tak powiedziała mi sprzedawczyni w sklepie.Prawda to??

                Comment

                • Rycho_128
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 1048

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kamilh
                  Czy browar w Grudziądzu upada?? Tak powiedziała mi sprzedawczyni w sklepie.Prawda to??
                  Już coś niedawno było na forum o rzekomym upadku browaru w Grudziądzu, ktoś to dementował, ja powiem tyle, że sprzedawczynie z reguły mało albo nic nie wiedzą, tylko ploty sieją. Póki co bardzo duży wybór piw z Grudziądza cały czas jest, no i dobrze...
                  Gdański Browar WaRy
                  Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                  Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                  Comment

                  • Rycho_128
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 1048

                    No, oczywiście nie jest to wszechobecne dostępne wszędzie piwo, ale w gdańskim SMAKU duży wybór i bynajmniej tam sprzedawczynie nie mówiły, że browar pada. A z dyrektorem nie gadałem
                    Gdański Browar WaRy
                    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      Browary, szczególnie te duże , oprócz reklamy zajmują się też rozsiewaniem fałszywych informacji na temat konkurencji. Nie jest to żadna nowość w gospodarce, dzieje się tak też w innych gałęziach gospodarki. Ja rok temu od pracownika hipermarketu na pytanie czemu teraz nagle nie ma piwa z Browaru Ciechan, odpowiedział , że browar pewnie zbankrutował, bo tak słyszał od innych dostawców. Tak się "załatwia" firmy w wielu branżach. Zauważcie i prześledźcie taką aferę np w służbie zdrowia, jak "afera" z Corhydronem. Kto z tego powodu zmarł ? Kto został oskarżony ? Jaka teraz się sprawa toczy w tej sprawie, jakie konsekwencje ? Jeśli nie ma udowodnionych oficjalnych ofiar tej afery , to przecież powinni siedzieć ci co to wszystko wywołali. Kiedyś słyszałem opinie w mediach, że bodajże Browar Lubelski czy Browar Śląski, czerpie wodę do piwa z ujęcia znajdującego się na cmentarzu, co się okazało kompletną bzdurą. Browar w Grudziądzu być może przeżywa trudne chwile, ale przysłowiowym "gwoździem do trumny" mogą być takie właśnie plotki rozsiewane przez konkurencję.

                      Comment

                      • Rycho_128
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 1048

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
                        Browar w Grudziądzu być może przeżywa trudne chwile, ale przysłowiowym "gwoździem do trumny" mogą być takie właśnie plotki rozsiewane przez konkurencję.
                        Nie wiem, czy przeżywa, ja jak mam okazję to piję Grudziądze (różne), bo wszystkie są dobre, a niektóre bardzo dobre. Więc jeżeli nie chcemy żeby browar miał trudne chwile, to wspomóżmy go konsumpcją i dementowaniem niesprawdzonych plotek
                        Gdański Browar WaRy
                        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                        Comment

                        • rokor
                          Junior
                          • 04-2005
                          • 10

                          Niestety wygląda na to że to nie plotka i Browar Grudziądz kończy produkcje piwa. Szkoda że w tym blisko 100-tysięcznym mieście nie ma odpowiedniej liczby zwolenników własnego piwa tylko wszechobecne koncerniaki i tanie piwa z marketów wypierają niepasteryzowane grudziądzkie dobre piwo.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10856

                            Czy mógłbyś swoją teze jakoś umotywować?
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8094

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kamilh
                              Czy browar w Grudziądzu upada?? Tak powiedziała mi sprzedawczyni w sklepie.Prawda to??
                              Mnie sprzedawczynie na Mazurach usiłowały wmówić,że Kormoran od roku już jest zamknięty.Inna rzecz,że ich piw w rejonie Giżycka nie uświadczysz.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Kurcze,a ja bez problemów kupowałem piwa z Grudziądza w okolicach Wałcza i nic nie słyszałem ,że pada.


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...