Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krzysiek2006
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 05-2006
    • 37

    Hm Szkoda Krajana. Podobną sytuację przerabiałem u mnie w pracy. Nasi odbiorcy płacili za faktury na podstawie cesji Urzędom i innym kontrahentom (Zablokowane konta bankowe). To by oznaczało 3-6 miesięcy działalności i upadłość.

    Comment

    • Candlekeep
      Porucznik Browarny Tester
      • 11-2007
      • 367

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher
      Mieli całkiem dobrego Nakela to zamiast go mocniej promować wycofali z oferty
      Strzał we własne kolano.
      Zgadzam się w 100%. Bardzo lubiłem Nakela i moim zdaniem wart był promocji. A jeśli nawet nie promocji (bo moim zdaniem sam by się wypromował) - to zwykłej dostępności.
      Cóż, można powiedzieć, że Krajan ma kłopoty na własne życzenie. Szkoda.

      Comment

      • Pankracy
        Major Piwnych Rewolucji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 10-2007
        • 2793

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka
        - Konstancin ostatecznie wycofał się z przejęcia GAB'a...
        Co nie znaczy wcale, że GAB zostanie zamknięty.

        Comment

        • bordoni
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 10-2002
          • 17

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy
          Co nie znaczy wcale, że GAB zostanie zamknięty.
          Wieści z Gaba dobre - pozostaje czekać na oficjalny komunikat.

          Comment

          • Piwoteka
            Major Piwnych Rewolucji
            • 04-2008
            • 1209

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bordoni
            Wieści z Gaba dobre - pozostaje czekać na oficjalny komunikat.
            Oby, bo wieści z Konstancina mnie dobijają ostatnio...
            Piwoteka
            Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
            www.piwoteka.pl
            Sklep Piwoteki na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na G+
            Дед Мороз (Dziadek Mróz)
            Browar Piwoteka

            Comment

            • Sokół83
              Major Piwnych Rewolucji
              • 12-2004
              • 1598

              Co się dokładnie dzieje w Konstancinie? Tak dobrze szło przez ostatnie 2-3 lata: inwestor, nowe piwa, poprawa dotychczasowych
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • zgoda
                Major Piwnych Rewolucji
                • 05-2005
                • 3516

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
                poprawa dotychczasowych
                Ja tam nie wiem o jakiej to "poprawie" piszesz - patrz wątek "Kwaśne piwa z Konstancina". Totalna degrengolada i dopiero w ostatnich tygodniach coś się zaczęło poprawiać w jakości. Tyle, że teraz mało kto chce handlować ich piwem...
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • falcon
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 07-2004
                  • 284

                  Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

                  Postanowiłem wtrącić swoją opinię to tego wątku. Na podstawie moich doświadczeń związanych ze współpracą z małymi browarami uważam, że co najmniej spora część nie ma perspektyw poważniejszego rozwoju ze swojej winy. Mógłbym przytoczyć wiele przykładów jednak skupię się na jednym- Browar Edi. Postanowiłem wypromować ten browar na podlaskim rynku. Otworzyłem ich stronę by uzyskać nr telefonu- nie ma. Jak zrobić przedpłatę za paletę piwa firmie, która nawet nie podaje numeru telefonu na stronie . Wysłałem komplet dokumentów z prośba o ofertę. Oczywiście przez 2 tygodnie nikt się nie odezwał... Postanowiłem zadzwonić (numer z browarbiz). Telefonu nikt nie odbiera...Zadzwoniłem za tydzień. Odebrała miła Pani i stwierdziła że myślała o moim emailu (). Stwierdziła także że współpraca jest niemożliwa, ponieważ nie ma dystrybutora w naszym regionie. Tak wygląda zachęcająca rozmowa browaru z potencjalnym odbiorcą. Standardowo zaproponowałem przedpłatę za piwo i odbiór własnym kurierem 1 palety...Obiecano mi wysłanie oferty. Niestety do dziś nikt się nie odzywa...
                  W ramach ciekawostki przypomniało mi się że miałem podobny problem z innym browarem.
                  Browar ten nie posiadał kartonów do piwa. Zaproponowałem, ze wyślę swoje do przepakowania ze skrzynek. Szef magazynu odparł, że to prezes musi podjąć decyzję (decyzję o przepakowaniu piwa z transporterek w moje kartony - największy logistyczny problem.....:eek)
                  Może trzeba założyć wątek - Których małych browarów nie będziemy żałowali, gdy upadną ? Mam już co najmniej 5 propozycji z argumentami...

                  Comment

                  • fidoangel
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🥛🥛🥛
                    • 07-2005
                    • 3489

                    To co opisujesz ma szerszy aspekt. Jakiś czas temu robiono badania (nie cisnąć mnie kto? gdzie? kiedy? itd. bo nie pamiętam ) czemu większość małych i średnich polskich firm nie ma stron WWW i nie reklamują się w internecie. Ano dlatego, że nie mają potrzeby się rozwijać. Nie chcą rozszerzać swojej działalności bo są zadowoleni z tego co robią i co posiadają.
                    I to jest prawda bo znam firmę, która handlując przez alledrogo umieściła info, że nie odpowiada na maile, kontakt tylko telefoniczny, i ma się całkiem nieźle
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • falcon
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 07-2004
                      • 284

                      Na swojej stronie umieściłem : adres, nr stacjonarny, nr komórkowy i nawet zdjęcie. Nie dla lansu ale dla wiarygodności...To są normalne prawa współczesnego biznesu...

                      Comment

                      • kopyr
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika falcon
                        Niestety do dziś nikt się nie odzywa...
                        To Twój Anioł Stróż sprawił. Podziękuj mu.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Pendragon
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛
                          • 03-2006
                          • 13952

                          Święte słowa Kopyr
                          Falcon, ciesz się tylko - nie wtopiłeś kilku stówek i nie świeciłeś przed klientami oczami.
                          Daj sobie spokój z tym Edziem.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • falcon
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 07-2004
                            • 284

                            Jak jesteście tacy "mądrzy" to dajcie radę co mówić ludziom o:
                            Witnica,Gościszewo, Koreb,Konstancin, Gab... i komercjalizacji Amber i Ciechanów...?
                            Gdyby nie Czesi to trzeba by było zwijać interes....

                            Comment

                            • Bodex
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 08-2004
                              • 106

                              wszystkie co wymieniłeś zdążyły już jakoś się "wykazać" więc lepiej o nich nic nie mówić
                              Last edited by Bodex; 14-02-2011, 13:10.
                              kibic w kapciach
                              tv & piwo :))

                              http://www.pivnica-ceska.pl

                              http://www.beerpubs.pl/p876,Pivnica-Ceska

                              http://www.facebook.com/pages/Pivnic...74305045922247

                              Comment

                              • Żywiec
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 12-2001
                                • 1571

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika falcon
                                Jak jesteście tacy "mądrzy" to dajcie radę co mówić ludziom o:
                                Witnica,Gościszewo, Koreb,Konstancin, Gab... i komercjalizacji Amber i Ciechanów...?
                                Gdyby nie Czesi to trzeba by było zwijać interes....
                                GAB zmienił w ubiegłym tygodniu wlaściciela więc pewnie będzie poprawa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...