Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Major Piwnych Rewolucji
    • 09-2008
    • 4229

    Poza ludźmi którzy stracą pracę nie będzie mi żal tego browaru (jego piw). Mały nie zawsze znaczy dobry. Niestety.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • TomX
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 09-2004
      • 1035

      Podobno upadłe browary mają ostatnio wzięcie - może i ten odrodzi się jak feniks z popiołów w "piękniejszej" dla nas formie

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        🥛🥛🥛
        • 06-2004
        • 5014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
        nie będzie mi żal tego browaru (jego piw). Mały nie zawsze znaczy dobry. Niestety.
        "czarne złoto Nakła" pisał ART o porterze z Krajana
        Porter, Irlandzkie Mocne czy Bawarskie Mocne za moich czasów były piwami wybitnymi.
        Możesz tylko żałować, ze nie miałeś szczęścia ich pić.
        5440 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • pioterb4
          Major Piwnych Rewolucji
          • 05-2006
          • 4322

          A które to?
          Fakt, ze im dalej końca tym piwa Krajana były coraz mniej ciekawe. Ale w jednym rzędzie z Edim czy Korebem bym tego browaru nie stawiał. Porter był na mój gust całkiem ciekawy, Irlandzkie Mocne z kija całkiem nie gorsze od Irisha z Kormorana. Złoty Strong to Top 5 najlepszych polskich strongów według mojej opinii. Oczywiście nad miodowym czy zielonym nie będę się w ogóle pochylał bo to chemiczne ustrojstwa ale nie wszystko było złe. Ja dostrzegam też kilka pozytywów, które niestety odchozą w niebyt.

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            🍼🍼
            • 11-2008
            • 1839

            No niestety, póki warzył, zawsze istniała szansa na poprawę. Gdy zaś już padł, jest po wszystkim. Dlatego nie mógłbym powiedzieć o żadnym tego typu browarze, że mi go nie żal, choć piwo z Krajana piłem może ze 3 razy w życiu.
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • bobza
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 01-2009
              • 222

              Mi jest bardzo szkoda :/ a to dlatego, że nie udało mi się upolować porteru z Krajana a brakuje mi go w kolekcji, polskich przemysłowych.
              http://www.alebrowar.pl/

              http://www.facebook.com/AleBrowar

              Comment

              • pioterb4
                Major Piwnych Rewolucji
                • 05-2006
                • 4322

                Mi jest go jeszcze żal z tego powodu, że był to ostatni bastion browarnictwa w moim regionie. Obecnie kujawsko-pomorskie to jedyne województwo w Polsce bez browaru przemysłowego i to nie jest bynajmniej powód do radośći. Na szczęście jest szansa że to się zmieni już w maju

                Comment

                • pizmak666
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 12-2006
                  • 1898

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bobza
                  Mi jest bardzo szkoda :/ a to dlatego, że nie udało mi się upolować porteru z Krajana a brakuje mi go w kolekcji, polskich przemysłowych.
                  Nie tak dawno widziałem w Krakowie Portera Miodowego z Krajana
                  „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                  "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                  Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                  Comment

                  • kopyr
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX
                    Podobno upadłe browary mają ostatnio wzięcie - może i ten odrodzi się jak feniks z popiołów w "piękniejszej" dla nas formie
                    Jakaś tam nadzieja jest.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Pankracy
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 10-2007
                      • 2793

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky
                      Gdy zaś już padł, jest po wszystkim.
                      Jeszcze nie padł, ale jego sytuacja jest bardzo nieciekawa. Więc jak komuś odpowiadają krajeńskie piwa to niech lepiej pomyśli zawczasu o zapasach.

                      Comment

                      • skandal
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 05-2002
                        • 1439

                        A ja bardzo lubie ciemne piwa z Krajana i nie trafiłem na jakies gorsze warki-nigdy. A browar nie pada tylko podbno właściciel nie ma ochoty dalej warzyc piwa. Bywam teraz często w Nakale i otworzyłem oczy na ich piwa kilku osobą które się "lekko" zdziwiły ze mają takie piwo pod nosem a nic o nim nie widzą. Standard. A o knajpie z Krajanem choćby butelkowym w Nakle mozna pomarzyć, zreszta o piwie w sklepach też. Kolejny przykład gównianego marketingu bo chetni na piwo z Krajana w Nakle są! Żal mi Irlandzkiego i Nakielskiego Ciemnego-moje ulubione ciemniaki.

                        Comment

                        • Samoglow
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 07-2007
                          • 606

                          A jaka to różnica, czy zlikwidowany, czy właścicielowi się znudziło? Fakt jest taki, że nie produkują. Też mi go żal, ale nie wiem, czy oni się aby nie przestawili na Zbyszka, który się na nich nagle wypiął i to nie był gwóźdź do trumny.

                          Comment

                          • skandal
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 05-2002
                            • 1439

                            No w sumie rożnica rzadna tylko słowo "padł" kojarzy mi się z innym powodem zamknięcia produkcji. Nie ważne. Nadzieja jeszcze jest taka że ktoś go kupi i zacznie produkować i sprzedawać piwo i zrobi to mądrze!

                            Comment

                            • Pankracy
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 10-2007
                              • 2793

                              Do interesującego dokumentu się dokopałem poszukując informacji w zupełnie innej sprawie.
                              RGP 7624/14/2010/2011

                              Ten dokument wskazuje, że we wsi Złotniki pod Mielcem ktoś chce zbudować browar poprzez adaptacje na ten cel jakiegoś budynku warsztatu i podjął już w tym celu kroki w urzędzie gminy. Wystąpił o wydanie decyzji w kwestii analizy inwestycji pod kontem jej wpływu na środowisko.

                              Comment

                              • wierm
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 12-2004
                                • 3

                                co z Raciborzem?

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy
                                Od połowy listopada 2008 roku w internecie znajduje się oferta sprzedaży browaru w Raciborzu.
                                Oferta

                                Z tego artykułu wynika jednak, że jeszcze walczą o przetrwanie.
                                raciborz.com.pl
                                Jeszcze na początku tego roku udało mi się kupić w Warszawie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...