Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    Pracownicy mają zdecydować do października. Czyli mają około 2 m-ce na podjęcie decyzji. Powiedz, w jakiej dziedzinie można stać się fachowcem w przeciągu 2 m-cy? Bo nie wiem czy ogarniasz współczesny rynek pracy, ale generalnie nie ma zapotrzebowania na jakiś informatyków, budowlańców czy bankowców. Jest zapotrzebowanie na dobrych fachowców, a o to raczej trudno w dwa miesiące.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      Jakie jest aktualne zatrudnienie Konstancina? Pi razy oko?

      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        Ty też chyba nie ogarniasz rynku pracy skoro piszesz, że nie ma zapotrzebowania na informatyków.
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • smaky78
          Member
          • 11-2012
          • 50

          Ja wiem, mogą poszukać pracy w branży spożywczej, mechanicznej, logistyce czy co tam jeszcze, mają spore doświadczenie. Szukanie pracy to też praca, niejednokrotnie znacznie cięższa od dotychczasowej.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Szkoda tylko, że bezpłatna.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666
              Ty też chyba nie ogarniasz rynku pracy skoro piszesz, że nie ma zapotrzebowania na informatyków.
              Czytaj ze zrozumieniem. Nie ma zapotrzebowania na słabych informatyków. Nie wystarczy być absolwentem informatyki na znanej uczelni by dla pracodawcy być personą ciekawą. Przejrzyj sobie kilka ogłoszeń z brzegu a zrozumiesz o czym mówię.

              Comment

              • smaky78
                Member
                • 11-2012
                • 50

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                Powiedz, w jakiej dziedzinie można stać się fachowcem w przeciągu 2 m-cy?
                W żadnej, nikt zaraz po szkole nie był superfachowcem, doświadczenie zdobywa się w pracy wraz z upływem czasu.

                Comment

                • pt47
                  Member
                  • 08-2008
                  • 39

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
                  Jakie jest aktualne zatrudnienie Konstancina? Pi razy oko?
                  Zatrudnienie w 2011 roku wynosiło około 20 osób. Teraz może być 13-15.

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    Z tego co pamiętam, to Konstancin miał mocno ograniczone możliwości rozbudowy. To mógł być argument za likwidacją browaru i przeniesieniem wyposażenia do Kamionki.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • misha22
                      Senior
                      • 12-2008
                      • 128

                      Wydawało mi sie jak piłem Jasne N/P że ten browar pod Warszawa bedzie trwał wiecznie...
                      Czy to było tzw: wrogie przejęcie" czy też zakład był wystawiony na sprzedaz?
                      Na interii wyczytałem ze sprawa "pod dywanem" dojrzewała w marcu2013...

                      Comment

                      • misha22
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 128

                        Na interii wyczytałem ze sprawa "pod dywanem" dojrzewała w marcu2013...[/QUOTE]

                        Muszę sie wycofać z tej informacji bo źle odczytałem w artykule, przepraszam za błąd..

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                          Pracownicy mają zdecydować do października. Czyli mają około 2 m-ce na podjęcie decyzji. Powiedz, w jakiej dziedzinie można stać się fachowcem w przeciągu 2 m-cy? Bo nie wiem czy ogarniasz współczesny rynek pracy, ale generalnie nie ma zapotrzebowania na jakiś informatyków, budowlańców czy bankowców. Jest zapotrzebowanie na dobrych fachowców, a o to raczej trudno w dwa miesiące.
                          Z wykształcenia jestem dziennikarzem i politologiem (kierunek wybrany z powodu pasji i zainteresowań, a nie braku pomysłu na życie), ale w obliczu kiepskiej sytuacji na rynku pracy i braku perspektyw na rozwój zawodowy (i finansowy) w kilka miesięcy nauczyłem się programować i bez problemu znalazłem pracę (a właściwie praca znalazła mnie). Teraz dostaję kilka propozycji pracy tygodniowo od zainteresowanych firm. Jak się chce, to wszystko się da.

                          Jasne, mi - stosunkowo młodemu człowiekowi - łatwiej jest całkowicie zmienić branżę i nauczyć się od podstaw czegoś nowego; nie bez znaczenia było też to, że nowego "fachu" uczyłem się, ciągle pracując i mając środki na utrzymanie (inna sprawa, że jestem też osobą dość oszczędną i rzadko się zdarza, żebym nie miał pieniędzy na przeżycie kilku miesięcy w razie utraty stałego źródła utrzymania). Niestety, taki jest teraz świat, że trudno utrzymać jedną posadę przez całe życie - to już nie te czasy, gdy w mieście jest kilka "zakładów pracy" i pracuje się w nich do emerytury. Jeśli zatrudnieni tam fachowcy znają się na swojej robocie, to pewnie znajdą pracę bez większych problemów. Faktem jest, że może się to wiązać ze zmianą miejsca zamieszkania.

                          Absolutnie nie bronię tutaj właściciela browaru. Ale cóż - to jego pieniądze, jego zakład i może go nawet otoczyć murem i zalać wodą, jeśli będzie miał ochotę mieć basen.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            Cóż, wypada mi tylko pogratulować tak szybkiego przyswojenia sobie nowej wiedzy Nie mniej mając stałą pracę (nawet nie super, ale jakąś) można się przekwalifikowywać do innej branży. Twierdzę tylko, że jak się zostaje na lodzie w poniedziałek to ciężko jest zatrudnić się w innej dziedzinie już we wtorek.

                            Nigdy nie twierdziłem, że pracować trzeba całe życie w jednym zakładzie robiąc dokładnie to samo. Chodziło mi tylko o to, że zmiana zawodu wymaga czasu. I twoje 2 m-ce to raczej precedens czy norma.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              OK, w moim wypadku nie były to dwa miesiące, ale kilka, może z 6-9.

                              No i wiadomo, że inaczej szuka się pracy w dużym mieście czy konurbacji, a inaczej to wygląda w stosunkowo niewielkiej miejscowości, gdy do tego ma się rodzinę na utrzymaniu i nie daj boże kredyty do spłacenia.

                              Takie pytanie, gdyż nie znam się za bardzo na procesie technologicznym warzenia piwa na dużą skalę (na małą też nie ) - ile osób musi być zatrudnionych przy samym warzeniu (czyli bez pracowników administracyjnych, menadżerów itd.)? Jeden, dwóch, trzech piwowarów? Technolog żywności? Jak to wygląda "od kuchni"?

                              Comment

                              • ytzek
                                Member
                                • 03-2010
                                • 81

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT
                                Takie pytanie, gdyż nie znam się za bardzo na procesie technologicznym warzenia piwa na dużą skalę (na małą też nie ) - ile osób musi być zatrudnionych przy samym warzeniu (czyli bez pracowników administracyjnych, menadżerów itd.)? Jeden, dwóch, trzech piwowarów? Technolog żywności? Jak to wygląda "od kuchni"?
                                W skali Konstancina - technolog, 3 warzelanych obsługujących też fermantownię, leżakownię, filtry, tanki pośrednie i obciąg beczkowy, dodatkowo 7-8 osób na rozlew i magazynier - wychodzi 12-13 osób. Tak to szacuję.
                                Last edited by ytzek; 19-08-2013, 07:53. Powód: literówka
                                trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

                                Comment

                                Przetwarzanie...