Czy ktoś pamięta Browar Fronia w Dębowej Górze?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.03
    • 2526

    Czy ktoś pamięta Browar Fronia w Dębowej Górze?

    Próbowałem coś znależć w wyszukiwarce ale bezskutecznie.
    Jestem ciekaw czy ktoś pamięta jeszcze Browar Fronia w Dębowej Górze koło Skierniewic.Istniał na początku lat 90 tych i produkował piwo "Dębowe" o zmieniających się parametrach.Piłem 3 różne i za każdym razem było paskudne-gorzkie,myszowate i bez gazu.Stało się dla mnie synonimem złego piwa.O ile pamiętam właściciel miał nawet organizować giełdę birofilistyczną chociaż nie wiem czy w końcu do tego doszło.
  • kloss
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.03
    • 2526

    #2
    Nie wiem czy nie powinienem zamieścić wątku w temacie Historia ale nie chodziło mi o wiedzę historyczną na temat browaru a raczej o opinie.

    Comment

    • darek99
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2002.04
      • 2147

      #3
      Znane są etykiety z tego browaru , posiadam jeszcze reklamy formatu A4.
      Attached Files
      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
      Epikur z Samos.

      Comment

      • darek99
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2002.04
        • 2147

        #4
        Jeszcze jadna.
        Attached Files
        Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
        Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
        skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
        Epikur z Samos.

        Comment

        • Leonpraga
          Porucznik Browarny Tester
          • 2005.02
          • 468

          #5
          Na początku działalności browaru pojechałem po etykiety do Dębowej Góry, pierwszy raz spotkałem tam, Piotra Fronia, przyjął mnie bardzo miło, w ogóle był fantastycznym człowiekiem, niestety nie powiodło mu się. Siedzieliśmy w sekretariacie i rozmawialiśmy o birofilstwie i jego browarze, a młoda blondynka z sekretariatu, donosiła mi co chwila świeże, chłodne piwo prosto z tanków, śmiał się że jak zobaczy umnie pusty kufel to zwolni ją z pracy, piwko było naprawę niezłe niewiem dlaczego, było takie niedobre w butelkach, Froń miał długi w banku, który go coraz mocniej naciskał, dlatego zaczął produkować napoje gazowane a pużniej patykiem pisane wino. Wstawiał też piwo do hurtowni na terenie polski, wiem że brali je w Leginowie i Koszalinie, to był okres braku piwa na rynku i hurtownie łapały wszystko co mokre. Też chyba rozlewało jego piwo Unigawa z Łodzi w końcówce działalności. dziwne było to że innym razem też piłem piwo z Froniem, na pietęrku w browarze, mił tam takie swoje mieszkanko, jego pracownik przyniósł w takiej dużej pipecie chyba z 5 litrów zimnego piwa i co, odziwo było zaskakujące, znów było nieporównywalnie lepsze od butelkowego. Kiedyś jego pracownik nie umył dokładnie tanków i piwo się zkwasiło, wdały się jakieś bakterie i to był powolny gwóźdź do trumny browaru w Dębowej Górze, cała produkcja poszła na psy, najgorsze było to że pan Piotr praktycznie nie zatrudniał piwowara, a piwo produkował, korzystając z własnej wiedzy. Szkoda faceta naprawdę miał ambicje i duże chęci. O giełdzie pisałem w dziale historia giełd birofilskich. Jeszcze raz z chęcią bym usiadł znim przy stole w browarz w Dębowej Górze i wypił chłodne piwe prosto z kadzi. pozdrawiam

          Comment

          • grzeber
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼🍼
            • 2002.05
            • 2869

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
            O ile pamiętam właściciel miał nawet organizować giełdę birofilistyczną chociaż nie wiem czy w końcu do tego doszło.
            Giełda doszła do skutku, miała miejsce 22.08.1993 w browarze, współorganizowana była przez Leona Kaczmarskiego. Na giełdzie niestety mnie nie było, ale z opowieści słyszałem, że była bardzo ciekawa, a właściciel pod koniec rozdawał piwo niemalże skrzynkami .
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • Leonpraga
              Porucznik Browarny Tester
              • 2005.02
              • 468

              #7
              Nie wiem dokładnie ile było, tych skrzynek do zabrania przez uczestników giełdy, ale jak dobrze pamiętam były to skrzynki z browarów zagranicznych które nie mogły, chodzic w naszym handlu, to samo było z butelkami, więc Froń pozbył się przy okazji niepotrzebnego towaru. Wystawionych było, chyba około 200 skrzynek, na moją prośbę pan Piotr dotoczył jeszcze, ze trzy, czy cztery beczki świeżego piwa, które było o niebo lepsze od tego butelkowego, pamiętam że cała giełda odbywała śię w magazynie piwa a za stoły służyły częściowo też dwa taśmociągi rolkowe do skrzynek.

              Comment

              • Myszon007
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2007.02
                • 1208

                #8
                Przypadkiem znalazłem, odkopuję temat (może kogoś zainteresuje)

                licytacja nieruchomości
                OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Skierniewicach Tamara Czerwińska (tel. 046 832-10-07) ogłasza, że: dnia 22-06-2009 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Skierniewicach mającego siedzibę przy ul.Reymonta 12/14 , odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do: spadkobierców Piotra Froń stanowiącej: nieruchomość położona w obrębie Halinowa i Dębowej Góry gm. Skierniewice składa się z jednej działki ewidencyjnej Nr 131/5 o pow.5223m2 położona we wsi Dębowa Góra zabudowana jest budynkiem browaru. położonej: Dębowa Góra, gm.Skierniewice, dla której Sąd Rejonowy w Skierniewicach Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr KW 10241 . Suma oszacowania wynosi 279 840,00zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 186 560,00zł. Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, tj. 27 984,00zł + 2,00zł tytułem przelewu pieniędzy, w gotówce w kasie kancelarii Komornika przed licytacją (do godz.08:30) lub książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu, stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi lub na konto Komornika w PKO BP SA O/Skierniewice Nr 59 1020 4580 0000 1402 0045 8810. Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przed licytacją wolno przeglądać w Sądzie Rejonowym Wydział Cywilny w Skierniewicach w pok.109 akta postępowania egzekucyjnego zawierające operat szacunkowy
                źródło: Izba Komornicza
                ♪♫

                Comment

                • Cooper
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🍼🍼
                  • 2002.11
                  • 6055

                  #9
                  Czyżby właściciel b. browaru już nie zył ? W ogłoszeniu jest słowo "Spadkobiercy" co mi kojarzy się jednoznacznie Ja słyszałem jedynie niepotwierdzoną wiadomość że "tylko" miał jakiś wypadek po którym został inwalidą.
                  Ponoć wyposażenie cały czas znajduje się w budynku (być może dlatego nadal jest on określany jako browar mimo że zamknięty został już chyba ponad 10 lat temu) ale nie sądzę ażeby kiedykolwiek doszło do jego reaktywacji. Tak długie szukanie inwestora/kupca tylko potwierdza jakikolwiek brak zainteresowania nim
                  Moze Leonpraga odświeży nieco temat dorzucając jakieś kolejne info bo wiem że z nas forumowiczów miał najlepsze "wejścia" w tym browarze.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • becik
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🍼🍼
                    • 2002.07
                    • 14999

                    #10
                    Myślałem, że zainteresowani wiedzą, ze Piotr Froń nie żyje. Podczas mojej ostatniej wizyty w browarze (chyba ze 2-3 lata temu) rozmawiałem z kobietą (zoną??) mieszkającą w budynkach na terenie browaru. Wspominała już wtedy, że "po śmierci Piotra....."

                    Już gdzieś wspominałem ale przypomnę, że Browar Tyski zakupił właśnie od nich, już zastrzeżoną nazwę "Dębowe"
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...