Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23816

    Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich

    Będąc na gdańskim festiwalu można było zakupić niemal do niczego niezdatny katalog targowy za 10 zł, zawierał jednak jedną ciekawą informację - mianowicie taką iż imprezie patronuje Stowarzyszenie Browarów Regionalnych (zupełnie ni z gruszki ni z pietruszki, bo nie było żadnego browaru ze stowarzyszenia) - z prezesem Olkowskim jako prezesem.

    Zastanowiła mnie nazwa stowarzyszenia, gdyż wcześniej było znane jako Stowarzyszenie Małych i Średnich Browarów z tą samą osobą na stanowisku prezesa.

    A może nie nastapiła zmiana a po prostu rozpad na dwie takie "instytucje"? Jeśli ktoś posiada więcej informacji zapraszam do dyskusji...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Rolek
    Senior
    • 08-2001
    • 1038

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
    (...)
    Zastanowiła mnie nazwa stowarzyszenia, gdyż wcześniej było znane jako Stowarzyszenie Małych i Średnich Browarów z tą samą osobą na stanowisku prezesa.
    Co być może ciekawe - Stowarzyszenie jest zarejestrowane pod adresem Browaru Kormoran.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23816

      #3
      to akurat nie jest dziwne, bo pan O. jest jednocześnie prezesem tegoż browaru. ale wygląda na to że to tylko zmiana nazwy.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Rolek
        Senior
        • 08-2001
        • 1038

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
        to akurat nie jest dziwne, bo pan O. jest jednocześnie prezesem tegoż browaru. (..)
        No to zrobiłem odkrycie
        Całą moją teorię spisku diabli wzięli

        Comment

        • fukfuk
          Senior
          • 09-2003
          • 175

          #5
          To jest to samo stowarzyszenie po zmianie nazwy. Nazwę zmieniono 22.01.2004 w Pietronkach w czasie Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia. Oni wtedy organizowali konkurs piwa, częściowo przy współpracy z Bractwem Piwnym, stąd mam te informacje.

          Polecam teksty na stronie Bractwa: "W gościnie u browarników" (dział "Dwa kufle w plecaku") oraz: "Wyniki konkursu w Pietronkach" (dział "Piwo piwu nierówne").

          Comment

          • fukfuk
            Senior
            • 09-2003
            • 175

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
            zawierał jednak jedną ciekawą informację - mianowicie taką iż imprezie patronuje Stowarzyszenie Browarów Regionalnych (zupełnie ni z gruszki ni z pietruszki, bo nie było żadnego browaru ze stowarzyszenia)
            Znów odsyłam do Bractwa Piwnego - w materiale "Festiwal Heweliusza - opinia" - p. Olkowski wyjaśnia udział/brak udziału w Festiwalu.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fukfuk
              Znów odsyłam do Bractwa Piwnego - w materiale "Festiwal Heweliusza - opinia" - p. Olkowski wyjaśnia udział/brak udziału w Festiwalu.
              I moim zdaniem gość się myli, żeby nie użyć mocniejszych słów. Rozumiem, że poszło o kasę - ok, jest to jakiś powód, ale twierdzenie, że browary regionalne nie będą się wystawiać na takich targach, bo przecież i tak interesuje je tylko najbliższa okolica to jakaś bzdura. Moim zdaniem powinna być w kraju przynajmniej jedna impreza na której przezentowałoby się tak minimum 60% (ilościowo) polskich browarów. Wręcz stowarzyszenie powinno być organizatorem takiej imprezy, a nie tylko patronem. Zresztą na temat tego co browary powinny zrobić napisano tu już wiele.
              Marzyło by mi się, żeby małe browary zrobiły dajmy na to coś na kształt biesiad jakie organizują Tyskie czy Żywiec tylko nie z naciskiem na występ "gwiazdy" i picie jedynie słusznego piwa, ale zrobienie kilku takich biesiad w kraju na których możnaby spróbować dajmy na to piw z 5-10 różnych browarów Moim zdaniem byłaby to świetna promocja dla tych browarów, ale przede wszystkim dla stowarzyszenia jako takiego. I nawet jeśliby dany człowiek z okolic browaru X nie mógł po takiej biesiadzie kupić piw z browaru Y, które mu zasmakowało na wspomnianej biesiadzie, to pozostałby świadomość, że nasz browar X należy do dobrego towarzystwa.
              Jest naprawdę wiele do zrobienia - większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, że 90% znanych im marek piw należy do 3 grup browarniczych. Jak opowiadam, ze Piasta warzą w Szczecinie to ludzie robią wielkie oczy.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Czes
                PremiumUżytkownik
                • 06-2001
                • 752

                #8
                Organizacja zmieniła nazwę ze Stowarzyszenia Małych i Średnich Browarów Polskich na
                Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich li tylko z myślą o ewentualnych korzyściach jakie mogłyby wyniknąć z sympatii Unii Europejskiej dla regionalizmów

                Zgadzam się z Kopyrem, że nieobecność małych browarów w Gdańsku to błąd, a wobec zgłoszonego patronatu, wręcz kompromitacja.
                Przedstawicielka Organizatora Festiwalu osobiście zachęcała członków Stowarzyszenie do
                udziału w tej imprezie podczas Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia w Zduńskiej Woli 3 lutego b.r. Głównym oponentem okazał się właściciel browaru Amber - najbliższego Gdańska - bardzo obrażony, że organizatorzy jakoby zaprosili Niemców w pierwszej kolejności. Bardzo polskie...

                Zapewne nie bez winy są i organizatorzy Festiwalu.
                Sam doświadczyłem zadziwiających zawirowań organizacyjnych.
                O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Jak zwykle Polak najlepiej dogaduje sie z obcokrajowcem To jest niestety prwada,że "Polak Polakowi wilkiem".
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    Tłumaczenie, że regionalne browary sprzedają piwo tylko wokół siebie po pierwsze jest nieprawdziwe bo przecież często tak jest, że właśnie wokół komina lokalna społeczność nie pija swoich piw bo uważa je za gorsze bo nie widzi ich na takich właśnie ogólnopolskich rzeczach, po drugie brak obecności na takich festiwalach jest ogromnym błędem bo chodzi tutaj o istnienie w świadomości ludzi, że małe browary istnieją i warzą dobre piwo.
                    Jakoś w Czechach to rozumieją i browary z jednego końca czech przedstawiają się na festiwalach w drugiej części kraju wcale nie sprzedając tam piwa. Ale obecnym być TRZEBA.
                    Last edited by zythum; 08-05-2005, 09:42.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23816

                      #11
                      Jeżeli chodzi o Gdańsk i festiwal, to jako Browar.biz otrzymaliśmy propozycję objęcia patronatem owej imprezy, ale nie zagwarantowano nam wystąpienia na nim browarów którym jesteśmy najbardziej przychylni - czyli małych i średnich - i w efekcie odmówiliśmy. Stowarzyszenie też mogło to uczynić

                      Co przeczuwaliśmy - na imprezie nie było żadnego browaru mniejszego od Okocimia (z "Polskich") Ceny powierzchni - od 95 do 119 Euro za metr + VAT chyba były wystarczającym odstraszaczem dla mniejszych browarów (na Brau Beviale w Norymberdze jest to kwestia bodaj 72 Euro za metr + VAT [niższy] - a jest to impreza kalibru Grubej Berty)

                      Co do Ambera to sądzę że nie są jedynym browarem w Polsce i zarząd każdego browaru ze Stowarzyszenia mógł podjąć decyzję we własnym zakresie o przyjeździe lub nie.

                      Jeżeli Stowarzyszenie reprezentuje nasze browary to jest baaaaardzo słabo słyszalne... Jestem nieco zaskoczony że tak dawno zmienili nazwę a np. w sieci trudno znaleźć o nim wzmiankę (choćby w serwisach prasowych).
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • robox
                        = kapslarz =
                        • 11-2002
                        • 8188

                        #12
                        Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich posiada własną stronkę http://www.browary-regionalne.pl.
                        Last edited by robox; 27-08-2006, 14:55.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19188

                          #13
                          No i co z tego?? Stronkę może mieć każdy... Czytając ich stronę mam wrażenie, że niewiele robią
                          Last edited by e-prezes; 27-08-2006, 15:04.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23816

                            #14
                            Odświeżam nieco temat - Bakłażanek pokusił się o przeprowadzenie wywiadu z prezesem Stowarzyszenia - Andrzejem Olkowskim. Tekst dostępny w dziale z artykułami:



                            Myślę, że niniejszy wątek możemy spokojnie wykorzystać również do komentarzy na temat wywiadu jak i do dalszej dyskusji na temat SRBP.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Bardzo fajny wywiad, rzuca nieco światła na poczynania Stowarzyszenia. Nieco się również Prezes Olkowski rozplotkował - oczywiście bez nazwisk

                              A teraz pytanie - jakiego ma nicka na forum?
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎