Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 2003.02
    • 12381

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
    Wiesz, tylko w tym momencie działając w interesie klienta, robimy kuku małym browarom. Ja już obserwuję, że Svijany czy Primator wypierają Ciechana. No ale jak lepiej wyglądają, lepiej smakują, a niedługo to pewnie i będą tańsze (Pszeniczne z Ciechana już jest droższe od Weizenbiera z Primatora), to cóż się dziwić. Obserwuję to u siebie w sklepie. Tylko z dostępnością do wspomnianych nie ma we Wrocławiu żadnego problemu, a z Ciechanem i owszem.
    Trzeba na bazie małych lokalnych hurtowni budować logistykę. Hurtowni prowadzonych przez ludzi, którzy chcą mieć w ofercie ciekawe piwa, a nie chcą mieć darmową paletę piwa do trucka. Następnie trzeba za pośrednictwem tych hurtowni szukać sklepów, które chcą mieć w ofercie coś ciekawego. Coś ciekawego, a nie darmową zgrzewkę piwa.
    No właśnie ale większość małych browarów nic nie oferuje, działa bez głowy. Jak wygląda marketing Ciechana, co zaproponował hurtownikom? Wiele takich browarów wciąż myśli, że wszystko może uratować dobry kontakt z siecią handlową. Potem kończy się to tak, jak w przypadku Zduńskiej Woli.

    Comment

    • Marusia
      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
      🍼🍼
      • 2001.02
      • 20221

      #47
      Na konferencji w Grodzisku zdziwiły mnie dwie rzeczy: że przedstawiciele regionalnych browarów przybyli w ilości sztuk 3 (Fortuna, Kormoran, Konstancin) zatem już samo zainteresowanie opiniami innych jak widać jest mierne.

      Druga sprawa, prezes Olkowski w ogóle nie zna wypowiedzi z naszego forum, zatem dla nas, uczestników z browar.biz, większa część konferencji to był o tyle stracony czas, że wstępną fazę można było przerobić w necie, a tak Kopyr po prostu przewałkował to, o czym już tutaj mówiliśmy, i jak już, już, można było dochodzić do jakichś wniosków to... konferencja się skończyła.

      Wiadomym jest, że "informacja rządzi", zatem taka osoba jak prezes SRBP MUSI czytać takie fora jak nasze, jedna konferencja w roku nie wystarczy, żeby nadrobić zaległości.

      Ten post w zasadzie powinien znaleźć się w temacie o konferencji, ale tu też pasuje, więc tam wrzucę po prostu linkę
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2001.02
        • 23860

        #48
        Darku już zejdź z tej strony Kormorana, oczywiście obciach, że takie teksty tam dalej stoją, ale ta stronka powstała i nie zmieniła się chyba od 2002r.
        Last edited by ART; 2008-08-26, 12:16.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • arcy
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2002.07
          • 7538

          #49
          Już samo to wystarczy za jakiekolwiek komentarze na temat marketingowych działań SRBP.

          Comment

          • AsiaM
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2008.08
            • 11

            #50
            We Wroclawiu mialam na mysli glownie Spiz. Cudze chwalicie- nie dodalam mordki ale to z zazdrosci bylo- w Radomiu Spiza nie mamy.

            Niestety- nie mam polskich liter na klawiaturze ale postaram sie o nowa.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2001.02
              • 23860

              #51
              Ale macie Pivovarię
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • jacer
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2006.03
                • 9875

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AsiaM
                We Wroclawiu mialam na mysli glownie Spiz.


                Akurat Spiżem nie ma się co podniecać, bo zszedł na psy.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • jacer
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2006.03
                  • 9875

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                  Na konferencji w Grodzisku zdziwiły mnie dwie rzeczy: że przedstawiciele regionalnych browarów przybyli w ilości sztuk 3 (Fortuna, Kormoran, Konstancin) zatem już samo zainteresowanie opiniami innych jak widać jest mierne.

                  Druga sprawa, prezes Olkowski w ogóle nie zna wypowiedzi z naszego forum...

                  eeeeh, żałosne.

                  A pan prezes to czym się zajmuje oprócz tego, że jest prezesem?

                  Jak to było w tym filmie? " Mój mąż z zawodu jest dyrektorem!!
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • szefunio
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2007.01
                    • 481

                    #54
                    Wydaje mi się, że źle wybrałeś adresata. Andrzej Olkowski, oprócz tego, że na codzień kieruje browarem (a to zajęcie czasochłonne), zajmuje się również reprezentowaniem Stowarzyszenia na różnego rodzaju spotkaniach i konferencjach, jak choćby w Radzie Gospodarki Żywnościowej. Jest jednym z najpracowitszych osób w Stowarzyszeniu. Jako jeden z nielicznych pojawił się również w Grodzisku. Łatwo jest krytykować, kiedy nie zna się człowieka. Może sam byś spróbował sił w branży?
                    Robię to co lubię - produkuję piwo.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      🍺🍺🍺
                      • 2003.02
                      • 12381

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                      Darku już zejdź z tej strony Kormorana, oczywiście obciach, że takie teksty tam dalej stoją, ale ta stronka powstała i nie zmieniła się chyba od 2002r.
                      No właśnie, to że się ta strona nie zmienia i od tylu lat ktoś wypina pupę w moją stronę już o czymś świadczy.
                      Podobnym do kierowanego przez pana O. stowarzyszeniem czeskim zawiaduje Stanislav Bernard. Ma on wiele więcej sukcesów w ramach promocji małych i średnich browarów (m.in. podatki). Oto adres strony jego browaru: www.bernard.cz
                      To najlepiej obrazuje przepaść i mizerię tego co tu mamy. I nic od 2002 roku się nie zmieniło... przynajmniej nie na korzyść Polski.

                      Co do czytania naszych postów na forum, to nie sądzę, żeby właściciele browarów zbytnio tu zaglądali. Między innymi dlatego, że śledzenie jest czasochłonne, wiele postów jest pisanych dla poprawienia statystyki...
                      Myślę, że warto się zastanowić nad lepszym wyeksponowaniem osobnej części na artykuły.
                      Sam jestem zwolennikiem wersji papierowej na wzór biuletynu, który mógłby być wysyłany m.in. do browarów i przez nie dotowany, ale domyślam się, że nie jest to takie łatwe.

                      Mam też prośbę do rzeczników działalności pana prezesa, a właściwie stowarzyszenia - napiszcie o konkretnych sukcesach (czy dzięki działalności udało sie uratować jakiś browar, zwiększyć sprzedaż itp). To, że się "kieruje", "reprezentuje", "pojawia" to nie wystarczy. Gdyby mnie zaproszono na olimpiadę, też bym się chętnie pojawił w Pekinie, reprezentując, może nawet kierując jakąś federacją. A gdybym nie zasnął na trawniku, to śmiało mógłbym jako działacz stwierdzić, że moja misja zakończyła się sukcesem.

                      Na forum i na stronie internetowej za sukces stowarzyszenia obok, podjętych działań, patronatów i udziałów w imprezach, podjętej współpracy itp itd uznano:
                      "Stworzenie korporacji -ERA- obniżająca koszty połączeń dla członków Stowarzyszenia"
                      Jako klienta, a chyba klient jest tu najważniejszym partnerem browarów, nie interesuje mnie w jaki sposób sie porozumiewają. Jeśli uda im się zahamować upadek polskiego browarnictwa oraz poprawić jakość produktów, to mogą to robić za pomocą sieci korporacji ERA albo nawet znaków dymnych.

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2001.04
                        • 1689

                        #56
                        Stowarzyszenie ma na swoim koncie sukces.

                        Własnie ukazał się projekt rozporządzenia Ministra Finansów, w którym zwiększona została kwota ulgi akcyzowej z kwoty 25 do 30 PLN na hl piwa dla browarów produkujących do 20 000 hl piwa rocznie.

                        W kontekście podwyżki stawki akcyzy dodatkowe 5 PLN ulgi złagodzi skutki wzrostu akcyzy.

                        Dla piwa o ekstrakcie 12 Plato wzrost akcyzy będzie o połowę mniejszy.


                        Link do projektu rozporządzenia:
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • kopyr
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2004.06
                          • 9475

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                          Stowarzyszenie ma na swoim koncie sukces.
                          No to rzeczywiście chapeau bas. Gratulacje dla SRBP i prezesa Olkowskiego.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • skitof
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2007.11
                            • 2478

                            #58
                            Zauważyłem, że strona stowarzyszenia przeszła generalny lifting. Prezentuje się znacznie lepiej i mam nadzieję, że będzie też regularnie aktualizowana - częściej niż dwa razy na rok. Dwie ostatnie informacje dają nadzieję, że tak właśnie będzie.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              🍺🍺🍺
                              • 2003.02
                              • 12381

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof
                              Zauważyłem, że strona stowarzyszenia przeszła generalny lifting. Prezentuje się znacznie lepiej i mam nadzieję, że będzie też regularnie aktualizowana - częściej niż dwa razy na rok. Dwie ostatnie informacje dają nadzieję, że tak właśnie będzie.
                              Skitofie, podziwiam Twój optymizm. W tym roku pięć informacji zapodali, w tym większość natury "turystycznej".
                              Nie chcę tu cytować ich fragmentów typu "odbyła się gala, na której rozdano nagrody"
                              W dniu 24 września 2009 r. w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się Gala naszej branży. Gala była zorganizowana pod patronatem ZPPP oraz naszego Stowarzyszenia.…


                              lub info o wycieczce kolegów:
                              W dniu 8-go października 2010 w Graeffelfing pod Monachium odbył się konkurs European Beer Star 2010. Degustatorami reprezentującymi Polskę byli Wielki Mistrz Bractwa Piwnego Marek…


                              Akurat European Beer Star mnie bardzo interesuje, ale oczywiście stowarzyszenie nie raczyło poinformować jakie browary Z ICH STOWARZYSZENIA były reprezentowane, ale najważniejsze, że byli DZIAŁACZE (dwie sztuki).

                              Co do członków SRBP mamy takie aktualne informacje /drobny wycinek/:

                              Browar Śląski

                              ul. Traugutta 7, 59-1500 Lwówek Śląski
                              tel. 075-647-78-10, tel. 075-647-78-11, tel. 075-647-78-12, tel. 075-647-78-13, fax 075-847-78-14
                              dyrektor@bier.pl
                              Teraz BROWAR LWÓWEK 1209 – W TRAKCIE PONOWNEGO URUCHOMIENIA

                              Browar Vifling (NIECZYNNY)

                              O/zam. Prochowiec, ul. Świerczewskiego 40, 59-230 Prochowiec
                              tel. 076-858-45-84, fax 076-858-46-34
                              vifling@wp.pl



                              O ile Lwówek funkcjonuje już jakiś czas i nie pod "bauerowskim" adresem w mailu,
                              to browar w "Prochowcu" wciąż stanowi dla mnie zagadkę, choć już nieczynny.
                              Szczęśliwego znalazcę prochowca proszę o wiadomość!

                              Największym sukcesem jest obecnie dostępność tej strony, chociaż kwarantanna jest wskazana, bo wirusy jesienią mocno krążą

                              Comment

                              • skitof
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2007.11
                                • 2478

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
                                Największym sukcesem jest obecnie dostępność tej strony, chociaż kwarantanna jest wskazana, bo wirusy jesienią mocno krążą
                                Wiem do czego pijesz. A tak ogólnie, to przynajmniej coś się zaczęło dziać. Więc może będzie lepiej.

                                Comment

                                Przetwarzanie...