rozpoznać "żur od rosołu" a potem o piwie mówić

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • browarek38
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2003.11
    • 10

    rozpoznać "żur od rosołu" a potem o piwie mówić

    witam wszystkich ... długo ten serwer obserwuję , czytam, analizuję pewne informacje itp ... to z racji pracy w branzy piwnej (może zboczenie zawodowe) ... niechcący poruszyłem pewien temat w innym dziale i okazało sie że warto o tym sie rozpisac dłużej ... zatem kilka słów wyjasnień ... 1) sorki za stylistyke i ortografire (ułomność) ale temat sie liczy .. .2) nie chce nikogo obrażać, jeżeli (a chyba tak) znajdą sie tutaj słowa ironii i krytycyzm to maja sie one do tych którzy nie powinni tu sie znaleźć i tylko za znawców piwa sie uważają.....
    ... zatem - czytam wasze wypowiedzi na temat różnych piw , które to spozywacie oceniacie je jakimis punktami, wychwalacie ich walory smakowe, zapachowe, pianke, i całą masę innych spraw robiąc wspaniałą otoczke do danego piwa .... chwalicie sie gdziescie to nie byli i coście to nie pili ... ścigacie sie w ilości wypitych litrów i nazywacie sie smakoszami - koneserami .... zapewne są tu tacy !!!! ... ale odnoszę wrazenie ze przebywa tu zbyt wielu zwykłych ochlejów, którzy mają problem z nałogiem, uwielbieniem chmielu, słabością pragnienia i robią sobie przy tym otoczke konesera aby uspokoic własne sumienie, usprawiedliwic przed rodziną pustą kieszeń i wszystko jest ok ... więc pijcie byle co i byle jak (najlepiej za 1 zł z groszami lub gratis) ale skończcie juz z chwaleniem czegos co nie powinno byc nigdy na rynek dopuszczone (chociażby przez sanepid bo tylko sraki można dostać po niektórych cieczach zwanych piwem)jako piwo .... wasi kochani producenci (nie wszyscy oczywiście) robią kase na piwku robionym z wody wodociągowej (niezłe źródełko), na najsłabszych gatunkowo, najtańszych surowcach, gotowanych w byle kotle - byle jak - metodą na chybił trafił - co wyjdzie to wyjdzie i tak w butelke sie naleje i za 1 zł plus jakies grosze zejdzie z pułek .... hymmm jak nie zejdzie z pułek to następny rozlew identycznego szczocha zrobi sie do innych butelek z inną nalepką i z inna nazwą i tak to zejdzie ... sorki ale długo pracuje w branży i za dobrze ją znam - więc jak czytam ze ktoś krytykuje piwo "X" i przechwala piwo "Y" i nie zadał sobie nawet trudu i nie poczytał sobie na etykietach że jest to produkt tego samego producenta to do głowy mu nie przyszło nawet to, że pije to samo piwo tylko w innym opakowaniu - hi hi wielki znawca, koneser, smakosz,....
    ...moja intencją nie było sugestywnie faworyzować wielkich czy małych w branzy....mocniejszych czy słabszych ....chciałem tylko uzmysłowić tym co od chmielu już nie myslą, że wiele ich kochanych i gloryfikowanych piw to produkty, które od razu z lini produkcyjnej do kanału powinny popłynąć...
    ... pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkim wspaniałych płynów (tych z nazwy i wartości w swym gatunku) .. nara
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 2001.08
    • 3562

    #2
    W temacie przy piwie wypowiedziałem się na twoje poprzednie posty ale widzę ,że założyłeś kolejny wątek w innym miejscu. Chodzi mi tylko o jeden szczegół. Piszesz, że obserwujesz browar już od jakiegoś czasu, a za chwilę stwierdzasz coś śmiesznie temu przeczącego. Radzę się dobrze rozglądnąć to zauważysz, iż nie mamy problemu z odszyfrowaniem tego, że dany browar robi to samo piwo pod kilkoma różnymi nazwami. Były tematy w , których poruszaliśmy tą problematykę. Ale lepiej jest zaglądnąć w jedno miejsce i sobie coś dopowiedzieć, a później wypisywać bajki.

    Comment

    • zAjkA
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.12
      • 1089

      #3
      Kim ty wogóle jesteś . Zakładasz nowy wątek, naśmiewasz się z reszty forumowiczów a sam tak naprawdę nic nie wiesz. Dla nas to co tutaj napisałeś nie jest żadną nowością. Śmiejesz się że niektórzy uważają sie tu za koneserów, znawców a tak naprawdę to ty się uważasz za wszechwiedzącego. Czytając ten post doszedłem właśnie do takiego wniosku. Nie wiem co chciałeś przez to osiągnąć. Następnym razem jak założysz jakś wątek to najpierw przemyśl to co chciałbyś w nim napisać. I jeszcze jedno jak już do nas piszesz okaż więcej szacunku bo z tego co widze brak Ci kutury pisząc w poprzednich postach na wstępie " hej ludkowie"
      Last edited by zAjkA; 2005-05-26, 15:18.
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • Piotras
        Porucznik Browarny Tester
        • 2003.08
        • 307

        #4
        Dobra, uświadomiłeś nas , zaczynamy pić tylko Tyskie i Żywca i zwijamy forum,dzięki wielkie.Co my byśmy bez ciebie....

        Comment

        • maryhh
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2001.02
          • 1895

          #5
          dla mnie ten temat jest nędzną prowokacją, a Wy dajecie się wciagnąć w dyskusję, która nie ma wiekszego sensu dajcie spokój ..............
          Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
          "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
          do lekkiej pracy jestem za ciężki"

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 2001.08
            • 3562

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maryhh
            dla mnie ten temat jest nędzną prowokacją, a Wy dajecie się wciagnąć w dyskusję, która nie ma wiekszego sensu dajcie spokój ..............
            Tu nie chodzi o prowokację tylko o prawdę. Stali bywalec Forum i nie tylko doskonale wiedzą, że to co napisał Browarek to są jakieś brednie sfrustrowanego człowieka. Powtarzam my to wiemy tylko czy nowe osoby ,które będą zaglądały na browar nie przeczytają takich żenujących rzeczy i po takiej lekturze uwierzą w to.

            Comment

            • Shlangbaum
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2005.03
              • 5828

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maryhh
              dla mnie ten temat jest nędzną prowokacją, a Wy dajecie się wciagnąć w dyskusję, która nie ma wiekszego sensu dajcie spokój ..............
              Racja, przemilczmy Pana i nalewajmy się z niego na spotkaniach przy piwie. Bo różnicę między tym co Wielki On myśli o nas a tym jak naprawdę zintegrowane jest to środowisko można poznać tylko dzięki rozwojowi koleżeństwa, a tego Wielki Anonim chyba w życiu nie zazna jak ma takie do "ludków" podejście

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • zibiolot
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2003.12
                • 195

                #8
                Posty rodzaju jasia śmietany lub megatomeka z onetu

                Comment

                • zibiolot
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2003.12
                  • 195

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zibiolot
                  Posty rodzaju jasia śmietany lub megatomeka z onetu
                  Chodzi oczywiście o obywatela browarek38.

                  Comment

                  • browarek38
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2003.11
                    • 10

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zibiolot
                    Chodzi oczywiście o obywatela browarek38.
                    dobra wasza ... forumowicze ....po tych waszych odpowiedziach (i takich sie raczej spodziewałem) stwierdzam że całe to forum gdzie kolwiek ono jest - jest do bani!! Owszem trafiają sie żadko mądre, wrażliwe, wartościowe i interesujące posty. Podkreślam że sie zdażają bo trudno je wyłapać w całej masie tych wszyskich bzdur. Porównano mnie do jasia smietany na którego posty zbyt wiele razy sie natknąłem zeby nie wiedzieć o kim mówicie, obsypano mnie mniej czy bardzie niegrzecznie potokiem słów.... spoko nie jestem tak rozpaczliwe zagubiony w sobie jak to próbujecie przemycić w tekstach.... konkluzja (dotyczy forum) - no cóż widze tu samych mistrzów klawiatury i jezyka polskiego, którzy tylko pastwią sie nad każdym wyłapanym błędem(A SWOICH NI WIDZĄ), którzy pragną włądać polszczyzną i modrością słowa jak wielkie autorytety...ok starczy.... dlatego żadko klikam na forum i raczej czytam - tylko to tez po paru tekstach staje sie katorgą .. jak jest dobrze to niech żyje Małysz jak źle to MAłysz wstydu oszczędź ... takich przkładów mozna mnożyc bez końca ... dlatego nie utorzsamiam sie z czymś takim jak forum i nie szukam w nim przyjaciół - poprostu korzystam z niego jak z wielu rzeczy dnia codziennego (papier toaletowy, gazeta, samochód, łóżko)
                    Ktoś z was zapytał kim jestem ze takie głupoty pisze i wyraził swoje oburzenie.... odpowiem na cześć pytania ... JESTEM POKORNYM CZŁOWIEKIM, który niemal każdego dnia uczy się czegoś nowego o piwie (i wszystko co wkoło piwa sie dzieje) .. pracuję 10 rok a branzy a kolejny browar jako pracodawca to nie efekt mojej nieudolnej pracy przy prostowaniu beczek tylko realia brutalnego rynku pracy .... tak sie składa że we wszystkich browarach nie prostowałem beczek tylko byłem i jestem tym "ostatnim ogniwem", które łączy browar z konsumentem ... mówiąc w przenosni to ja jako ostatni przekazuję wam piwko w kuflu do waszych rąk... jeżeli ktoś nie załapał to tłumaczę - obsługuje gastronomię ... słusznie ktos zauważył, ze pijecie i chwalicie piwka a o procesie produkcji tegoż trunku nic nie wiecie... że interesuje was tylko efekt końcowy który nie zawsze jest dla was przyjemny... ta osoba wytknęła mi że sam sopżywam wiele produktów o króchy nic nie wiem i gdybm wiedział jak je robią to bym głodny chodził - spoko koleś, każdy o tym wie......
                    JA JEDYNIE chciałem być uszczypliwy do tych którzy, zalogowani są w "browarze" -zgrywają sie na znawców i smakoszy, używają utartych sformułowań opisując konkretne piwo a tak własciwie na jego temat nie wiedzą nic .... i co najgorsze nie potrafią odróżnic piwa od piwa ..... dla nich ciecz zrobiona na bazie wody wodociągowej i tandetnych surowców a piwo zrobione wedługo tradycji i wysokich standartów zawsze bedzie smakowało tak samo ... różnice dostrzegą dopiero przy kasie na paragonie o ile placą za piwo sami - bo jak gratis to już napewno jest piwko super
                    Nie zazdroszczę wam waszych spotkań, rozmów, wspólnie wypitych kufli .... nie zamierzam nasmiewać sie z waszszej pasji jaką jest piwo (tematyka browarniana).. szukałem w waszej społeczności osób obiektywnych, które potrafią powiedzieć i przyznać, ze nie wszyscy tu którzy mianują sie znawcami takim są .... szukałem tu osób które potrafią z zdrowym dystansem podejść do tematu, i osbó tu przebywjących....
                    To ostatnie kliaknie moje (dla wielu pewnie powód do radości, oho zaraz mu dołoze - zwiewaj skąd przyszedłes itp).... komuś może cos wyjaśniłem, może komuś na tych wyjasnieniach zależało (wątpie)... owszem zajżę tu parę razy i poczytam jak będzie co??
                    ... pozdrawiam wszystkich bez wyjątku - normalnych, normalnych inaczej, pieniaczy, pesymistów i optymistów, krytykantów, krzykaczy i bratnie dusze ... nara

                    Comment

                    • ppns
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2002.10
                      • 1737

                      #11
                      Mam dziwne przekonanie , że Browarek38
                      i Woznix to jedna i ta sama osoba.
                      piwoppns@wp.pl

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        🥛🥛🥛
                        • 2003.08
                        • 10759

                        #12
                        browarek pracuje w branzy piwnej(piwnym koncernie)i od tego piwka chyba "mózg" mu się zlasował, niepodoba się ? nie zaglądaj
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Andi
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2001.07
                          • 1915

                          #13
                          [QUOTE=browarek38]dpowiem na cześć pytania ... JESTEM POKORNYM CZŁOWIEKIM, który niemal każdego dnia uczy się czegoś nowego o piwie (i wszystko co wkoło piwa sie dzieje) .. pracuję 10 rok a branzy a kolejny browar jako pracodawca to nie efekt mojej nieudolnej pracy przy prostowaniu beczek tylko realia brutalnego rynku pracy .... tak sie składa że we wszystkich browarach nie prostowałem beczek tylko byłem i jestem tym "ostatnim ogniwem", które łączy browar z konsumentem ... mówiąc w przenosni to ja jako ostatni przekazuję wam piwko w kuflu do waszych rąk... jeżeli ktoś nie załapał to tłumaczę - obsługuje gastronomię ...

                          Od tego trzeba bylo zaczac a nie rozpoczynac Dyskusji w 3 miejscach na Forum.
                          Popieralbym Twöj poglad jak i ja bym Pracowal w gastronomii i zyl z Prowizji za sprzedane Piwa.
                          chociaz sam bym tego swinstwa nie pil napewno bym wszystkim zachecal moje wyroby sprzedawane.
                          Wnioskuje ze sprzedajesz Zywca i Warke bo to typowe piwa ktöre sie najlepiej sprzedaja i najszybciej mozna Kase zrobic.
                          Byly juz dyskusje na ten temat ze nawet niektörzy Gastronomicy nalewaja Kwasizury czy tam cos innego a kasuja warke Stronga-to tez nalezy do zycia i dla malego czlowieka ktöry skonczyl swoja 10 godzinna prace naprawde to nie ma znaczenia byle im to smakowalo a za co placi to juz inna sprawa.
                          jezeli chodzi o jakosc wody to juz tez byly dyskusje na Forum.
                          I niech mi nikt nie powie ze Browar produkujacy kilkaset tysiecy Hektolitröw uzywa tylko wody z wlasnych Zrödel.
                          wiele browaröw nawet nieznanych przejal heineken czy Carlsberg albo inne tam i nagle te piwa staja sie rewelacja na Rynku-BZDURA-dla prawdziwego Piwosza nie ma znaczenia z kad to piwo pochodzi.
                          Co do Forum masz wiele racji-jest tutaj wielu uzytkowniköw ktörzy nie maja zielonego pojecia i pisza co im slina na jezyk przyniesie-sam sie juz denerwowalem ale nie zapomnij ze w Tych prawie 15000 uzytkowniköw sa prawdziwi znawcy,smakosze historycy itp itd od ktörych caly przemysl Browarniany w Polsce mögl by sie wiele nauczyc a jak by wielu jego przedstawicieli dokladnie sie po Forum rozgladnelo to by swoje bledy predko zkorygowali.
                          No cöz ale puki co to wiekszosc czyta tylko Pierdoly gdzie mozna kilka postöw zrobic i to sa wlasnie wyniki Twojej dyskusji.
                          Sam nie mam zadnego Piorytetu w Piwie i pije co mi smakuje i nie patrze na zadne reklamy.
                          Same reklamy podwyzszaja tylko koszt nabycia piwa ale wielu z nabywcöw nie chce tego zrozumiec przez to najwyzsza sprzedaz notuja wielkie koncerny ktöre produkuja Piwo z Wody wodociagowej i sprzedaja je jako Eliksyr Zycia.
                          A tak nawiasem möwiac woda Wodociagowa ma w wiekszosci przypadkach lepsze parametry niz Zrödlanna.
                          Pozdrawiam i zycze przyjemnej lektury na FORUM
                          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                          http://www.andreas-kronkorken.de

                          Comment

                          • ZIOMEK2
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2004.09
                            • 2523

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika browarek38
                            .... tak sie składa że we wszystkich browarach nie prostowałem beczek tylko byłem i jestem tym "ostatnim ogniwem", które łączy browar z konsumentem ... mówiąc w przenosni to ja jako ostatni przekazuję wam piwko w kuflu do waszych rąk... jeżeli ktoś nie załapał to tłumaczę - obsługuje gastronomię ...
                            Lejesz na dwa palce - czy na koronę ?
                            Zaproś mnie na jedno, to powiem Ci czy dobrze lejesz...
                            ( bo z tym " laniem wody " i w ogóle piw nie jest za dobrze ( moje z pozycji konsumenta ))

                            A tak na wstępie to mógłbyś uzupełnić swój profilek...to może jeszcze pogadamy !?

                            ...Rycerskie mieszasz z Warką Strong i pijesz - faktycznie jesteś znawcą !

                            Na koniec proponuję kibelek lodowatej wody, bo faktycznie dzisiaj przygrzało.

                            Comment

                            • kloss
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.03
                              • 2526

                              #15
                              Przyznam,że nie bardzo chwytam cel wypowiedzi Browarka38.Wydawało mi się,że "browar.biz" jest dla miłośników piwa a w wypowiedzi nie zauważyłem śladu sympatii dla złocistego trunku.Jest to raczej stanowisko osoby,która przy piwie pracuje za karę i koniecznie musi zgnoić sympatyków napoju,żeby odreagować.
                              Wbrew twierdzeniom wyżej wymienionego nie uważam się za jakąś piwną wyrocznię.Piszę tak jak czuję a,że zasób piwnego słownictwa jest raczej ograniczony to fakt oczywisty.

                              Comment

                              Przetwarzanie...