Jakie piwa powinny być w dobrym sklepie z piwami?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
    Sklep w dobrym punkcie miasta z odpowiednio zaaranżowaną witryną i wnętrzm będzie przyciągał także klientów , dla których to lech czy tyskie i zywiec są synonimem piwa i to od sprzedawcy / właściciela będzie zależało czy przekona ich do innych marek a w efekcie czy zdobędzie klientów.
    Móglbym być takim sprzedawcą:
    Klient: Proszę 2 razy Lecha
    Shlangbaum: Panie, co Pan będziesz przepłacał, kup Pan Łomże. Złotówka taniej a nie gorsze.
    K: Jakby było tak samo dobre to by nie kosztowało złotówki taniej.
    S: Bo Pan płaci Lechowi za reklamy w telewizji a Łomży tylko za Piwo.
    K: Dobra, niech Pan poda Łomże za miast Lecha i jeszcze...ze dwa Żywce
    S:
    Last edited by Shlangbaum; 2005-06-14, 10:33.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • breslauer
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2002.05
      • 2690

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      K: Jakby było tak samo dobre to by nie kosztowało złotówki taniej.
      S: Bo Pan płaci Lechowi za reklamy w telewizji a Łomży tylko za Piwo.
      Akurat podobne hasło umieścił browar z Lwówka na swoich najnowszych podstawkach - jak znajdę chwilkę czasu, to podstawkę zeskanuję.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2004.06
        • 6310

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
        Wszystko zależy od tego, jaka jest to dzielnica i ludzie o jakim statusie ją zamieszkują ... Jeśli jest to biedna dzielnica, to wiadomo, że bardziej będą schodziły piwa w granicach cenowych 1,50 PLN - 2 PLN.
        Wiesz co, to jest sieć mniej więcej na poziomie Żabki, a więc nie dla bogaczy. Poza tym ten konkretny sklep w którym kupowałem Miodowe mieści się w rejonie dość mocno menelskim (info dla Łodzian - Plac Barlickiego), a pani zagadnięta o Miodowe oraz ciechanowskiego portera mówiła, że sporo ludzi kupuje.

        Comment

        • breslauer
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.05
          • 2690

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
          Wiesz co, to jest sieć mniej więcej na poziomie Żabki, a więc nie dla bogaczy. Poza tym ten konkretny sklep w którym kupowałem Miodowe mieści się w rejonie dość mocno menelskim (info dla Łodzian - Plac Barlickiego), a pani zagadnięta o Miodowe oraz ciechanowskiego portera mówiła, że sporo ludzi kupuje.
          No to pozostaje się tylko cieszyć.

          Comment

          • Audi
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.03
            • 1682

            #50
            No tak Panowie , przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i się zgadzam ze wszystkimi, fajnie mieć taki sklep pod domem , z asortymentem ze wszystkich browarów i tych dużych i tych małych (często nie znanych większości)

            ale.....

            Kto by kupował te piwa ci co codziennie piją żubra ?? czy ci co bez tatry pils się nie oburzą ?? i teraz kwestia sprzedawcy (jak ja) co by robił z przeterminowanymi piwami , wiadomo jakie daty mają niepasteryzowane a i wiadomo co pije dzisiejsza młodzież i nie da rady im wytłumaczyć ze z małych jest lepsze , zdrowsze , niepasteryzowane, wolą chemie z dużych browarów. Miałem kiedyś Żywe z Ambera, Fortune Jasną i Czarną ale gdyby nie arcy , maki i jeszcze paru kolegów z poznania ciężko by mi było sprzedać przed upływem terminu ważności.

            Comment

            • ZIOMEK2
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2004.09
              • 2523

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
              Miałem kiedyś Żywe z Ambera, Fortune Jasną i Czarną ale gdyby nie arcy , maki i jeszcze paru kolegów z poznania ciężko by mi było sprzedać przed upływem terminu ważności.
              Faktycznie !
              Po przeczytaniu Twojego postu śmiem twierdzić, że polskie piwo na Poznaniu się kończy !?

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 2003.02
                • 7971

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                No tak Panowie , przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i się zgadzam ze wszystkimi, fajnie mieć taki sklep pod domem , z asortymentem ze wszystkich browarów i tych dużych i tych małych (często nie znanych większości)

                ale.....

                Kto by kupował te piwa ci co codziennie piją żubra ?? czy ci co bez tatry pils się nie oburzą ?? i teraz kwestia sprzedawcy (jak ja) co by robił z przeterminowanymi piwami , wiadomo jakie daty mają niepasteryzowane a i wiadomo co pije dzisiejsza młodzież i nie da rady im wytłumaczyć ze z małych jest lepsze , zdrowsze , niepasteryzowane, wolą chemie z dużych browarów. Miałem kiedyś Żywe z Ambera, Fortune Jasną i Czarną ale gdyby nie arcy , maki i jeszcze paru kolegów z poznania ciężko by mi było sprzedać przed upływem terminu ważności.
                Wiem niestety ,że tak jest ,próbuję namawiać do tego by sprzedawcy mieli PIWO ,ale obawiają się co z tym PIWEM w razie czego zrobić ,a poza tym w hurtowniach nie ma praktycznie PIWA i nie chcą zamawiać wynalazków Masówa rządzi,to efekt ogłupiających reklam.Przykre ,ale prawdziwe,że chcąc napić się PIWA trzeba przemierzać setki kilometrów,w sumie można jechać też kilkanaście kilosów do Niemiec,ale ja bym się napił z przyjemnością naszego ,rodzimego PIWA


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • Audi
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.03
                  • 1682

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                  Wiem niestety ,że tak jest ,próbuję namawiać do tego by sprzedawcy mieli PIWO ,ale obawiają się co z tym PIWEM w razie czego zrobić ,a poza tym w hurtowniach nie ma praktycznie PIWA i nie chcą zamawiać wynalazków
                  I to jest prawda, więc jedynie pozostaje szukać piw z małych browarów w marketach , one biorą z browarów na długie terminy płatności z możliwością zwrotu przeterminowanego towaru

                  Przepraszam Pogoniarz że nie wymieniłem Ciebie , Ty też u mnie kupowałeś

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                  Miałem kiedyś Fortunę Jasną i Czarną ale gdyby nie arcy , maki i jeszcze paru kolegów z poznania ciężko by mi było sprzedać przed upływem terminu ważności.

                  licznik mi się przekręcił na 1000
                  Last edited by Audi; 2005-06-14, 17:34.

                  Comment

                  • ZIOMEK2
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2004.09
                    • 2523

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                    Wiem niestety ,że tak jest ,próbuję namawiać do tego by sprzedawcy mieli PIWO ,ale obawiają się co z tym PIWEM w razie czego zrobić ,a poza tym w hurtowniach nie ma praktycznie PIWA i nie chcą zamawiać wynalazków Masówa rządzi,to efekt ogłupiających reklam.Przykre ,ale prawdziwe,że chcąc napić się PIWA trzeba przemierzać setki kilometrów,w sumie można jechać też kilkanaście kilosów do Niemiec,ale ja bym się napił z przyjemnością naszego ,rodzimego PIWA
                    .. u nas w Tychach podobna historia - gdzie Ci sprzedawcy / handlowcy od piwa ?

                    ...tylko KP i inne podobne ( około 80 % ) reszta albo niezauważona lub w promocji ( bo termin się zbliża !? )

                    Wszystko zależy jak co leży ( reklama, przyzwyczajenie, głupota... i pieniądze popyt - podaż ).

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 2003.02
                      • 7971

                      #55
                      [QUOTE=Audi]

                      Przepraszam Pogoniarz że nie wymieniłem Ciebie , Ty też u mnie kupowałeś
                      O kurcze przez Kogo i kiedy Cię wsparłem


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Ahumba
                        PremiumUżytkownik
                        🥛🥛🥛
                        • 2001.05
                        • 9012

                        #56
                        Tak cztam i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że właścicieli warszawskiego Kubusia powinniśmy nosić na rękach. I co ciekawe im się opłaca i jeszcze chwalą się, że najgorzej im schodzą "koncerniaki"
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                        Comment

                        • Mafar
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.04
                          • 1262

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
                          Akurat podobne hasło umieścił browar z Lwówka na swoich najnowszych podstawkach - jak znajdę chwilkę czasu, to podstawkę zeskanuję.
                          Jakieś nowe podstawki z Lwówka ?? To dlaczego jeszcze ich nie ma w galerii ?!
                          Polakom gratulujemy Brackiego

                          Gdy rozum śpi budzą się demony

                          Comment

                          • Audi
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2003.03
                            • 1682

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                            Przepraszam Pogoniarz że nie wymieniłem Ciebie , Ty też u mnie kupowałeś
                            O kurcze przez Kogo i kiedy Cię wsparłem

                            Nie pamiętam dokładnie ale chyba ktoś brał dla Ciebie piwo na jakąś giełdę

                            Comment

                            • breslauer
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2002.05
                              • 2690

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mafar
                              Jakieś nowe podstawki z Lwówka ?? To dlaczego jeszcze ich nie ma w galerii ?!
                              Już jest tutaj

                              Comment

                              • tplas
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2005.03
                                • 6

                                #60
                                Podstawą handlu jest ... cena piwa
                                im mniejsza tym wiecej osob kupi. i tak w moim ulubionym sklepie na Pomorskiej w Łodzi Lwówek kosztuje 1.7 za butelkę co w porównaniu z innymi piwami dostępnymi w hipermaketach jest ceną dość konkurencyjną.
                                jest tam jeszcze łomża i wiele innych forumowych piw w cenach nie odstających od Lwówka.
                                tylko że niestety pewnych piw tam nie będzie z tego powodu że nikt ich do Łodzi nie sprowadza z rozmaitych powodów

                                Comment

                                Przetwarzanie...