Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co z masówek?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #46
    Kiedyś, kiedyś, czyli około 10 lat temu pijałem bardzo często Heveliusa Classic (jeszcze z browaru gdańskiego), zdarzyło mi się parę razy wtedy wypić Lecha. Jakoś tak w 1992, 1993 na Mazurach opijaliśmy sie non stop EB - było to chyba moment, jak EB wchodziło na rynek, pamiętam, że kosztowało w tawernach 9800 złotych za butelkę. Teraz zdarza mi się kilka razy, ale dosłownie kilka - trzy, cztery, w ciągu roku wypić coś w rodzaju Żubra czy Tyskiego. Utwierdzam się wtedy w przekonaniu, jak to dobrze pić np. Bartka, Lwówka, Brackie, piwa z Ciechanowa czy Ambera ... i nie katować swoich kubków smakowych.
    Aha, no i dopóki Carlsberg nie zamknął Browaru Piastowskiego pijałem w dużych ilościach Piasta. Od momentu zamknięcia browaru nie wypiłem już ani jednego Piasta (a kiedyś przewodził w moim dzienniku piwnym ... ).

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862
      To jak jesteś na imprezie na kturej jest tylko sama masówka to nie będziesz pił?No chyba że zabierzesz własną skrzynkę.A gdy idziesz ze znajomymi kturzy nie są takimi smakoszami do pubu to co jak jest sama masówka to wychodzisz?Masz racie przy minimalnym wysilku jest możliwe jak się zamkniesz w domu ze skrzynką ulubionego browaru niewiem czy ciebie jest na to stać bo mnie na takie wyrzeczenia nie starczy sił.
      Jak idę na imprzę to zabieram swoje albo na przykład Lwówka. A ze znajomymi chadzam tylko do miejsc, w którym leją niekoncernówki. Takich to już mam fajnych znajomych
      Co ciekawe, paru znajomych odkąd popróbowało piwek domowych i z małych browarów, stroni już od koncernówek.
      Tak więc widzisz, że zupełnie żadne wyrzeczenia nie są potrzebne.

      Comment

      • granat862
        Senior
        • 12-2004
        • 945

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
        Jak idę na imprzę to zabieram swoje albo na przykład Lwówka. A ze znajomymi chadzam tylko do miejsc, w którym leją niekoncernówki. Takich to już mam fajnych znajomych
        Co ciekawe, paru znajomych odkąd popróbowało piwek domowych i z małych browarów, stroni już od koncernówek.
        Tak więc widzisz, że zupełnie żadne wyrzeczenia nie są potrzebne.
        No to tylko pozazdrościć znaiomych ale swoią drogą u mnie w mieście są same puby gdzie podają masówkę :/ niestety a piwas z małych browarów mogę spotkać jedynie w mnieiszych sklepach lub barach do ktorych nie chciałbym trafić bez obstawy drużyny zapaśników.
        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

        Comment

        • Doodeck
          Senior
          • 05-2003
          • 1612

          #49
          Palone
          Dalekosiężny
          Obserwator
          Obiektów
          Dynamicznie
          Epatujących
          Ciekawymi
          Koncepcjami

          Comment

          • peter007
            Senior
            • 06-2004
            • 2820

            #50
            Trzeba też odróżnić dwa pojęcia: masówka i koncernowe. Przecież np. Brackie jest koncernowe a raczej nie jest masówką, bo w moim mniemaniu masówka powinna zalewać cały kraj, a w przypadku w/w tak nie jest.
            Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #51
              Odróżniając:
              - z masówki zdarza mi się incydentalnie wypić Żywca, Gronie czy inne Dębowe, czasem nawet Warkę Jasną. Jak ognia unikam Warki Stronga i Lecha Premium.
              - z koncernowych pijam w miarę często Palone i Portera "Żywiec", od czasu do czasu Okocim, Tyskie Książęce i "koncerniaki regionalne", zwłaszcza przy okazji wyjazdów.
              Ostatnio zaś wypiłem sporo tureckiej masówki (Efes Pilsen...)
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • bulkowski
                Member
                • 03-2005
                • 76

                #52
                A ja nigdy nie pogardzę Fraterem.Zdaża mi się również wypić Tyskie, które uważam za całkiem przyzwoite na masowych spotkaniach. W porównaniu do innych "piw" tam obecnych (głównie Tatra, Żywiec), wypada naprawdę nieźle
                „Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi" – Benjamin Franklin

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bulkowski
                  A ja nigdy nie pogardzę Fraterem.
                  Fratra nie uważam nawet jako masówkę, sam już nie wiem jak zakwalifikować Belgię. W sumie produkuje głównie dla marketów ale nie jest też ze swoim 1 mln hl koncernowym kolosem, to poprostu duży browar.

                  frater, fratra, fratrowi, fratrem (nie fraterem) FCJP
                  Last edited by Shlangbaum; 02-07-2005, 17:19.

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • szarpik
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 676

                    #54
                    Mnie zdarzy się nieraz "popełnić" Tyskie lub Leszka ( ale jak już to pilsa) jeśli akurat pójdę ze znajomymi do takiego pubu gdzie nic innego dostac nie mogę , w butelce zdarza mi sie nieraz wypić mocną Tatre nic poza tym raczej nie tykam, chyba że incydentalni (np. gdy jakaś nowość wchodzi na rynek). Przyjaciół mam już raczej wyedukowanych w tym temacie , ale troche dalszych znajomych jeszcze nie więc nie zawsze spędzam czas w knajpie z takim piwem jakie chciałbym pić.
                    WWW.EKSTRAKLASA.NET

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #55
                      Belgii zdecydowanie nie uważam za masówkę. Owszem, produkcję mają na poziomie dużego browaru, ale to właśnie z powodu mnóstwa marek marketowych. Jeśli je odjąć to "nakład" porządniejszych piw na pewno nie jest masowy. I Fratrem na pewno nie pogardzę, nie pogardzałem też Palmem. Dalej go kupuję, tyle że nie uważam już za produkt browaru w Kielcach.

                      Comment

                      • enduro
                        Member
                        • 03-2006
                        • 59

                        #56
                        Tatra Pils, Tatra Mocne, Pilsner Urquell - te piwa piję najczęściej - u mnie prawie tylko masówka, mimo to - te piwa jako masówka - smakują mi. Na Pilsnera muszę mieć ochotę - to nie jest piwo do picia na co dzień. Ale jak już trafi ochota na ten trunek, jestem w niebie.

                        Comment

                        • kangurpl
                          Senior
                          • 03-2002
                          • 2660

                          #57
                          Imperator jest najlepszy
                          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                          Comment

                          • cielak
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 2890

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                            Imperator jest najlepszy
                            A Mega Watt też nie najgorszy.
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • mark33
                              Idę po piwo do piwnicy.
                              • 04-2005
                              • 3283

                              #59
                              Lane Brackie, mniam, ostatnio znalazłem źródełko 2,8 zł za 0,5.

                              Comment

                              • tad2x
                                Member
                                • 06-2005
                                • 72

                                #60
                                Dobre pytanie, z koncernowych piw to szczegolnie Tatra Pils, jak uda sie kupic to Brackie. Zywca, Warek czy Harnasia nie pijam. Piwa z KP przestaly mi smakowac jak zaczalem poznawac rozne czeskie i slowackie wynalazki (a na studiach Zubr plynal wartkim strumieniem).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎