Browarmia Królewska

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23860

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
    Popieram. ART - prośba mógłbyś połączyć tematy?
    O, komuś PW wysłało się nie tam gdzie trzeba :P
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Hannibal
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.03
      • 1426

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
      Przestrzegam ich przed droga którą poszła Soma - koncentracja na gościach w krawatach z wypchanymi portfelami. Drogich restauracji w Warszawie jest sporo i to z dużo lepszym jedzeniem i atmosferą. Niech będą głównie browarem bo inaczej nie widzę dla nich miejsca.
      To może warto ich przestrzec, mówiąc im to prosto w oczy. Taka droga byłaby na pewno skuteczniejsza.
      "All the good things for those who wait"

      Comment

      • emes
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.08
        • 4275

        Ja się bardzo dziwię tym kelnerkom, bo co prawda Zythum miał czerwone trampki z gwiazdami, krótkie spodenki, to jednak miał plecak A jakby nie patrząc wypchany plecak, to zawsze więcej niż wypchany portfel
        Kelnerki z Browarmii chyba nie polubią Zythuma też z tego powodu, że po kilku piwach w ramach "konwersacji" niemalże krzyczy, stając się najgłośniejszą osobą na sali

        Comment

        • zythum
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2001.08
          • 8305

          ART - napisałem na forum bo chciałem poznać głos ludu w tej sprawie
          Emes- mówiłem głośno bo chciałem abyście nie uronili niczego z moich przemądrych monologów
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • kloss
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.03
            • 2526

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
            Ja się bardzo dziwię tym kelnerkom, bo co prawda Zythum miał czerwone trampki z gwiazdami, krótkie spodenki, to jednak miał plecak A jakby nie patrząc wypchany plecak, to zawsze więcej niż wypchany portfel
            Kelnerki z Browarmii chyba nie polubią Zythuma też z tego powodu, że po kilku piwach w ramach "konwersacji" niemalże krzyczy, stając się najgłośniejszą osobą na sali
            Zythum z plecakiem robi wrażenie jak Bin Laden z kałasznikowem.

            Comment

            • Marusia
              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
              🍼🍼
              • 2001.02
              • 20221

              A ja akurat do obsługi nic nie mam. Będąc w Browarmii uzbrojeni w rowery nie mogliśmy zejść na dół, pani kelnerka sama podeszła i zaproponowała, że się zapyta na dole w barze, czy można do ogródka piwo "dolne" zabrać. Po czym przyniosła nam browarki Następnie już sami dziarsko zstępowalismy w otchłanie po kolejne kufelki

              Przy okazji dzięki dla ekipki piwnicznej (Małażonka, Iron, Alapin z małżonką, Makaron, Zythum, Abernacka i Anią), że nie zrażona zimnicą zdecydowała nam się towarzyszyć na zewnątrz
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • iron
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2002.08
                • 6717

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                (...)
                Przy okazji dzięki dla ekipki piwnicznej (Małażonka, Iron, Alapin z małżonką, Makaron, Zythum, Abernacka i Anią), że nie zrażona zimnicą zdecydowała nam się towarzyszyć na zewnątrz
                FCJP - niezrażona

                Jeśli o mnie chodzi, to nie ma sprawy, zawsze chętnie z Wami "pobrowarzymy" niezależnie od warunków pogodowych - w końcu my są twardziele
                Last edited by iron; 2005-09-21, 22:18.
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • becik
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🍼🍼
                  • 2002.07
                  • 14999

                  Byłem w sobotę koło 15, pustki, bez problemu mozna było usiąść.
                  Zauważyłem jedną głupią rzecz, otóż swoje szkła myją w zmywarkach, widać to po pozdzieranej farbie na szkłach, na niektórych prawie w ogóle nie ma już złotego koloru...
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2004.07
                    • 2287

                    Co do niechęci do ludzi bez krawatów to fakt. Wybraliśmy się tam w 4 osoby (długie włosy, skóry, jeansy) i mimo, że wszystko nie było pozajmowane od szanownej pani z ochrony (?) słyszeliśmy, że same rezerwacje i nie ma bata na miejscówkę inną niż przy barze, a i to niechętnie. Sytuacja się zmieniła dopiero po 3 piwie, zagryzce do piwa i zamówienia cięższych kalibrowo posiłków, o wtedy stolik znalazł się od razu. Trochę dziwna polityka, biorąc pod uwagę, że piwa nie są jakoś szczególnie drogie a Browarmia jest praktycznie vis-a-vis UW. Co do samych piw, Imbirowe jest świetne, Stout też bardzo dobry (acz nie jest to poziom ani Cimnego Czarnkowa ani Guinness'a), pszeniczniaki pijałem lepsze, natomiast pils był fatalny. Jak na mój chemiczny nos ostro trącił siarkowodorem. Są to w dodatku piwa stosunkowo słabe, po 5 byłem nieprzyzwoicie trzeźwy. Ciekawym pomysłem są tuby piwne, acz jak zobaczyłem takową wypełnioną pilsem to mi się gorzej zrobiło. Jedzenie jest natomiast wyśmienite, nigdy nie jadłem jeszcze masła chmielowego, ciekawy patent.
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • arcy
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2002.07
                      • 7538

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                      Byłem w sobotę koło 15, pustki, bez problemu mozna było usiąść.
                      Zauważyłem jedną głupią rzecz, otóż swoje szkła myją w zmywarkach, widać to po pozdzieranej farbie na szkłach, na niektórych prawie w ogóle nie ma już złotego koloru...
                      Ja byłem w piątek o 16 i były pustki, natomiast w sobotę około 21 miejsc już ponoć nie było. W obu przypadkach nie chciało mi się wygłupiać z krawatem.

                      Pomysł na masło chmielowe też mi się podoba.

                      Comment

                      • albeertos
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2001.10
                        • 2313

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                        Zauważyłem jedną głupią rzecz, otóż swoje szkła myją w zmywarkach, widać to po pozdzieranej farbie na szkłach, na niektórych prawie w ogóle nie ma już złotego koloru...
                        Jak dla mnie kompletna amatorka... Nie mogę patrzeć na szkło które jest tak niszczone (i to świadomie!)
                        (_)>
                        Nigdy się nie poddawaj!!!
                        Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                        Lech jest tam gdzie jego wiara
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2004.06
                          • 6310

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                          Pomysł na masło chmielowe też mi się podoba.
                          Pomysł dobry, gorzej z wykonaniem. Przynajmniej jak ja byłem te 1,5 miesiąca temu, bo może teraz się poprawiło. Wtedy prawie nie było czuć chmielu, a zamiast porządnego masła była niskiej jakości margaryna.

                          Comment

                          • becik
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🍼🍼
                            • 2002.07
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
                            (...) Nie mogę patrzeć na szkło które jest tak niszczone (i to świadomie!)
                            Wydaje mi się, że właśnie jest to robione nieświadomie...
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • albeertos
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2001.10
                              • 2313

                              Becik, ale to widać już po pierwszych kilku myciach. Teraz to już na pewno widzą i wiedzą od czego to jest.
                              Poza tym ktoś, kto pracuje w gastronomii to myślę że wie jakie naczynia można wkładać do zmywarki nie narażając ich na zniszczenie czy zmatowienie.
                              (_)>
                              Nigdy się nie poddawaj!!!
                              Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                              Lech jest tam gdzie jego wiara
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • becik
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🍼🍼
                                • 2002.07
                                • 14999

                                Na moje stwierdzenie, że myją w zmywarkach bo farba schodzi barman powiedział - "Naprawdę schodzi?". Akurat kupowałem sobie jedną szklankę i wybrałem dopiero 4 z kolei
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...