Browarmia Królewska

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.03
    • 4602

    Z wiedzą, czy bez niej - nie jestem męczennikiem, by pić coś, co delikatnie rzecz ujmując smacznym nie jest...

    Comment

    • Maidenowiec
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.07
      • 2287

      A skąd my to mogliśmy wiedzieć przed spróbowaniem? I właśnie dlatego zacna wydaje mi się idea for internetowych na których dzieli się między innymi swoją wiedzą.
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • Małażonka
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.03
        • 4602

        Maidenowiec, Piecia wyraźnie napisał, że części Jego znajomych to piwo smakowało...
        Powiem więcej - u mnie przed sklepem nocnym jest wiele osób, którym to piwo również smakuje...
        Z wiedzą ową, czy bez niej - warto chyba samemu spróbować. Przypominam również, że przynajmniej jeden wytwór tego Browaru jest dość uznawany w naszym gronie, więc nie można przekreślać samego piwa, tylko dlatego, że jest warzone w tym tym, a nie innym miejscu....

        Problem leży zupełnie gdzie indziej i rzeczywiście jest dość poważny. Obawiam się, że zbyt duże zamieszanie może spowodować nie tylko wycofanie Pilsa z Browarmii, ale zamknięcie całego lokalu...

        Comment

        • Maidenowiec
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.07
          • 2287

          Sam też okazjonalnie pijam niektóre wyroby tego browaru, jakością niektórych byłem również zaskoczony. Ale mimo wszystko kupując piwo w takim lokalu przyjmuję zasadniczo za pewnik, iż jest robione na miejscu. Zresztą tego wyrobu nie piętnuję za pochodzenia, a za walory organoleptyczne. Poza tym, wydaje mi się, że nasza społeczność ludzi nie tyle pijących piwo co je "przeżywających" jest na tyle mała, że w ogolnym rozrachunku dla lokalu różnicy to nie zrobi, a my przyjmujemy każdą wiedzę. Widocznie jestem po prostu jeszcze młody i głupi.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • Małażonka
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.03
            • 4602

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
            (...) Zresztą tego wyrobu nie piętnuję za pochodzenia, a za walory organoleptyczne(...)
            Bo spróbowałeś....

            A piętnować go należy nie tylko za walory smakowe, ale przede wszystkim za pochodzenie, które nie jest zgodne z prawem. Dlatego, jeśli chcemy jeszcze odwiedzać ten lokal, powinna ta wiadomość pozostać tajemnicą poliszynela...
            Last edited by Małażonka; 2006-01-15, 14:02.

            Comment

            • Maidenowiec
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.07
              • 2287

              Bo spróbowałem.
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • Maidenowiec
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2004.07
                • 2287

                W takim razie po prostu wytnijmy tą stronę i część poprzedniej, a sprawy nei było.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • Krzysztof
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2001.04
                  • 1689

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                  W takim razie po prostu wytnijmy tą stronę i część poprzedniej, a sprawy nei było.

                  Nie widzę powodu..... zeby tak miało się stać.....
                  Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                  www.twojmalybrowar.pl

                  Comment

                  • Czes
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2001.06
                    • 752

                    Nie pozostaje mi nic innego, tylko sprawę zainteresowanym współforumowiczom wyjaśnić,
                    tak jak czyniłem to indywidualnie każdemu głębiej zainteresowanemu piwami BrowArmii na miejscu.

                    Pils jest od października warzony "kontraktowo" przez Jabłonowo i nie widzę w tym nic niestosownego (vide warzenie piwa krakowskiemu Staremu Browarowi przez Relakspol).
                    Pils, jako lager, wymaga znacznie dłuższego czasu na wyprodukowanie w porównaniu z piwami typu ale.
                    Szybko się okazało, że techniczna infrastruktura BrowArmii (8 tanków fermentacyjno-leżakowych , "unitanków" i brak miejsca na dostawienie następnych) nie jest w stanie zaspokoić popytu na piwo dostatecznie dojrzałe.
                    Mieliśmy do wyboru: albo zredukować asortyment do 2, 3 piw (oferujemy 5 piw), albo przenieść warzenie lagera na zewnątrz i w BrowArmii warzyć jedynie "szybsze" piwa górnej fermentacji. Tak też uczyniliśmy.
                    Pils warzony dla BrowArmii przez Jabłonowo jest piwem osobnym: używamy tam innych drożdży, innego chmielu i częściowo innego słodu w porównaniu z głównym nurtem produkcyjnym browaru. To piwo jest coraz lepsze i jestem przekonany, że w połowie roku, gdy polepszą się warunki techniczne jego produkcji, będzie piwem b. dobrym.
                    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2005.02
                      • 1968

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
                      Nie pozostaje mi nic innego, tylko sprawę zainteresowanym współforumowiczom wyjaśnić,
                      tak jak czyniłem to indywidualnie każdemu głębiej zainteresowanemu piwami BrowArmii na miejscu (...)
                      No cóż, Bierhalle ma tu stałą darmową stronę reklamową pn. "Bierhalle - teraźniejszość".
                      A że przy tej (niebywałej dla innych browarów) okazji delikatnie szturcha piwowara z BrowArmii...

                      Dobry piwowar, a już z pewnością taki jak Czes, uwarzy b. dobre piwo i w "nocniku". Potrzebuje tylko trochę czasu, co w moim przekonaniu jabłonowskiemu browarowi, w którym Browarmia wynajmuje jedynie "gary", może tylko dobrze zrobić.
                      Nie wątpię w b. dobrą jakość BrowArmianego pilsa, która ma się objawić do półrocza, ale zwiastuję kolejny "problem" - "uprzejmi" stwierdzą, że piwo to oferuje browar Jabłonowo, a nie "jakaś tam" BrowArmia.

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2004.07
                        • 2287

                        No i okazuje się, że była burza w szklance wody. Ja w każdym bądź razie jeszcze raz przepraszam za zamieszanie jakie się rozpętało.
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • docent
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2002.10
                          • 5205

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                          No i okazuje się, że była burza w szklance wody. Ja w każdym bądź razie jeszcze raz przepraszam za zamieszanie jakie się rozpętało.
                          Nie ma za co przepraszać. Dziwię się że informacja o tym, że pils jest warzony poza BrowArmią pojawiła się na forum dopiero po kilku miesiącach...
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Małażonka
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2003.03
                            • 4602

                            Nie porównywałabym Smoczej Głowy (która nie jest w końcu Browarem Restauracyjnym) i BrowArmii, ale nie muszę się na tym znać. Dobrze, że Czes sam to wyjaśnił, ja ze swojej strony przepraszam za zamieszanie.

                            Comment

                            • Krzysztof
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2001.04
                              • 1689

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                              No cóż, Bierhalle ma tu stałą darmową stronę reklamową pn. "Bierhalle - teraźniejszość".
                              A że przy tej (niebywałej dla innych browarów) okazji delikatnie szturcha piwowara z BrowArmii...

                              Ja po prostu informuję Szanownych Forumowiczów....
                              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                              www.twojmalybrowar.pl

                              Comment

                              • becik
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🍼🍼
                                • 2002.07
                                • 14999

                                Czy w tym wypadku piwo Pils z BrowArmii będzie liczone jaki Browarmijne czy Jabłonowskie? Vide produkcji kontraktowej odnośnie tematu Smoczej Głowy.
                                Pytanie głównie do ART-a
                                W/g wcześniejszych postów idąc analogicznie za dyskusjami nt SK/Relakspol to obecny Pils serwowany w lokalu a warzony w Jabłonowie jest produktem Browarmii (dwie rózne osobowości prawne, kontraktowe warzenie piwa).
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...