Browarmia Królewska

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.08
    • 4275

    Może dojść do tego, że większość piw będzie robiona w Jabłonowie, bo tak się bardziej opłaca. A np jedno tylko dla zachowania charakteru browaru restauracyjnego. To byłaby chyba tragedia, bo piwa z Jabłonowa są raczej niewysokich lotów.
    Z drugiej strony, co to za przyjemność jak ktoś ściemnia , że podaje browar restauracyjny, a się okazuje, że to piwo z kega wyprodukowane w jakimś podmiejskim browarze.

    Comment

    • docent
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2002.10
      • 5205

      Popijam sobie stouta wziętego dziś na wynos i chyba rzeczywiście jest to nowa warka. Pachnie tak samo wspaniałą czekoladą ale w smaku jest lżejsze. Szklankę osuszyłem w ciągu dwóch minut, przy poprzednim, niesamowicie treściwym to by nie przeszło
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Maidenowiec
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2004.07
        • 2287

        Z tym imbirowym z kegów to jest taki myk, że już ponoć nie było miejsca w tankofermentorach. 50-litrowce, przypuszczam, że z czasem jednak smak się jakoś zmienia. Wynika z tego, że jeszcze tylko pils jest z kegów.
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • docent
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2002.10
          • 5205

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
          ...50-litrowce, przypuszczam, że z czasem jednak smak się jakoś zmienia.
          tak, ale nie w tym kierunku co trzeba
          Pilsa też leją z 50-tek?
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Maidenowiec
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.07
            • 2287

            Skoro nie jest warzony na miejscu, to przypuszczam, że do lokalu dociera w kegach.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • Maidenowiec
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.07
              • 2287

              Akurat wybrałem się do Browarmii na rocznicę. Niestety zniknęło masło chmielowe, co mnie bardzo zabolało Imbirowe jest jakieś jaśniejsze (taki herbaciany kolor) i mniej imbirowe, ale nadal całkiem dobre. Stout lepszy niż tydzień temu. Pszenica jest jak dla mnie pijalna. Jedzenie jest naprawdę bardzo dobre, spokojnie można się najeść. No i mam lżejszy portfel zdecydowanie.
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • akszeinga
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2005.03
                • 225

                Właśnie wróciłam i jestem rozczarowana piwami podawanymi obecnie.
                Jeszcze miesiąc temu były "nasycone", teraz przypominają mi zlewki z kufli + woda po płukaniu kufli = "siki"

                Spróbowaliśmy również piwo wiśniowe. Nie bardzo lubię smakowych, ale pochwalam i zaraz zaczęłam zastanawiać się... kiedy będzie ono równie "cienkie" jak inne.

                Mimo miłego wystroju straciłam ochotę na bywanie.
                Było mi nawet trochę wstyd przed gośćmi "z daleka", że tam im zachwalałam, a rzeczywistość okazała się inna.

                Comment

                • Maidenowiec
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2004.07
                  • 2287

                  Powiem tak, stout jest napewno lepszy niż tydzień temu. Wtedy to był ostry świeżak. Imbirowe straciło. Pilsa tam nie pijam. Na wiśniowe się nie skusiłem. Co do moich ocen pszenicy (jakiejkolwiek) odnosić się należy do nich z dużym dystansem, ponieważ dane piwo mi niezbyt podchodzi (pijam od święta) i przypuszczalnie nie byłbym w stanie rozróżnić subtelnych niuansów nawet jakby mnie kopnęły w twarz Tak przy okazji, wczoraj warzono "coś" i napawa mnie to obawą co do jakości warki. Szczególnie postać jednego z warzycieli nie wzbudziła we mnie zaufania.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • docent
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2002.10
                    • 5205

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika akszeinga
                    Właśnie wróciłam i jestem rozczarowana piwami podawanymi obecnie.
                    Jeszcze miesiąc temu były "nasycone", teraz przypominają mi zlewki z kufli + woda po płukaniu kufli = "siki"
                    Stout też już jest niewypijalny
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.07
                      • 2287

                      Lepszy niż tydzień temu, więc wypijalny wg mnie.
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • docent
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2002.10
                        • 5205

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                        ...Szczególnie postać jednego z warzycieli nie wzbudziła we mnie zaufania.
                        Czyżby osławiony 'spawacz' z Grzybowskiej?
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2004.07
                          • 2287

                          Szczerze powiedziawszy nie wiem o kim mówisz, ale koleś roztaczał wokół siebie aurę "a mi to wszystko loto". Co wcale dobrze piwu nie wróży.
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • zythum
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2001.08
                            • 8305

                            Dzisiaj piłem i wiśniowe bardzo dobre, psznieczne dobre, stout bardzo dobry.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • darek99
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2002.04
                              • 2147

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                              Czyżby osławiony 'spawacz' z Grzybowskiej?
                              Nie wiem Docent z czego się naśmiewasz , może ten spawacz jest ambitny i podczas przerw śniadaniowych jak pracował jeszcze w browarze na Grzybowskiej zamiast wcinać kanapki podpatrywał piwowarów , więcej wiary w człowieka, Polak potrafi
                              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                              Epikur z Samos.

                              Comment

                              • docent
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2002.10
                                • 5205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99
                                Nie wiem Docent z czego się naśmiewasz , może ten spawacz jest ambitny i podczas przerw śniadaniowych jak pracował jeszcze w browarze na Grzybowskiej zamiast wcinać kanapki podpatrywał piwowarów , więcej wiary w człowieka, Polak potrafi
                                Ok, wolałbym jednak żeby swoje pierwsze kroki stawiał w Jabłonowie i warzył piwo sprzedawane po złotówce z hakiem a nie po blisko 10 plenów
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...